Kraków

Kraków

Zmiany następowały powoli, więc niektórzy mogli nawet nie dostrzec jak bardzo zmieniło się Stare Miasto, odkąd usunięto z niego reklamową samowolkę. Galerię zdjęć pokazującą Kraków "przed" i "po" oczyszczeniu zorganizował urząd miasta.

W Krakowie uroczyście zainaugurowano działalność Akademii Sportu Progres Jerzego Dudka. Popularny bramkarz ma promować szkółkę, która pomaga rozwijać się młodym talentom.

Policja rozbiła gang zajmujący się przemytem i rozprowadzaniem papierosów zza wschodniej granicy. Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 1 mln sztuk papierosów. To jedna z największych akcji Centralnego Biura Śledczego w Małopolsce i Śląsku w ostatnim czasie.

Jerzy Dudek nie ma zamiaru rozstawać się z piłką nożną. Na razie nie myśli jednak o grze w klubach piłkarskiej ekstraklasy, ale szkoli swoich następców w jednej z krakowskich szkółek.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzje o zamknięciu 21 punktów handlowych, co do których istniało podejrzenie, że zajmują się handlem dopalaczami. Służby weszły do ponad 250 sklepów w kraju w tym samym momencie, by uniemożliwić ewentualne przewożenie zabronionych towarów z miejsca na miejsce. Wojewoda Pomorski jako pierwszy w Polsce postanowił tymczasem o zamknięciu wszystkich sklepów z dopalaczami.

Policja zatrzymała czterech mężczyzn podejrzanych o podłożenie w środę w nocy ognia pod zabytkowy kościół w Ptaszkowej koło Nowego Sącza. W pożarze spłonęła częściowo boczna ściana drewnianej świątyni. Zniszczony został także niewielki fragment znajdujących się w środku zabytkowych malowideł.

Zakończyły się już zdjęcia do polsko-norweskiej koprodukcji „Sól”. Kopalnia w Wieliczce była głównym punktem realizacji projektu. Fabuła filmu osadzona jest w 1910 roku i opowiada historię dziewczynki o imieniu Vilde, która obserwuje, jak rodzice powoli zamieniają się w figury solne.

Krakowska prokuratura oskarżyła 24-letniego Artura N., który powołując się na wpływy w sądzie i prokuraturze oferował pomoc w załatwieniu przedterminowego zwolnienia z więzienia. Jak poinformowała w śœrodę rzeczniczka krakowskiej prokuratury okręgowej prok. Bogusława Marcinkowska, akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu.

Po kilkanaście tysięcy złotych straciły w ostatnich dniach dwie starsze osoby z Krakowa okradzione metodą "na wnuczka". Policja ostrzega, że oszuści mają nowy sposób wyłudzania pieniędzy - tym razem mówią, że ktoś z rodziny został porwany i trzeba wpłacić okup.

Po 18 latach służby, wysłużone tramwaje typu GT-6 "Norymberga" opuszczają krakowskie tory. Ostatni z nich trafił we wtorek do Muzeum Inżynierii Miejskiej.