USA

USA

Donald Trump cieszy się prawdopodobnie mniejszą wiarygodnością niż ktokolwiek inny, kto chodził po tej planecie - stwierdził w piątek Michael Wolff, autor kontrowersyjnej książki o otoczeniu prezydenta USA. Jeszcze przed publikacją Trump napisał na Twitterze, że relacja dziennikarza z początku jego prezydentury jest "pełna kłamstw, wypaczeń i źródeł, które nie istnieją".

Stany Zjednoczone zawieszają pomoc finansową dla Pakistanu przeznaczoną na wzmacnianie bezpieczeństwa w tym kraju do czasu podjęcia przezeń zdecydowanych działań przeciwko afgańskim talibom i powiązanej z nimi siatce Hakkanich - podał w czwartek Biały Dom.

Ankara uznała za ingerencję w wewnętrzne sprawy Turcji "niesprawiedliwy wyrok", wydany przez sąd w Nowym Jorku w sprawie wiceprezesa tureckiego HalkBanku Mehmeta Hakana Atillę, który - jak ustalili śledczy - przetransferował miliardy dolarów na irańskie konta, omijając sankcje wobec Teheranu. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oznajmił w piątek, że dwustronne porozumienia prawne między jego krajem a USA "tracą ważność".

Koncern Boeing postanowił podgrzać atmosferę wokół swojego najnowszego futurystycznego dzieła, pokazując jego pojedyncze zdjęcia i krótkie nagranie. Maszyna MQ-25, oferowana US Navy w konkursie na bezzałogowy latający tankowiec, najwyraźniej zaczęła być poddawana próbom na lotnisku przed pierwszym lotem.

Z opublikowanego w środę raportu FBI wynika, że w 2017 roku sprzedano w Stanach Zjednoczonych rekordową ilość broni palnej, aż 25 milionów sztuk. - Broń stała się teraz bardziej społecznie akceptowalna - stwierdził Justin Anderson, przedstawiciel firmy sprzedającej broń.

W Stanach Zjednoczonych nie widać końca srogiej zimy - kraj szykuje się na jej kolejne natarcie. Może spaść nawet do 30 centymetrów śniegu. Do końca tygodnia temperatura powietrza na północnym wschodzie USA będzie niższa niż ta odnotowana w grudniu na Marsie.

Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa - Paul Manafort złożył w środę pozew do sądu przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości i prokuratorowi specjalnemu Robertowi Muellerowi. Zarzuca im przekroczenie uprawnień w prowadzonym śledztwie i domaga się jego zakończenia.

W wieku 90 lat zmarł Thomas S. Monson, 16. prezydent Kościoła mormonów (Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich) - poinformował w środę rzecznik tego Kościoła Eric Hawkins.