Pomorze

Pomorze

Szczeciński sąd odmówił wszczęcia postępowania w sprawie koszulki z napisem "Konstytucja" na pomniku Lecha Kaczyńskiego. - Sąd zwrócił uwagę na to, że obwiniony wyrażał swoje poglądy polityczne, a zgodnie z przepisami Konstytucji każdy ma prawo do takiego działania - tłumaczy Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie, dodając, że "sąd nie dopatrzył się w tym działaniu społecznej szkodliwości".

Na nagraniu z monitoringu widać, jak kobieta z impetem wjeżdża w witrynę sklepu monopolowego. Później wchodzi do środka, spokojnie bierze butelkę alkoholu, wychodzi, zamykając za sobą drzwi, i odjeżdża. - Nie była zaskoczona widokiem policjantów, którzy przyjechali do jej mieszkania - mówi asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Przed Sądem Rejonowym w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie) rozpoczął się proces dwóch pracownic Ośrodka Wspierania Dzieci i Rodziny oraz dwóch kuratorek sądowych. Kobiety oskarżone są o to, że nie dopełniły swoich obowiązków związanych z nadzorem nad Katarzyną W. i jej dziećmi. W. wraz z konkubentem została skazana za znęcanie się nad chłopcami, gdy ci mieli 7 i 9 lat.

Starsza kobieta wraz z najmłodszym synem zginęli w pożarze swojego domu w Pomorskiem. Pożar zauważył kierowca ciężarówki przejeżdżający pobliską drogą. Strażacy wynieśli ofiary z płonącego budynku, ale niestety zmarły one w wyniku zatrucia czadem.

W poniedziałek zmarł w szpitalu 15-letni chłopiec, który ponad dwa tygodnie temu wpadł do osuwiska w nieczynnej żwirowni w Smolnie w województwie pomorskim i przez kilkanaście minut był przysypany zwałami piachu. Na wtorek zaplanowano sekcję zwłok.

20 maja Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosi wyrok w procesie w sprawie afery finansowej Amber Gold. W poniedziałek zakończyły się mowy końcowe, obrońcy obojga oskarżonych - Marcina P. i Katarzyny P. - wnieśli przed sądem o uniewinnienie swoich klientów, twórców piramidy finansowej.

Stare meble, pralka frania, telefon, suszarka - nietypowa wystawa przenosi zwiedzających do czasów PRL. A to wszystko w małym mieszkaniu w Szczecinie. - Te przedmioty są w rożnym stanie. Są fabrycznie nowe, nawet z metką, czasem zastępczą. Troszeczkę podniszczone albo zupełnie zdeformowane, ale wszytko jest oryginalne - przekonuje Justyna Machnik, przewodniczka miejska.

45-letni mężczyzna, który w tramwaju w Bydgoszczy zaatakował i dotkliwie pobił starszego mężczyznę, usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej - poinformował w środę starszy aspirant Piotr Duziak z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Funkcjonariusze dowiedzieli się o sprawie z internetu, gdzie nagranie było szeroko udostępniane.

Sąd Okręgowy w Toruniu uchylił decyzje prezydenta Torunia i wojewody kujawsko-pomorskiego, które uniemożliwiały organizację manifestacji przed siedzibą Radia Maryja organizowaną przez Toruński Strajk Kobiet. Impreza pod nazwą "Chryja pod Radiem Maryja 2" ma odbyć się 3 maja, w urodziny ojca Tadeusza Rydzyka.