24-latka za sterami Airbusa

Podczas weekendowej wichury w Hamburgu pierwszy niebezpieczny manewr Airbusem wykonał drugi pilot, a nie doświadczony kapitan - podał niemiecki dziennik "Bild". Okazało się, że to 24-letnia atrakcyjna blondynka.

Hillary Clinton wraca do gry

Pogłoski o śmierci (politycznej) Hillary Clinton są grubo przesadzone - pokazała kolejna runda prawyborów w USA. Była Pierwsza Dama zwyciężyła w Ohio i Rhode Island i jest bliska zwycięstwa w Teksasie. Barack Obama pokonał ją tylko w Vermont. U republikanów triumfuje John McCain.

Spece od masowych grobów w Jersey

Specjalna jednostka brytyjskiej armii włączyła się do poszukiwań ludzkich szczątków w byłym domu poprawczym na wyspie Jersey. Ekipy, które przeszukują teren znalazły już pomieszczenia, w których torturowano wychowanków poprawczaka.

Wałęsa wypisany ze szpitala

Lech Wałęsa został we wtorek wypisany z kliniki w Houston. Cztery dni temu przeszedł tam operację wszczepienia rozrusznika serca. Były prezydent zapowiada, że będzie teraz pracować jeszcze intensywniej.

McCain: Usunąć Rosję z G-8

Republikański kandydat na prezydenta USA John McCain nie pozostawia suchej nitki na Rosji i jej demokracji. Oprócz tego, że uznaje niedzielne wybory za zmanipulowane i niedemokratyczne, to domaga się usunięcia Rosji z członkostwa w G-8.

Prawybory w USA: Ostatnia prosta

Być albo nie być dla Hillary Clinton. W Teksasie, Ohio, Rhode Island i Vermont trwają prawybory, które mogą oznaczać koniec wyścigu byłej Pierwszej Damy do Białego Domu. Ostatnie 11 starć wygrał Barack Obama i to on wydaje się być faworytem do uzyskania nominacji Partii Demokratycznej.

Górski Karabach znów zapłonie?

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew zapowiada, że jeśli będzie potrzeba, jego kraj może siłą zająć Górski Karabach. Ormiańska enklawa, choć leży w granicach Azerbejdżanu, de facto jest niezależna od władz w Baku. Konflikt o to terytorium trwa od czasu rozpadu ZSRR.

Przeprosiny dla Bolka i Lolka

Ugodą przed berlińskim sądem zakończyła się sprawa użycia wizerunku Bolka i Lolka przez niemieckie pismo dla gejów i lesbijek "Siegessaeule". Właściciele praw do postaci ulubieńców polskich dzieci dostaną przeprosiny i 4 tysiące euro zadośćuczynienia.

Watykan wstrzymuje się z uznaniem Kosowa

- Watykan nie powiedział nic w sprawie uznania Kosowa, dalej czekamy - takie słowa padły we wtorek z ust kardynała Waltera Kaspera, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan.

Rice: pokój na B.Wschodzie możliwy w tym roku

Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice podczas wizyty w Autonomii Palestyńskiej podtrzymała wcześniejsze zapewnienia George'a W. Busha, że osiągnięcie pokoju między Izraelem a Palestyńczykami jest możliwe jeszcze w tym roku.

Wojna wisi w powietrzu

Podejrzenia o produkcję brudnej bomby atomowej, oskarżenia o podżeganie do regionalnej wojny i ludobójstwo - Ameryka Południowa kolejny dzień żyje kolumbijsko-wenezuelsko-ekwadorskim kryzysem.

Śmigłowiec rozbił się w Albanii

Na północy Albanii rozbił się śmigłowiec - poinformowała tamtejsza policja. Według źródła zbliżonego do albańskiego MSW maszyna mogła należeć do NATO. Dowództwo Sojuszu twierdzi, że nie jest to pewne.

Zamach na szkołę marynarki wojennej

Terroryści w Pakistanie znów zaatakowli. Tym razem w serii eksplozji na terenie szkoły marynarki wojennej w Lahore na wschodzie Pakistanu zginęło co najmniej pięć osób, a siedem zostało rannych.

10 dolarów na Dzień Kobiet

Prezydent bajecznie bogatego w gaz ziemny Turkmenistanu z okazji tegorocznego Dnia Kobiet wykazał się niezwykłą szczodrobliwością. Każdej kobiecie rozkazał wypłacić równowartość 10 dolarów.

Makabryczne morderstwo

Policja w Memphis w stanie Tennessee znalazła w jednym z domów sześć ciał oraz troje ciężko rannych dzieci. Dwie spośród ofiar tajemniczego morderstwa to dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Włosi uderzają w mafię

"Ndrangheta", wyjątkowo groźna i bogata kalabryjska mafia, ma kłopoty. Od wtorkowego poranka trwa wielka operacja konfiskaty jej majątku przez włoską policję.

Tusk spotka się z Bushem 10 marca

- Harmonogram spotkań premiera podczas wizyty w USA jest ciągle w fazie ustaleń - poinformowała rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka. Wiadomo jednak, że Donald Tusk spotka się z amerykańskim prezydentem 10 marca.

Kolumbia i Ekwador na granicy wojny

Sytuacja w Ameryce Południowej robi się coraz bardziej napięta. Ekwador zerwał stosunki dyplomatyczne z Kolumbią po ataku kolumbijskich sił zbrojnych. Podczas weekendu uderzyły one z powietrza na znajdujące się na terytorium Ekwadoru obozy działającej w Kolumbii, lewicowej partyzantki FARC, zabijając jej dowódcę.

Kolejne kości w domu horroru

Policja przeszukująca podziemia dawnego domu poprawczego dla chłopców Haut de la Garenne na wyspie Jersey odkryła w poniedziałek kolejne kości. Sądzi, że mogą to być szczątki dawnych wychowanków, wobec których stosowano surowe kary i okrutnie ich traktowano.

Niemieccy neonaziści rosną w siłę

Nieuznający powojennego porządku i granic Polski, zaprzeczający zbrodni oświęcimskiej i tworzący ośrodki rozpłodowe dla zachowania czystości rasy aryjskiej niemieccy neonaziści się coraz groźniejsi - alarmują reporterzy "Superwizjera" TVN.

Ostatnia szansa Hillary

Senatorzy Hillary Clinton i Barack Obama prowadzili w poniedziałek zażartą kampanię przed wtorkowymi prawyborami w Ohio i Teksasie, które mogą zadecydować o nominacji prezydenckiej w Partii Demokratycznej.

"Gustloff" jak "Titanic"

Miliony Niemców obejrzały drugą część superprodukcji "Die Gustloff", nakręconą w konwencji "Titanica". To historia niemieckiego statku, storpedowanego na Bałtyku pod koniec II wojny światowej. W katastrofie zginęło aż dziewięć tysięcy ludzi. Dramat sprzed ponad pół wieku także dziś wyzwala mnóstwo emocji.

Gruzja - sojusznik Polski na Kaukazie

Gdy polski rząd zastanawiał się nad uznaniem niepodległości Kosowa, Kancelaria Prezydenta ostrzegała, że taki krok może poważnie skomplikować sytuację "najbliższego sojusznika Polski", Gruzji. Dlaczego rządzone przez Micheila Saakaszwilego południowokaukaskie państwo jest dla Warszawy takie istotne?

Ogromny okup za arcybiskupa

Porywacze uprowadzonego w piątek chaldejskiego arcybiskupa Mosulu Paulosa Faradża Raho zażądali ogromnego okupu - ujawnił biskup pomocniczy Bagdadu Szlajmun Warduni. Duchowny nie podał sumy.

W Rosji panuje "demokratura"

- To, co Rosjanom wydaje się już demokracją, jest zaledwie demokraturą - tak w Magazynie 24 Godziny wybitny znawca Rosji prof. Jerzy Pomianowski skomentował niedzielne wybory prezydenckie, które wyłoniły nowego gospodarza Kremla.

Rak nie wyrok

Polacy boją się badań profilaktycznych, pomimo, że są na nie pieniądze. Pod względem wykrywalności chorób nowotworowych nadal jesteśmy w ogonie Europy. - Róbcie badania! Gdyby nie moja sekretarka, to ja doprowadziłbym się do stanu, w którym mój rak byłby już nieoperacyjny - apelował w magazynie "24 godziny" Zbigniew Religa.

W Moskwie pałują opozycję

Manifestacja opozycyjnej koalicji "Inna Rosja" została brutalnie rozpędzona przez jednostki OMON i MSW. Około 50 osób trafiło do aresztu.

Putinowska młodzieżówka pod amerykańską ambasadą

Kilkudziesięciu przedstawicieli prokremlowskiej młodzieżówki "Nasi" protestowało przed ambasadą USA w Moskwie przeciwko amerykańskiej polityce zagranicznej. W ten sposób zwolennicy Putina świętowali wyborcze zwycięstwo Dmitrija Miedwiediewa.

Europa gratuluje Miedwiediewowi

"Gorące gratulacje" od Nicolasa Sarkozy'ego, nieco mniej entuzjastyczne od Gordona Browna, szczypta krytyki od rządu Angeli Merkel i apel o poszanowanie wspólnych wartości ze strony Komisji Europejskiej. Rosyjski prezydent-elekt Dmitrij Miedwiediew zbiera powinszowania od całej Europy.

Ahmadineżad: Amerykanie muszą wyjść z Iraku

Oskarżany o wspieranie irackich rebeliantów irański prezydent Mahmud Ahamdineżad wezwał obce wojska pod dowództwem Amerykanów, żeby opuściły Irak. Swoją deklarację złożył podczas wizyty w Bagdadzie.