TVN24 | Polska

Złamał przepisy, groził bronią innemu kierowcy. Jest akt oskarżenia

TVN24 | Polska

Autor:
FC/tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
Strzelce Krajeńskie, Wojska Polskiego: Złamał przepisy, groził bronią innemu kierowcy (materiał z 15.11.2021)
Strzelce Krajeńskie, Wojska Polskiego: Złamał przepisy, groził bronią innemu kierowcy (materiał z 15.11.2021)Lubuska policja
wideo 2/7
Lubuska policjaStrzelce Krajeńskie, Wojska Polskiego: Złamał przepisy, groził bronią innemu kierowcy

W Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) zablokował drogę prawidłowo jadącemu kierowcy, po czym zatrzymał się, wyszedł z auta i groził przedmiotem przypominającym broń. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie. 33-latkowi grozi teraz pięć lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 8 listopada zeszłego roku. Jeden z kierowców, jadąc ulicą Wojska Polskiego w Strzelcach Krajeńskich, czekał na zmianę świateł. Po zapaleniu się zielonego światła kierowca ruszył, jadąc prawidłowo w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Po chwili musiał się zatrzymać, bo jazdę uniemożliwił mu kierowca seata jadący z przeciwnej strony.

- Kiedy obaj zablokowali sobie wzajemnie przejazd, mężczyzna z seata wysiadł z samochodu, wyjął przedmiot przypominający broń, przeładował i wycelował w kierunku prawidłowo jadącego kierowcy - relacjonował Tomasz Bartos, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ukrywał się przed policją

Kierowca, któremu mężczyzna groził bronią, w samochodzie miał zamontowaną kamerę, która zarejestrowała całe zdarzenie.

Na nagraniu widać, jak na widok wycelowanej w jego kierunku broni wycofuje się i omija auto napastnika. - Mężczyzna, któremu grożono przedmiotem przypominającym broń, poinformował policjantów ze Strzelec Krajeńskich o bandyckim wręcz zachowaniu kierowcy seata. Dzięki nagraniu z kamery zamontowanej w samochodzie pokrzywdzonego policjanci szybko ustalili, kto jest odpowiedzialny za to zdarzenie - podawał Bartos.

Policjanci ustalili, że za sprawą stoi 33-latek. - Opuścił miejsce swojego zamieszkania i próbował się ukryć - wyjaśniał Bartos.

Mężczyzna ukrywał się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Policjanci ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali półtorej doby po zdarzeniu.

- W trakcie czynności z jego udziałem zatrzymany znieważał policjantów i groził im - informował Bartos.

Broń okazała się wiatrówkąLubuska policja

Sprawa znajdzie finał w sądzie

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 33-latka.

Do sprawy policjanci zatrzymali również 53-latka, który pomagał 33-latkowi. - Próbował ukryć broń, pomagając w ten sposób w zacieraniu śladów - tłumaczył Bartos.

Teraz do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie. - Konsekwentne i skrupulatne zbieranie materiału dowodowego pozwoliło na sformułowanie aktu oskarżenia zawierającego sześć zarzutów - podaje Bartos.

Dotyczą one gróźb z wykorzystaniem przedmiotu przypominjącego broń, gróźb i znieważenia policjantów oraz zniszczenia wyposażenia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. - 33-latek poniósł również konsekwencje w związku z wykroczeniami, jakie popełnił. Mundurowi przedstawili mu zarzuty niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, używania słów wulgarnych i tamowanie ruchu - wymienia Bartos.

Czytaj też: Zajechał drogę, kijem wybił szybę w aucie. Agresywny kierowca kilka dni się ukrywał 

Autor:FC/tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości