USA

USA

Nagranie z auta jadącego za tirem uchwyciło moment wypadku. Na Florydzie kierowca samochodu wywrotki roztrzaskał skrzynię ładunkową o zawieszone nad ulicą znaki drogowe. Przyczyną wypadku była awaria układu hydraulicznego, który w trakcie jazdy zaczął podnosić skrzynię. Kierowcy nic się nie stało.

Przed budynkiem amerykańskiej ambasady w stolicy Chin doszło do wybuchu. Według CNN powołującej się na rzecznika placówki, była to bomba. Na nagraniach i zdjęciach w mediach społecznościowych widać chmurę dymu i biegających policjantów. Pekińska policja podała z kolei, że eksplodowało "urządzenie wybuchowe".

- Korea Północna nadal produkuje materiały rozszczepialne do bomb nuklearnych, pomimo swojej obietnicy denuklearyzacji - przyznał sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Nie chciał jednak publicznie mówić o szczegółach. Zadeklarował, że pomimo tego negocjacje z Koreą Północną postępują.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział w środę, występując przed senacką komisją spraw zagranicznych, że osobiście ostrzegł najwyższej rangi przedstawicieli Kremla, iż za jakiekolwiek ingerowanie w amerykańskie wybory Rosję spotkają "poważne konsekwencje".

Prezydent USA Donald Trump po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem ogłosił, że relacje USA i Unii Europejskiej wkraczają w "nową fazę" i zapowiedział podjęcie negocjacji handlowych. Waszyngton wstrzyma się z kolejnymi taryfami celnymi na czas rozmów.

Prezydent USA Donald Trump przełoży swoje drugie spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na przyszły rok, aż zakończone zostanie federalne śledztwo w sprawie wpływania przez Moskwę na wybory prezydenckie - poinformował doradca Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

Po trzech latach analiz i negocjacji MON kończy procedurę zakupu rakiet dalekiego zasięgu o nazwie Homar. Chce kupić rakiety bez konkurencji, prosto od Amerykanów. - To kapitulacja. Kolejny kluczowy program wymyka się z rąk polskiej zbrojeniówce - mówi tvn24.pl Mariusz Cielma, redaktor naczelny miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa". - W zamian wojsko szybciej dostanie nowy sprzęt - ocenia Andrzej Kiński, redaktor naczelny miesięcznika "Wojsko i Technika".

Aresztowana w USA pod zarzutem szpiegostwa Rosjanka Maria Butina miała więcej kontaktów wśród wysokich rangą urzędników w Waszyngtonie, niż dotąd przypuszczano - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera. Jak ustalono, w 2015 roku wzięła ona udział w spotkaniach pomiędzy przedstawicielami Rosji i USA w amerykańskim Departamencie Skarbu oraz banku centralnym USA.

Sąd okręgowy w Waszyngtonie odrzucił w środę wniosek 29-letniej Rosjanki Marii Butiny o zwolnienie jej za kaucją. Przebywająca w USA na wizie studenckiej Butina została oskarżona o działalność na rzecz interesów Moskwy.

Federalna wielka ława przysięgłych postawiła w stan oskarżenia 29-letnią Rosjankę Marię Butinę. Miała podejmować próby nawiązania bliskich kontaktów z politykami w USA za pośrednictwem Krajowego Związku Strzeleckiego (National Rifle Association), z którym blisko współpracowała. W kręgu podejrzeń znalazł się kongresmen Dana Rohrabacher.

Najpierw wywrócił kosze na śmieci, wyjadł z nich resztki, a następnie najedzony zażywał kąpieli w basenie na jednaj z posesji w Los Angeles. Szukającego ochłody, w gorącej Kalifornii niedźwiedzia nagrali przestraszeni mieszkańcy, którzy o nietypowym gościu zawiadomili również służby.