"Jedna osoba nie dawała znaku życia, jeden pan krwawił z głowy". Sikorski o ataku

W środę po południu doszło do ataku w okolicach brytyjskiego parlamentu. Według wstępnych doniesień napastnik zaatakował nożem policjanta, padły również strzały. Świadkowie mówią także o samochodzie, który wjechał w przechodniów na Westminster Bridge. Przez most przejeżdżał w tym czasie Radosław Sikorski, który sfilmował leżących na ulicy rannych. - Nie widziałem, co się stało, ale słyszałem coś jakby kolizję - relacjonował w rozmowie z TVN24.

Kandydat Trumpa do Sądu Najwyższego: będę bezstronny

Neil Gorsuch, kandydat prezydenta USA Donalda Trumpa na sędziego Sądu Najwyższego, zadeklarował we wtorek, że jeśli jego nominacja zostanie zatwierdzona przez Senat, w podejmowaniu decyzji nie będzie ulegał naciskom politycznym.

Wiceszef MSZ: premier może nie podpisać w Rzymie deklaracji o przyszłości Unii

Polska przedstawiła "rozsądne" propozycje do tekstu deklaracji o przyszłości Unii Europejskiej po Brexicie - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański. Dodał, że polskie propozycje zyskały szerokie poparcie wśród państw członkowskich. Zapowiedział, że jeśli ostateczny tekst nie będzie satysfakcjonujący, to premier Beata Szydło się pod nim nie podpisze.

"Dzień świadomości i wspomnienia". Rok temu terroryści zaatakowali serce Europy

Rok temu o godz. 7.58 na podbrukselskim lotnisku Zaventem dwóch dżihadystów powiązanych z tzw. Państwem Islamskim zdetonowało ładunki wybuchowe domowej roboty, zabijając 16 osób. O 9:11 na niewielkiej stacji metra Maelbeek, 10 kilometrów dalej, w wyniku eksplozji w wagonie metra zginęło kolejne 16 osób. W środę belgijska para królewska, premier Charles Michel, przedstawiciele władz oraz mieszkańcy Belgii uczcili pamięć ofiar tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły krajem i Europą.

Węgry: NATO powinno wydawać więcej

Węgry zgadzają się ze stanowiskiem USA, że państwa europejskie powinny więcej wydawać na obronność – oświadczył w Budapeszcie minister obrony Istvan Simicsko na otwarciu seminarium Sojuszniczego Dowództwa Transformacji NATO.

Ukraina prosi USA o gwarancje bezpieczeństwa

Ukraiński parlament zaapelował do Kongresu USA o udzielenie Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa oraz statusu specjalnego sojusznika spoza NATO. Zdaniem deputowanych ma to powstrzymać rosyjską agresję przeciwko ich państwu.

USA i Finlandia o "mocnych zdolnościach militarnych"

Ministrowie obrony USA i Finlandii, Jim Mattis i Jussi Niinisto, omawiali na spotkaniu w Waszyngtonie szereg kwestii bezpieczeństwa. Tematem rozmów była także rosyjska agresja - oświadczył po ich rozmowach rzecznik Pentagonu kapitan Jeff Davis. Komunikat publikują w środę amerykańskie media.

Jego imiennik atakował Pearl Harbor. Nowy wielki okręt we flocie Japonii

W japońskiej bazie morskiej Jokohama do służby przyjęto nowy wielki okręt - niszczyciel śmigłowcowy Kaga. To druga jednostka typu Izumo i razem z bliźniakiem są największymi zbudowanymi w Japonii po II wojnie światowej. Okręt dostał historyczną nazwę. Niegdyś nosił ją lotniskowiec, który brał udział w szeregu ważnych akcji w wojnie na Pacyfiku.

Miał zeznawać przed nowojorskim sądem, wypadł z okna pod Moskwą. "Wiele pytań"

Prawnik rodziny Magnitskich Nikołaj Gorochow miał poważny wypadek i trafił do szpitala. Stan mężczyzny jest krytyczny – poinformowała opozycyjna "Nowaja Gazieta". Gorochow reprezentuje interesy matki zmarłego w rosyjskim więzieniu prawnika Siergieja Magnitskiego, a także poszukiwanego przez rosyjskie władze założyciela funduszu Hermitage Capital Williama Browdera.

"Pełne przyspieszenie" programu atomowego. Pracują nad wyprzedzającym uderzeniem

Korea Północna nie obawia się żadnych planów USA odcięcia jej od światowego systemu finansowego - mówi w rozmowie z agencją Reutera zastępca ambasadora Pjongjangu przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Choe Myong Nam zapewnia również, że jego kraj dąży do "przyspieszenia" swoich programów atomowych i balistycznych, w tym zdolności do produkcji pocisku międzykontynentalnego jak i "wyprzedzającego uderzenia".

Niemcy odmówili eksportu broni do Turcji

Od początku 2016 roku rząd Niemiec 11 razy nie zezwolił na eksport broni do Turcji, mimo że oba kraje należą do NATO - pisze "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na odpowiedź ministerstwa gospodarki na poselską interpelację.

Misja Tillersona w Moskwie "będzie niełatwa"

Nie należy oczekiwać pozytywnych zmian w stosunkach Rosji i USA - ocenia prasa rosyjska, komentując doniesienia mediów o kwietniowej wizycie w Rosji sekretarza stanu USA Rexa Tillersona. Źródła w Moskwie nieoficjalnie potwierdzają, że wizyta ta jest przygotowywana.

Partia Merkel rośnie w sondażach

Na pół roku przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech poparcie dla partii CDU kanclerz Angeli Merkel wzrosło w ostatnim czasie o punkt procentowy do 34 proc.. Tym samym chadecy zwiększyli przewagę nad socjaldemokratami z SPD - wynika z nowego sondażu.

"Pieniądze szły przez Polskę i Litwę". Łukaszenka rzuca ciężkie oskarżenie

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka twierdzi, że nie będzie prowadził dialogu z opozycją, która "szykuje prowokacje". Zarzucił też organizacjom zachodnim, że finansują jego przeciwników głównie po to, by organizowali zamieszki. Zarzuty padły także pod adresem Polski i Litwy. Zdaniem prezydenta, przez kraje te przechodzą pieniądze przeznaczone na szkolenia bojowników.

"Samowykluczenie z grona państw decydujących". Byli prezydenci napisali list

Byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski we wspólnym liście zaapelowali do rządu w Warszawie o odpowiedzialną politykę europejską. Pismo zostało wystosowane w przededniu 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. "Głęboko niepokoi nas konfrontacyjna i eurosceptyczna polityka polskiego rządu" - piszą byli prezydenci.

Czy unijny komisarz spotkał się z kimś z polskiego rządu? "Oczywiście, że nie"

- Byłbym więcej niż szczęśliwy, gdybym mógł się spotkać z rożnymi ministrami, ale jednak rozumiem, że spotkanie z premierem jest ważniejsze - mówił we wtorek w dyplomatycznym tonie Dimitris Avramopoulos, unijny komisarz do spraw migracji i spraw wewnętrznych. Szef MSW Mariusz Błaszczak nie znalazł dla niego czasu. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Rosja spłaci Bośni ostatni dług

Rosja spłaci zadłużenie wobec Bośni i Hercegowiny w wysokości 125,2 milionów dolarów - poinformował wiceminister finansów tego kraju Siergiej Storczak. Jest to ostatnia spłata zadłużenia z czasów Związku Radzieckiego wobec republiki dawnej Jugosławii.