Najnowsze

Najnowsze

Senat zaakceptował w środę bez poprawek nowelizację budżetu na 2017 rok oraz ustawy okołobudżetowej. Mają one umożliwić między innymi wypłatę 2,3 miliarda złotych rekompensat dla górników oraz 980 milionów złotych dla publicznych TVP i Polskiego Radia.

Wyższa jakość życia polskich rodzin dzięki programowi 500 plus, rekordowo niskie bezrobocie, wzrost minimalnych emerytur i wprowadzenie stawki godzinowej, przywrócenie obniżonego wieku emerytalnego - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podsumowało w środę swoje dokonania w ciągu ostatnich dwóch lat.

Średnio niemal 1,1 miliona osób oglądało program "Arena Idei", nadawany na żywo na antenach TVN24 i TVN24 BiS w niedzielę wieczorem - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Coraz więcej stacji kontroli pojazdów podłącza się do CEPiK-u 2.0. Na 4,7 tysięcy wszystkich stacji we wtorek w systemie wciąż brakowało jednak ponad 1,4 tysiąca - poinformował rzecznik resortu cyfryzacji Karol Manys. Nowy system nie działa jednak wszędzie poprawnie, problemy przy rejestracji pojazdów występują miedzy innymi w Rudzie Śląskiej.

Były jedną z największych naturalnych atrakcji Meksyku. Ich piękno przyciągało dziesiątki tysięcy turystów rocznie. Chodzi o "Błękitne wodospady" w stanie Chiapas, w których - jak sama nazwa wskazuje - płynęła błękitna woda. Ale przez trzęsienie ziemi, które nawiedziło Meksyk pod koniec września, woda zmieniła kolor na beżowy. To wynik przesuwających się skał, które zmieniły nurt rzeki. Władze Meksyku się nie poddają i zapowiadają, że ten cud natury wróci do dawnej formy. Materiał programu "24 Godziny".

Córka amerykańskiego prezydenta Ivanka Trump przyjedzie w tym miesiącu na forum gospodarcze w mieście Hajdarabad. Będzie tam też premier Indii Narendra Modi. Władze miasta już teraz postanowiły, że z ulic miasta mają zniknąć żebracy. Są oni przymusowo przenoszeni do kilku specjalnych ośrodków. Lokalni politycy zapewniają, że obie sprawy są bez związku i tłumaczą, że była to od dawna planowana akcja. Żebractwo to dla wielu ludzi w Indiach jedyny sposób na przeżycie, choć formalnie jest to przestępstwo zagrożone więzieniem. Materiał programu "24 Godziny".

Chińscy działacze partyjni namawiają katolików w Państwie Środka, aby zamiast wizerunków Jezusa wieszali na ścianach portrety prezydenta Xi Jinpinga. Chodzi zwłaszcza o prowincję Jiangxi, gdzie jest relatywnie duża katolicka społeczność, złożona w większości z ludzi ubogich. Partyjni działacze przekonują ich, aby dali sobie spokój z religią, bo tylko partia przyniesie dobrobyt. I roznoszą po domach portrety prezydenta. Materiał programu "24 Godziny".

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wróciło ponad 450 tysięcy spośród 3,7 miliona listów wysłanych do przedsiębiorców. Podano w nich indywidualny - jeden dla każdego płatnika składek - numer rachunku do wpłat. Od nowego roku wpłaty dokonywane będą na jeden, a nie trzy lub cztery rachunki.

Mimo ostatnich informacji o rosnącej przemocy w fawelach w Rio de Janeiro, a nawet śmierci turystów na ich terenie - te dzielnice wciąż są chętnie odwiedzane. Turyści chcą poznać obraz prawdziwego Rio. Są nawet przewodnicy wyspecjalizowani w organizowaniu wycieczek w te miejsca. Materiał z programu "24 Godziny".

Naukowcy i przedsiębiorcy z sektora technologii, jak choćby Elon Musk apelują o zakazanie autonomicznych robotów bojowych. W Genewie rządowi eksperci z kilkudziesięciu krajów dyskutują w sprawie poprawek do układu o broni konwencjonalnej. Aktywiści na rzecz zakazania autonomicznej broni przygotowali wstrząsający film, który pokazuje jakie mogą być skutki, gdy takie maszyny trafią w ręce niewłaściwych ludzi – a o to przecież nie trudno. Poparcie dla zakazu dla broni autonomicznej zadeklarowało na razie 19 krajów. Sprawie w programie "24 Godziny" przyjrzał się Patrycjusz Wyżga.

Brytyjski dziennik "Financial Times" napisał we wtorek, że "tanie czynsze i niskie koszty pracy wzmacniają atrakcyjność Polski" dla firm zajmujących się handlem internetowym. Gazeta zaznaczyła jednak, że kraj nie wykorzystuje swojego potencjału w UE.

Okres dominacji Kataru powoli się kończy. Jak wynika z analizy PISM, do końca dekady to Australia będzie największym eksporterem LNG. Z punktu widzenia importerów LNG - w tym Polski - powodzenie tych starań doprowadzi do wzmocnienia sprzyjających tendencji rynkowych.

Emigracja zarobkowa Polaków - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Maciej Witucki, prezes Work Service. Poruszone zostały także kwestie możliwości przystąpienia Polski do strefy euro oraz problemu smogu w Indiach.

Założenia Konstytucji Biznesu oraz sytuacja gospodarcza w Polsce i innych krajach regionu - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli profesor Witold Orłowski z Akademii Vistula oraz Mariusz Adamiak, dyrektor działu strategii rynkowych PKO BP.

W Czechach można zarobić o 30-40 procent więcej niż w Polsce - stwierdził w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Maciej Witucki, prezes Work Service. Zauważył przy tym, że w Czechach są niższe koszty utrzymania. Coraz większe zapotrzebowanie na pracowników z naszego kraju zgłaszają Słowacy. - Mamy oferty dla polskich prostych operatorów w firmach logistycznych rzędu 1 tysiąca euro miesięcznie plus pokryte przez pracodawcę koszty utrzymania na miejscu - wskazuje Witucki. Na jeszcze większe zarobki mogą liczyć ci, którzy wyjeżdżają za pracą do Niemiec.

Gospodarka rumuńska znajduje się w stadium bardzo dobrej imprezy - ocenił najnowsze dane o Produkcie Krajowym Brutto tego kraju Mariusz Adamiak, dyrektor działu strategii rynkowych PKO BP. Zdaniem gościa "Bilansu" w TVN24 BiS "sternicy rumuńskiej gospodarki myślą, że kolejny drink poprawi im jeszcze nastrój, ale później konsekwencje tego są straszne".

Smyk, firma sprzedająca artykuły dla dzieci wycofuje się z Rosji, a 19 jej sklepów przejdzie pod kontrolę konkurencyjnej rosyjskiej sieci Begemot - podał we wtorek dziennik "Kommiersant", powołując się na dwa źródła zbliżone do transakcji. Informację, w odpowiedzi na pytanie tvn24bis.pl, potwierdził Marek Janeczko z zarządu Grupy Smyk.

23 miliardy złotych - tyle w 2017 roku wyniesie koszt programu Rodzina 500 plus. Natomiast obniżenie wieku emerytalnego w przyszłym roku będzie kosztowało budżet państwa 10 miliardów złotych. Na co jeszcze państwo wydaje pieniądze? Najwięcej, bo 242 miliardy złotych, w 2016 roku pochłonęły wypłaty emerytur i rent.