Kultura i styl

Kultura i styl

Sztukę "On wrócił", pokazującą jak łatwo w czasach niepokojów społecznych zaprowadzić rządy dyktatury, przygotowują aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Premiera spektaklu, którego głównym bohaterem jest Adolf Hitler, odbędzie się 6 lutego.

Lady Gaga wykona podczas ceremonii rozdania nagród Grammy trzy albo cztery piosenki połączone w "jeden eksperymentalny utwór", będący hołdem dla zmarłego niedawno Davida Bowie'go – poinformowali we wtorek organizatorzy. Prestiżowe nagrody Grammy są odpowiednikiem Oscarów w muzyce rozrywkowej.

570, 850, 1400, 4000, a nawet 10 000 złotych - to tylko niektóre z cen biletów na czerwcowy koncert Davida Gilmoura, który odbędzie się we Wrocławiu. Bilety w normalnej dystrybucji sprzedano w ciągu kilkunastu godzin. Kilkaset wejściówek zostało wykupionych przez koników, którzy teraz wystawiają je w internecie i dyktują ceny. - Oczywiście, że to potępiamy, ale nie możemy nic zrobić - mówi rzecznik Europejskiej Stolicy Kultury. Przyznaje, że więcej biletów od organizatora koncertu nie będzie.

"Jest prawdą, że mam ochotę skupić się na moich interesach, rodzinie i przyjaciołach - ale nie podejmuję żadnych ostatecznych decyzji. (...) Jeśli ten czas mnie czegoś nauczył, to właśnie tego, żeby nigdy nie mówić nigdy" - napisała Cindy Crawford na swoim koncie na Instagramie, dementując jednocześnie przejście na emeryturę. 20 lutego modelka skończy 50 lat.

Polski poeta i eseista Adam Zagajewski otrzymał tegoroczną niemiecką Nagrodę im. Jeana Amery'ego (Jean-Amery-Preis) przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie europejskiej eseistyki - poinformowało w poniedziałek wydawnictwo Klett-Cotta.