Jak skrócić kolejki do lekarzy? Zobacz odpowiedzi uczestników debaty

Pytania w pierwszej części debaty "Czas decyzji: debata" w TVN24 dotyczyły ochrony zdrowia - jednego z najważniejszych tematów trwającej kampanii wyborczej. Zmierzyli się z nimi Izabela Leszczyna (KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni), Marcin Horała (KW Prawo i Sprawiedliwość), Adrian Zandberg (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej), Krzysztof Bosak (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość), Władysław Kosiniak-Kamysz (KW Polskie Stronnictwo Ludowe).

"Czas decyzji: debata". Tak wyglądało starcie polityków

"Czas decyzji: debata" już za nami. Przedstawiciele pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi najważniejszych dla Polek i Polaków kwestii. Wygłosili też krótkie podsumowania. Debatę w rozmowie z Konradem Piaseckim podsumowali później dr Anna Materska-Sosnowska, Łukasz Warzecha, Andrzej Stankiewicz i prof. Antoni Dudek.

"Pierwszy od 1982 roku śmiertelny wypadek żołnierzy podczas rozminowania"

To pierwszy od 1982 roku śmiertelny wypadek żołnierzy podczas rozminowania w Polsce – powiedział w rozmowie z tvn24.pl emerytowany generał brygady dr Bogusław Bębenek, były szef Inżynierii Wojskowej, czyli przełożony polskich saperów. Podkreślił, że żołnierze są wyposażeni w coraz lepsze zabezpieczenia, ale także niewybuchy z biegiem czasu stanowią coraz większe zagrożenie.

Owsiak podsumował tegoroczną edycję Pol'and'Rock Festival

Ten ogromny, kilkusettysięczny tłum tworzy najpiękniejszy festiwal świata, a dzisiaj można też powiedzieć, że najlepszy festiwal świata - powiedział w Kostrzynie nad Odrą prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Dodał, że podczas 25. edycji festiwalu bawiło się od 700 do 800 tysięcy osób.

Wybuch w lesie. "Dwóch saperów nie żyje"

Do wybuchu pocisku prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej doszło w kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską. Dwóch saperów rannych w eksplozji niewybuchu nie żyje, a czterech jest rannych, z czego dwóch ciężko - wynika z informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego.

Prawie miał czołówkę. "Policjant mówił, że to zbyt błaha sprawa"

Ostro nadepnął na hamulec i tylko dlatego uniknął czołowego zderzenia. Pan Wojciech wszystko nagrał, więc pojechał na policję, ale z komendy ostatecznie wyszedł bez złożenia zawiadomienia. - Od funkcjonariusza usłyszałem, że wykroczenie było błahe i najpewniej sprawcy i tak nie uda się znaleźć - opowiada. Komendant miejski piotrkowskiej policji polecił sprawdzenie sprawy.

Kaczyński: Przygotowujemy się na każdy wariant. Nawet na cięższy kryzys

Niezależnie od tego, czy w Europie będzie koniunktura czy dekoniunktura, jesteśmy na to wszystko przygotowani - zapewniał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji w Warszawie. - Przygotowujemy się na każdy wariant: niewielkiego spowolnienia wokół nas, na wariant lekkiego kryzysu, ciężkiego kryzysu. W każdym z tych wariantów będziemy kontynuowali naszą politykę społeczną i politykę rozwoju - zadeklarował.

Szyszko tłumaczy swoje słowa o żłobkach i modelu rodziny

Żłobki zawsze były koniecznością. Ta konieczność zaistniała również i w tej chwili. Program Prawa i Sprawiedliwości jest koniecznością, żeby przywrócić godność rodzinie i dziecku - mówił we wtorek na konferencji prasowej kandydat Zjednoczonej Prawicy do Sejmu i były minister środowiska Jan Szyszko. Tłumaczył swoje słowa, które padły w weekend w czasie przedwyborczej debaty w Pruszkowie. Powiedział wówczas między innymi, że żłobki "to spuścizna po poprzednim systemie, komunistycznym, ale również i PO".

Wojciechowski w ostatnim podejściu przekonał do siebie europosłów. "Wyciągnąłem wnioski"

Przez 90 minut Janusz Wojciechowski, polski kandydat na unijnego komisarza do spraw rolnictwa, przekonywał europosłów, że nadaje się na to stanowisko. Polak już drugi raz stawił się przed komisją rolnictwa, walcząc o zdobycie przychylności eurodeputowanych. Tym razem udało się - dostał zgodę od koordynatorów komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego na objęcie stanowiska komisarza. Tym razem Wojciechowski mówił głównie po polsku. - Mówienie w ojczystym języku pozwala mówić od serca i daje więcej pewności siebie - przyznał po przesłuchaniu.

Wałęsa poprosił PO "o zwolnienie go z danego słowa", potem usunął wpis

"Proszę publicznie PO o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza" - napisał w mediach społecznościowych były prezydent Lech Wałęsa, który jeszcze dwa dni temu na konwencji wyborczej w Warszawie deklarował poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Po kilku godzinach wpis zniknął z jego konta.

Zarzuty dla właściciela lunaparku po śmierci 9-latka

Po ponad roku od tragicznego wypadku na karuzeli i śmierci 9-letniego chłopca, właściciel wesołego miasteczka w Szczytnie (województwo warmińsko-mazurskie) usłyszał zarzuty narażenia chłopca na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator uznał, że mężczyzna był odpowiedzialny za bezpieczeństwo osób korzystających z karuzeli i stan techniczny sprzętu, który udostępniał. Podejrzany nie przyznał się do winy.

Areszt dla 41-latka, który z nożami szedł na uczestników Marszu Równości

Wrocławski sąd aresztował we wtorek 41-letniego Mirosława A., który w sobotę, z dwoma nożami w rękach i z okrzykiem "Allah Akbar" na ustach, szedł w kierunku policjantów i uczestników wrocławskiego Marszu Równości. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut usiłowania czynnej napaści na policjantów. Śledczy uznali, że popełnił przestępstwo o charakterze terrorystycznym.

Strzelił do kierowcy na ulicy, jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 20-letniego Radosława Ch., który w 19 sierpnia 2019 roku strzelił z wiatrówki do drugiego kierowcy. Do incydentu doszło na jednej z białostockich ulic na osiedlu Wygoda.

Budka wygrał z telewizją państwową w sprawie paragonu

Sąd Okręgowy w Gliwicach orzekł we wtorek, że telewizja państwowa ma sprostować informację, jakoby wiceszef Platformy Obywatelskiej Borys Budka podawał nieprawdziwą cenę leku Valcyte. Zdaniem sądu rozpoznającego sprawę w trybie wyborczym, takie stwierdzenia godziły w dobre imię wnioskodawcy i podważały zaufanie do niego.

Minuta na odpowiedź, 30 sekund na ripostę. O 19.25 wyborcza debata w TVN24

90-minutowa debata "Czas decyzji" w TVN24 już dziś wieczorem o godzinie 19.25. Pięć dni przed wyborami przedstawiciele pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych odpowiedzą na pytania dotyczące najważniejszych dla Polek i Polaków kwestii. Podsumują proponowane przez ich ugrupowania programy. Będą mogli też dyskutować z innymi uczestnikami debaty. Dostępna będzie ona także w portalu tvn24.pl oraz onet.pl, wp.pl i wyborcza.pl. W portalu tvn24.pl relacjonujemy przygotowania do debaty.

Minister kultury "nigdy nie dokończył" żadnej książki Olgi Tokarczuk

Zawsze, jeżeli polski pisarz dostałby Nobla, to ważne, chociaż niestety mam kłopot z tą nagrodą nie od dzisiaj - tak w "Kropce nad i" wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odpowiedział na pytanie, czy kibicuje Oldze Tokarczuk mającej, według części ekspertów, szansę na literackiego Nobla.

Ojciec prezydenta o in vitro: to jest eksperyment medyczny

- Dziecko poczęte w wyniku in vitro to jest człowiek, to nie jest przedmiot, który można podarować rodzicom pragnącym mieć dziecko - mówił podczas poniedziałkowej debaty krakowskich kandydatów do Senatu Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy. Przekonywał, że ta procedura jest "eksperymentem medycznym". - Wie pan, jak wyglądają kobieta i mężczyzna, którzy się kochają do bólu, którzy chcą mieć dziecko? - pytał go senator Jerzy Fedorowicz.

Obecny szef ABW pomagał spółce w zmaganiach z kontrolą skarbową

Obecny szef ABW profesor Piotr Pogonowski kilka lat temu przygotowywał opinie prawne dla firmy handlującej złomem. Miały pomóc spółce w jej zmaganiach z kontrolą skarbową. "Sam fakt, że adwokat broni osobę podejrzewaną o popełnienie zbrodni, nie czyni go współsprawcą" - brzmi fragment odpowiedzi, którą przesłał nam w tej sprawie zespół prasowy ABW.

Biedroń pomagał poszkodowanym po wypadku samochodowym

Robert Biedroń uczestniczył w nocnej akcji ratowniczej po wypadku na drodze krajowej numer 50. Ochotnicza Straż Pożarna z miejscowości Regut napisała, że zachował się jak "prawdziwy strażak". Informacje o zdarzeniu potwierdził tvn24.pl rzecznik Wiosny Jan Mróz. - To nie jest żaden heroizm, żaden wyjątkowy czyn - przekazał następnie sam Biedroń we wtorek przebywający w Zamościu.