Orban: największym zagrożeniem dla Unii jest Bruksela

Premier Węgier Viktor Orban podkreślił w wywiadzie dla niemieckiego tabloidu "Bild", że jego kraj również w przyszłości nie będzie przyjmował uchodźców. Wezwał szefa niemieckich socjaldemokratów Martina Schulza, by okazał Węgrom "więcej szacunku".

Płonący tankowiec może eksplodować. Na pokładzie znaleziono ciało

Na tankowcu, na którym po kolizji z frachtowcem u wschodnich wybrzeży Chin wybuchł pożar, może dojść do eksplozji - informują w poniedziałek chińskie media, powołując się na przedstawicieli władz. Na pokładzie znaleziono ciało jednego z członków załogi, trwają poszukiwania pozostałych 31 osób obsługujących jednostkę.

Macron: jedwabne szlaki nigdy nie były wyłącznie chińskie

Chiny i Unia Europejska powinny współpracować w ramach chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku. Ale to nie może być projekt w jedną stronę - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron, który w poniedziałek rozpoczął wizytę w Państwie Środka.

Berlusconi: Ruch Pięciu Gwiazd to realne zagrożenie dla przyszłości Włoch

Większość członków Ruch Pięciu Gwiazd nie zarządzała nigdy nawet wspólnotą mieszkaniową. To, że Włochy mogłyby wpaść w ich ręce stanowi absolutne niebezpieczeństwo - powiedział były premier Silvio Berlusconi, inicjator koalicji partii centroprawicy przed marcowymi wyborami parlamentarnymi we Włoszech.

"Złe wspomnienia z historii nie powinny rzucać cienia"

Premier Bułgarii Bojko Borysow, który przebywa z wizytą w Turcji, opowiedział się za normalizacją stosunków Unii Europejskiej z Turcją w sferze gospodarki, kultury i bezpieczeństwa. Według niego należy sprawić, by były takie, jak kilka lat temu. - Złe wspomnienia z historii nie powinny rzucać cienia - podkreślił z kolei turecki prezydent Recep Tayyp Erdogan.

Duńskie F-16 nad Litwą

W poniedziałek Dania przejęła od Stanów Zjednoczonych obowiązek pilnowania nieba nad Litwą. W ramach misji NATO Baltic Air Policing poszczególne kraje sojuszu od 2004 roku rotacyjnie pilnują przestrzeni powietrznej nad Litwą, Łotwą i Estonią. Oficjalna ceremonia przekazania dowództwa odbyła się w bazie lotniczej w Szawle na Litwie. Tak prezentowały się duńskie F-16.

Optymizm po pierwszym dniu rozmów o koalicji w Niemczech

Zarówno politycy chadeckiego CDU/CSU, jak i i SPD pozytywnie ocenili przebieg pierwszego dnia rozmów o koalicji. Sekretarz generalny SPD Lars Klingbeil powiedział w niedzielę wieczorem, że wszyscy świadomi są odpowiedzialności za przyszłość Niemiec i Europy.

Zwyciężczyni Eurowizji przegrała walkę z chorobą

Znana francuska piosenkarka France Gall, zwyciężczyni konkursu Eurowizji z 1965 roku, zmarła w niedzielę w wieku 70 lat. Cierpiała na chorobę nowotworową. W czasie swojej 40-letniej kariery sprzedała miliony płyt.

Eksplozja w Idlib. Co najmniej 23 zabitych, wielu rannych

Co najmniej 23 osoby zginęły, a dziesiątki odniosły rany w eksplozji, do której doszło w syryjskim mieście Idlib, na północnym zachodzie kraju. Wśród ofiar są cywile - podało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Atakował syna Trumpa, teraz się wycofuje

Były strateg Białego Domu Steve Bannon wycofał się z obraźliwych komentarzy pod adresem syna prezydenta Donalda Trumpa zamieszczonych w książce Michael Wolffa "Fire and Fury: Inside the Trump White House". - Donald Trump Jr. jest zarówno patriotą, jak i dobrym człowiekiem - czytamy o oświadczeniu.

Protesty nie ustają. Parlament zebrał się za zamkniętymi drzwiami

Gwardia Rewolucyjna oznajmiła, że opanowała protesty, ale agencje podają, że w sobotę i niedzielę znów doszło do demonstracji. Irański parlament zebrał się w niedzielę za zamkniętymi drzwiami, by wysłuchać informacji służb bezpieczeństwa i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na temat zamieszek.

"Zły środek". Juncker przeciw sankcjom dla Polski w sprawie uchodźców

Wykorzystywanie sankcji budżetowych przeciwko krajom sprzeciwiającym się przyjmowaniu uchodźców jest z założenia złym środkiem - oświadczył Jean-Claude Juncker. Przewodniczący Komisji Europejskiej wypowiedział się przeciwko zabieraniu z budżetu Unii Europejskiej państwom Europy Środkowej, w tym Polsce, które odmówiły przyjęcia uchodźców.

Ambicje Schulza. "Ostrzy sobie zęby" na stanowiska u Merkel

Szef niemieckiej SPD Martin Schulz chce zostać szefem dyplomacji i wicekanclerzem, jeśli powiodą się rozmowy koalicyjne z Angelą Merkel - podało niedzielne wydanie dziennika "Die Welt", "Welt am Sonntag". Część polityków SPD chce jednak, by resort zachował Sigmar Gabriel.