Najnowsze

Najnowsze

Dobra wiadomość dla osób ogrzewających domy energią elektryczną. Ministerstwo Energii zaproponowało właśnie wprowadzenie taryf z niższymi cenami i stawkami opłat w nocy. Na zmianach skorzystać mają też właściciele samochodów elektrycznych. Ograniczony zostać ma też smog.

Szesnastoletni Tymon Radzik znalazł się w gronie finalistów Międzynarodowej Dziecięcej Nagrody Pokoju - poinformowała Fundacja KidsRights. Polak na co dzień jest doradcą minister cyfryzacji i zajmuje się dostępem do e-usług dla osób niepełnoletnich. O tym, kto ostatecznie sięgnie po dziecięcego Nobla dowiemy się 4 grudnia.

Blisko 46 tysięcy nowych samochodów osobowych i dostawczych zarejestrowano w Polsce w październiku tego roku. To o jedną czwartą więcej niż wynosił dotychczasowy rekord dla analogicznego miesiąca z poprzedniego roku - wynika ze wstępnych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów, o których informuje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Wzrost trwa nieprzerwanie od kwietnia 2015 roku.

Polskie Linie Lotnicze LOT od maja przyszłego roku uruchomią bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa-Singapur - poinformowała spółka w czwartek. Lot na tej trasie potrwa około 12 godzin i będzie wykonywany przez najnowocześniejszy samolot LOT-u, czyli Boeing 787 Dreamliner.

Słynny producent broni palnej, koncern Kałasznikow, wkrótce znajdzie się w rękach prywatnych inwestorów. To efekt szerszego procesu prywatyzacyjnego, który prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w zeszłym roku.

Resort sprawiedliwości proponuje zmianę przepisów o odpowiedzialności spółek. Jeśli w miejscu pracy dojdzie do wypadku, w którym zginie człowiek, za tragedię odpowiedzą nie tylko winni menedżerowie, lecz także firma - informuje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Specjalny zespół amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego zdalnie przejął kontrolę nad Boeingiem 757. Odbyło się to bez jakiejkolwiek pomocy z pokładu, a załoga samolotu się nie zorientowała. Choć produkcję Boeinga 757 zakończono 13 lat temu, to obecnie samoloty komercyjne są oparte na technologiach wykorzystywanych m.in. w tej maszynie. Dopiero nowe modele mają być w pełni odporne na cyberzagrożenia. Materiał programu "24 Godziny".

Arthur Brown z Chicago spędził 29 lat w więzieniu pod zarzutem spowodowania śmiertelnego pożaru. Dopiero dziś udało się udowodnić, że Amerykanin nie był winny zdarzenia. Mężczyzna w momencie skazania miał 37 lat. Teraz, w wieku lat 66 odnawia kontakty z rodziną i zapoznaje się z realiami współczesnego świata, jak telefon komórkowy, który jest dla niego nowością. Materiał programu "24 Godziny".

Najbardziej zadłużona osoba, notowana w Krajowym Rejestrze Długów, musiałaby pracować 1198 lat, aby spłacić swój dług - wynika z danych KRD. Na spłatę średniego długu konsumenta potrzeba natomiast niespełna pół roku.

Stolica Tajlandii ma coraz większy problem z wężami. Mieszkańcy znajdują gady w garażach i lokalach na terenie całego miasta. Miejscowi strażacy częściej są wzywani, żeby łapać węże niż gasić pożary. Zdaniem ekspertów, gady zjawiają się w poszukiwaniu łatwego pożywienia, czyli szczurów, których w mieście też jest coraz więcej. Materiał programu "24 Godziny".

Osoba, która udziela korepetycji lub zajmuje się drobnym handlem, dostaje wyraźny sygnał, żeby pilnować przychodów - tak pomysł wprowadzenia działalności nierejestrowej komentuje Robert Stanilewicz z TVN24 BiS. Prowadzący cykl "3...2...1..." ocenił także pomysł utworzenia instytucji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Mijają dwa lata, odkąd władzę w Polsce objęło Prawo i Sprawiedliwość. Rządy PiS-u w programie "Bilans" TVN24 BiS podsumowują Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej oraz Jakub Kulesza z Kukiz'15.

Rodzina 500 plus to flagowy program rządu, którym chwali się zarówno resort rodziny, pracy i polityki społecznej, jak i ministerstwo rozwoju. Tymczasem w ocenie posłanki PO i byłej wiceminister finansów Izabeli Leszczyny rząd rozdaje pieniądze na kredyt, a symboliczne 500 złotych miesięcznie nie podniesie wskaźnika urodzeń. Zdaniem Jakuba Kuleszy z Kukiz'15, wbrew słowom wicepremiera Mateusza Morawieckiego, trudno jest też oszacować wpływ 500 plus na kwestię emigracji z Polski.

Główne założenia Konstytucji Biznesu, w tym działalności nierejestrowej - to najważniejszy temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka był Marek Kolibski, ekspert podatkowy z kancelarii Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy. W programie powróciła także kwestia problemów z rejestracją aut oraz pomysł zburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Pomysł i kierunek jest dobry, aczkolwiek uważam, że jest to w połowie niedokończone - ocenia pomysł wprowadzenia tzw. działalności nierejestrowej Marek Kolibski, ekspert podatkowy z kancelarii Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy. Jego zdaniem próg tysiąca złotych "jest zdecydowanie za niski". - Jest to co najmniej nielogiczne, że musimy się martwić, aby miesięcznie nie przekroczyć tysiąca złotych, podczas gdy w skali roku z ustawy PIT wynika, że mamy do 8 tysięcy złotych bez podatku - wskazywał gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Brak rąk do pracy staje się barierą w rozwoju polskich firm, nawet połowa ma problem z obsadzeniem wolnych stanowisk. Żeby wypełnić luki na rynku pracy, potrzebujemy nawet 200 tys. imigrantów rocznie – policzyli eksperci Business Centre Club, którzy proponują zmiany przepisów odnośnie zatrudnienia cudzoziemców.

W tym roku sytuacja na rynku mleka jest dobra zarówno dla rolników, jak i przetwórców - poinformował prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś. Inaczej jednak mogą to widzieć klienci, ponieważ ceny mleka są znacznie wyższe niż w 2016 roku. Wątpliwości dotyczą ponadto importu do Polski serów po zaniżonych cenach.

System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego - powiedziała w środę minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że poszczególne usterki są usuwane. Minister podkreśliła, że system "uzyska 100-procentową użyteczność w czerwcu 2018 roku, kiedy uruchomimy Centralną Ewidencję Kierowców".

Naszym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do końca 2030 roku - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w środę na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu. Pomóc ma w tym m.in. program Mieszkanie plus.

Tłumy młodych Polaków zgłaszały się po dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Przez cztery lata funkcjonowania MdM, z rządowych dopłat do wkładu własnego skorzystało blisko 100 tys. rodzin, a wsparcie wyniosło w sumie 2,5 mld zł. Trzeba jednak pamiętać, że przez pięć lat obowiązuje okres ochronny, a naruszenie zasad może skutkować obowiązkiem zwrotu części dopłaty - nawet dziesiątków tysięcy złotych.

Senat zaakceptował w środę bez poprawek nowelizację budżetu na 2017 rok oraz ustawy okołobudżetowej. Mają one umożliwić między innymi wypłatę 2,3 miliarda złotych rekompensat dla górników oraz 980 milionów złotych dla publicznych TVP i Polskiego Radia.