Kijów: na razie Saakaszwilemu nie grozi ekstradycja

Ukraina może nie rozpatrywać wniosku Gruzji o wydanie jej Micheila Saakaszwilego do ogłoszenia przez sąd w Tbilisi wyroku w toczących się przeciwko niemu postępowaniach. Poinformował o tym wiceminister sprawiedliwości Ukrainy Denys Czernyszow.

Alarmy bombowe i masowe ewakuacje w Rosji

Ponad 50 tysięcy osób ewakuowano w środę w Moskwie po serii fałszywych alarmów bombowych. W ciągu kilku godzin było tam około 100 anonimowych zgłoszeń. Agencja Interfax poinformowała także o telefonie dotyczącym zaminowania placu Czerwonego. Fala doniesień o podłożonych ładunkach wybuchowych przetacza się już czwarty dzień przez największe miasta Rosji.

Jej walka zmieniła USA. Nie żyje Edith Windsor

W 2013 roku w znacznym stopniu przyczyniła się do zniesienia ustawy o ochronie małżeństwa (Defense of Marriage Act). Ikona walki o równe prawa dla homoseksualistów, Edith Windsor, zmarła w wieku 88 lat.

Szymański po słowach Junckera: nieporozumienie trwa

Wystąpienie szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera w Parlamencie Europejskim dowodzi, że Polska i Bruksela różnią się w kwestii tego, jak interpretować praworządność - powiedział wiceszef MSZ do spraw europejskich Konrad Szymański.

Wszedł do szpitala i zabił własną matkę

Wpisał się na listę odwiedzających, wszedł na oddział intensywnej terapii i kilka minut później pracownicy szpitala usłyszeli strzały. 49-letni Travis Frink zabił we wtorek w stanie New Hampshire swoją matkę. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Holandia pozbawiła obywatelstwa dżihadystów

Holandia po raz pierwszy zastosowała obowiązującą od marca ustawę, która zezwala na pozbawienie obywatelstwa osoby, których obecność w kraju może narażać bezpieczeństwo narodowe - poinformował w środę w Hadze minister sprawiedliwości Stef Blok.

Co wydarzyło się 17 września 1939 roku? Niewielu Rosjan wie

57 procent Rosjan słyszało o tajnym protokole do paktu Ribbentrop-Mołotow, zakładającym rozbiór Polski. O tym, że był "fałszywką" jest przekonanych 17 procent obywateli tego kraju. Tylko 11 procent Rosjan wie z kolei, że 17 września 1939 roku Związek Radziecki dokonał agresji na Polskę.

Gabriel: Juncker dał bogaty materiał do debat

Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel uznał w środę orędzie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera o stanie Unii Europejskiej za wyznaczenie właściwej drogi dla zachowania jedności wspólnoty; zastrzegł, że nie wolno dopuścić do podziału UE.

Do gdańskiego portu przypłynął amerykański sprzęt wojskowy

87 czołgów Abrams, 103 bojowe wozy piechoty Bradley i m.in. 18 samobieżnych haubic Paladin przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA. Teraz blisko 1100 sztuk sprzętu trafi w głąb Polski. Transport potrwa przynajmniej kilka dni.

Merkel nie ma się czego obawiać

Niespełna dwa tygodnie przed wyborami do Bundestagu partie chrześcijańsko-demokratyczne CDU i CSU lekko tracą poparcie, ale zachowują przewagę kilkunastu punktów procentowych nad socjaldemokratyczną SPD - wynika z opublikowanego w środę sondażu.

Juncker o stanie Unii. "Praworządność nie stanowi opcji. Jest obowiązkiem"

- W Europie obowiązuje władza prawa, siła prawa zastąpiła prawo silniejszego - powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w swoim dorocznym przemówieniu, jakie wygłosił w środę przed Parlamentem Europejskim. Wśród wspólnych wartości, na których zbudowana została Unia Europejska, wymienił między innymi wolność, równość i praworządność.