Najnowsze

Najnowsze

"Listy do M. 3" w pierwsze trzy dni od premiery zgromadziły rekordową liczbę widzów. Trzecią część komedii romantycznej w klimacie świątecznym łącznie z pokazami przedpremierowymi obejrzało 775 817 osób. Tym samym film w reżyserii Tomasza Koneckiego zaliczył najlepsze otwarcie w 2017 roku oraz drugie najlepsze otwarcie w historii polskiego kina w ostatnich 30 latach.

Przedstawiciele unijnych przedsiębiorców zrzeszeni w organizacji BusinessEurope ostrzegli brytyjską premier Theresę May, że są "bardzo zaniepokojeni" powolnym tempem negocjacji ws. wyjścia z Unii Europejskiej. W spotkaniu na Downing Street wzięli udział przedstawiciele 12 narodowych federacji pracodawców i przedsiębiorców, w tym polskiej Konfederacji Lewiatan.

Właściciele wypożyczalni quadów w Grecji zorganizowali protest przeciw planom rządu, który chce zakazać jazdy tymi pojazdami po drogach asfaltowych. Quady od jakiegoś czasu są bardzo popularne w tym kraju. Maszyny pozwalają dotrzeć w miejsca niedostępne dla samochodów i trudne do osiągnięcia pieszo, na przykład z powodu upałów. Licznie wypożyczają je też turyści. Materiał programu "24 Godziny".

Niemiecka policja publikuje nagrania z monitoringu, na których widać okradających sklepy rabusiów. Prawdopodobnie byli to terroryści z Frakcji Armii Czerwonej, czyli ugrupowania, które przez około 25 lat działalności zabiło w zamachach 34 osoby, w tym prokuratora generalnego Republiki Federalnej Niemiec. Po samorozwiązaniu organizacji 20 lat temu bandyci wciąż się ukrywają, a środki na życie zdobywają przez napady. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Po skandalach z udziałem osób z showbiznesu, ludzie, którzy spotkali się z sympatycznymi zachowaniami celebrytów coraz częściej informują o tym w mediach społecznościowych. Dla przykładu Keanu Reeves pobiera mniejsze honorarium, żeby współpracująca z nim ekipa filmowa otrzymywała większą wypłatę, a Chris Martin z Coldplay odwiedza szpitale w każdym kraju, w którym gra koncert. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Euronet Polska obniża maksymalną kwotę jednorazowych wypłat z bankomatów. Zamiast 2,5 tysiąca złotych, teraz w niektórych bankomatach będzie to już tylko 1 tysiąc złotych. Jak poinformowała tvn24bis.pl Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska, "rozwiązanie obecnie przechodzi etap pilotażu".

Polityka demograficzna rządu oraz prognozy urodzeń dla Polski - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Ponadto pojawiły się informacje o rosnącej inflacji.

W najbliższych trzech latach na potrzeby pszczelarzy trafi 18 mln euro. Polskie pszczelarstwo się rozwija, ale pieniądze przeznaczone na dofinansowanie produkcji nie są wykorzystywane w całości.

Piętnasta edycja finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Bartłomiej Smolarek, partner w dziale doradztwa transakcyjnego EY. Ponadto w programie pojawiły się informacje o nowym systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców oraz pracach nad reformą podatkową w Stanach Zjednoczonych.

Już po raz 15. firma EY organizuje konkurs, który ma wyłonić Przedsiębiorcę Roku. W tegorocznym finale znalazło się 15 przedsiębiorców z 12 firm. - Każda z firm ma coś w sobie, każda jest w jakimś stopniu innowacyjna, każda porusza się po rynku, który nie jest tak oczywisty - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Bartłomiej Smolarek, partner w dziale doradztwa transakcyjnego EY.

- Biorąc pod uwagę to, co dzieje się w tej chwili, mamy szansę, że w 2017 roku urodzi się około 400-410 tysięcy młodych Polaków - mówi w programie "Bilans" w TVN24 BiS Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Nie oznacza to usprawiedliwienia dla nas, dla polityków, którzy zajmują się polityką społeczną, że mamy nic nie robić w tej sprawie - dodaje wiceminister.

Stan negocjacji i oczekiwania Polski odnośnie modelu przyszłych relacji UE z Wielką Brytanią były tematami rozmowy w Warszawie premier Beaty Szydło z głównym unijnym negocjatorem w sprawie brexitu Michelem Barnierem. Z unijnym negocjatorem spotkali się również wicepremier Mateusz Morawiecki i wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

Komisja Europejska chce, żeby unijni ubezpieczyciele mieli obowiązek informowania klientów, w jaki sposób naliczają bonusy za bezwypadkową jazdę. Zmiany mogą wpłynąć na ceny i ułatwić klientom zawieranie polis. Branża krytykuje projekt. Jej zdaniem pomysł Komisji może doprowadzić do ograniczenia konkurencji.

Brak jest możliwości wystawiania oraz przyjmowania elektronicznych zaświadczeń lekarskich, a także podpisywania dokumentów ubezpieczeniowych. W poniedziałek występują ograniczenia w dostępie między innymi do Platformy Usług Elektronicznych oraz aplikacji ePłatnik. Zakład Ubezpieczeń Społecznych pracuje nad przywróceniem tych usług.