Rząd Kirgistanu podał się do dymisji

Rząd Kirgistanu podał się do dymisji po wycofaniu się z niego Socjaldemokratycznej Partii Kirgistanu (SDPK) prezydenta Ałmazbeka Atambajewa. SDPK wycofała się z powodu odmowy poparcia zmian w konstytucji przez koalicyjną partię Ata Meken.

Kilofem zniszczył gwiazdę Trumpa

Gwiazda Donalda Trumpa w hollywoodzkiej Alei Sław została zdewastowana. Zniszczył ją mężczyzna przebrany za miejskiego robotnika. Miał on tłumaczyć przechodniom, że gwiazda kandydata republikanów na prezydenta trafi na aukcję. - Sprzedam ten fragment gwiazdy i rozdam pieniądze kobietom napastowanym przez pana Trumpa - zapowiedział mężczyzna. - Jestem bardzo zdenerwowany tym faktem, że mamy kandydata na prezydenta, który stał się symbolem seksualnej przemocy - dodawał. Mężczyzna jest poszukiwany przez policję.

"Wzywamy wszystkich, by w piątek pozostali w domu"

Co najmniej 140 osób zostało zatrzymanych w Wenezueli podczas masowych antyrządowych protestów - poinformowali wenezuelscy obrońcy praw człowieka. Podczas demonstracji w stanie Miranda w niejasnych okolicznościach zginął policjant.

Weterani mieli oddać pieniądze, wkroczył Pentagon

Szef Pentagonu Ash Carter zawiesił kontrowersyjną decyzję dowództwa stanowej Gwardii Narodowej w Kalifornii, które domagało się, aby jej weterani, którzy walczyli w Iraku i Afganistanie zwrócili wysokie premie wypłacone im wiele lat temu.

Rywalizacja przypominająca minioną epokę. Czarny scenariusz możliwy?

Wojna w Syrii dawno przestała być tylko lokalnym konfliktem. Teraz to arena, na której ścierają się interesy dwóch wielkich mocarstw - Stanów Zjednoczonych i Rosji. Skomplikowana sytuacja w tym regionie sprawia, że wydaje się, iż wystarczy iskra, by konflikt z dnia na dzień nabrał większych rozmiarów. Materiał programu "Czarno na białym".

Coraz mniej republikanów wierzy w Trumpa, ale sondaże znów drgnęły

Coraz więcej wyborców republikańskich spodziewa się, że wybory prezydenckie wygra kandydatka demokratów Hillary Clinton, a nie ich kandydat Donald Trump - wynika z opublikowanego w środę sondażu Reuters/Ipsos. Tymczasem Trump odzyskał kilka punktów procentowych w sondażach i powoli dogania konkurentkę.

Generał z prezydentem o "podprogowych" działaniach Rosji

Gen. Philip Breedlove jako naczelny dowódca sił NATO w Europie dostarczał wojskowych argumentów za wysuniętą obecnością na wschodniej flance – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, który uczestniczył w środę w spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z Breedlove'em.

Jest nowy ambasador Polski w Kijowie

Nowy ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło złożył listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Petra Poroszenki. Po ceremonii powiedział polskim dziennikarzom, że jego misja "jest kontynuacją polityki wszystkich dotychczasowych rządów polskich" wobec Ukrainy.

Amerykanie już głosują. Zamiast kart są maszyny. I pierwsze problemy

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 8 listopada, ale już teraz wielu Amerykanów może brać udział w tzw. wczesnym głosowaniu. Pojawiają się jednak pierwsze problemy - głównie z maszynami do oddawania głosów. Czy mogą one wpłynąć na wynik wyborów? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Waszyngton: w bitwie o Rakkę wezmą udział Kurdowie

Gen. Stephen Townsend, dowódca amerykańskich sił w Iraku i Syrii oraz koalicji walczącej z IS, poinformował, że w skład sił, które będą walczyć o Rakkę, bastion dżihadystów w Syrii, wejdzie syryjska opozycja i kurdyjska milicja YPG.

Historyczne głosowanie USA w ONZ

Po raz pierwszy od 25 lat Stany Zjednoczone wstrzymały się, a nie zagłosowały przeciwko, podczas głosowania w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ dorocznej rezolucji wzywającej do zdjęcia amerykańskiego embarga na Kubę, nałożonego w 1962 roku.

Posłowie zakazali alkoholu, prezydent chce to zmienić

Prezydent Iraku Fuad Masum zwrócił się do parlamentu o zmianę uchwalonego przed kilkoma dniami prawa o zakazie sprzedaży, importu i produkcji napojów alkoholowych. Według przeciwników zmian prawo to uderza w mniejszości religijne, m.in. w chrześcijan.

"Trwa teatr absurdu". Ambasador Izraela odwołany

Ambasador Izraela przy UNESCO został odwołany do kraju na konsultacje w proteście przeciw przyjęciu przez komisję tej organizacji kolejnej rezolucji krytykującej izraelskie działania w Jerozolimie Wschodniej, czyli palestyńskiej okupowanej części miasta.

Do Polski Rumuni i Brytyjczycy, Polacy na Łotwę. NATO wzmacnia wschodnią flankę

Amerykanie, Rumuni i Brytyjczycy będą stacjonować w Polsce w ramach wielonarodowych batalionów NATO, które mają być rozmieszczane w wschodniej flance Sojuszu w przyszłym roku. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił również, że polscy żołnierze w ramach batalionów będą stacjonować na Łotwie. Do Polski taki batalion trafi w kwietniu, z kolei w styczniu rozpocznie się rozmieszczanie w Polsce brygady z USA - powiedział z kolei szef MON Antoni Macierewicz.

Nie zarejestrowali się jako "zagraniczny agent". Ukarani grzywną

Centrum Lewady - niezależny rosyjski ośrodek badania opinii publicznej - skazane zostało na karę grzywny w wysokości 300 tys. rubli (około 4800 dolarów) za to, że odmówiło zarejestrowania się w charakterze organizacji "pełniącej funkcję zagranicznego agenta".

Sawczenko w Moskwie nie pomogła. Dwa wyroki utrzymane

Obecność Nadii Sawczenko na posiedzeniu Sądu Najwyższego w Moskwie nie pomogła dwóm obywatelom Ukrainy, Stanisławowi Kłychowi i Mykole Karpiukowi, a ich długoletnie wyroki pozbawienia wolności zostały utrzymane. Ukraińska nawigatorka Sawczenko sama została w maju ułaskawiona przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

Niemcy zarobili na handlu bronią jeszcze więcej niż rok temu

W pierwszym półroczu tego roku wartość eksportu niemieckiej broni była o ponad pół miliarda euro większa niż w porównywalnym okresie zeszłego roku - poinformował niemiecki rząd. Ministerstwo gospodarki zapowiadało w tej dziedzinie "restrykcyjną" politykę.

Dwie szkoły zniszczone, dzieci wśród ofiar

Siedmioro dzieci i 15 dorosłych zginęło w środę w atakach z powietrza prowadzonych w pobliżu dwóch szkół w miejscowości Has, w prowincji Idlib, w północno-zachodniej Syrii - poinformowało w środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Moskwa pamięta o Dubrowce

Setki ludzi przyszły pod moskiewski teatr na Dubrowce, by uczcić pamięć ofiar ataku terrorystycznego z 2002 roku. Pod gmach przyszli krewni i bliscy tych, którzy wówczas zginęli, a także ci, którym udało się przeżyć. Odczytano nazwiska ofiar.