Najnowsze

Najnowsze

Banki na wojnie o klienta. "Konkurencja się zaostrza"

O prawie tysiąc złotych więcej niż przed rokiem trzeba zapłacić za metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie. Lokale wyraźnie drożeją także w Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Jednocześnie zaostrza się konkurencja między instytucjami finansowymi gotowymi sfinansować zakup mieszkania. - Część banków postanowiła obniżyć koszt kredytu, aby zyskać nowych klientów - informuje analityk Expandera Jarosław Sadowski.

Tabletki na alergię wycofane z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał w poniedziałek lek na alergię o nazwie Aerius. Tabletki skierowane na rynek polski były w opakowaniach opisanych po rumuńsku i bułgarsku.

Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie niemal 32 tysięcy złotych na jednego mieszkańca, Kleszczów w województwie łódzkim jest najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów. Na drugim biegunie znalazła się gmina Potok Górny (województwo lubelskie), w której wpływy z podatków na osobę wyniosły 406 złotych.

Zastrzyk pieniędzy od Polaków za granicą. Dominują emigranci z dwóch państw

Transfery do Polski od emigrantów w drugim kwartale 2018 roku wyniosły 3,9 miliarda złotych, a pracujący w Polsce wytransferowali 3,7 miliarda złotych - podał w poniedziałek Narodowy Bank Polski (NBP). Pieniądze do Polski trafiały głównie od emigrantów zarobkowych z Niemiec i Wielkiej Brytanii, z kolei środki z naszego kraju trafiały przede wszystkim na Ukrainę.

Seremet przed komisją do spraw VAT. "Zrobiłem wszystko, co możliwe"

W okresie sprawowania przeze mnie urzędu udało się zabezpieczyć mienie na łączną kwotę około 1,3 miliarda złotych - powiedział w poniedziałek podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT Andrzej Seremet, prokurator generalny w latach 2010-16. - Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko, co możliwe - stwierdził w odpowiedzi na pytania o jego działania jako prokuratora generalnego w sprawie ścigania przestępstw VAT-owskich.

"Próba sił" w lotniczej spółce. Strajk został zawieszony

Strajk protestujących związkowców zostaje zawieszony do wtorku do godziny 22.30; wznowienie rozmów między przedstawicielami zarządu a protestującymi odbędzie się we wtorek o godzinie 10.00 - poinformował w poniedziałek szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot.

Ponad 40 milionów kart płatniczych w Polsce

Liczba kart płatniczych w Polsce wzrosła na koniec drugiego kwartału tego roku do 40,2 miliona. To o 685 tys. więcej niż zanotowano na koniec marca - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

Święto 12 listopada. Rzecznik zmienił zdanie w sprawie decyzji prezydenta

Andrzej Duda podpisze ustawę wprowadzającą dodatkowy dzień wolny od pracy 12 listopada tego roku - zapewnił na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Co ciekawe, kilkadziesiąt minut wcześniej Spychalski przekonywał, że "dzisiaj ciężko jest mówić, jaka będzie decyzja, bo nie znamy ostatecznego kształtu ustawy, która wpłynie na biurko prezydenta".

Kaercher świętuje 25-lecie. "Startowaliśmy w trzy osoby"

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Kraków. W środę (24.10) w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie firma Kärcher świętowała swoje 25-lecie. Dyrektor spółki Jacek Olko opowiedział o jej początkach. - To były czasy, kiedy powstawały pierwsze firmy z kapitałem zagranicznym w Polsce. Startowaliśmy w trzy osoby - wyznał. - W tym momencie jest nas już ponad 200 osób, mamy coraz więcej zadań - dodał pracownik Wacław Bolechała, który spędził w firmie już 10 lat. CEO marki, Hartmut Jenner zdradził jak widzi przyszłość. - Myślę, że do 2025 roku prawdopodobnie nie będziemy już w ogóle używać urządzeń z kablem. Wszystkie będą zasilane bezprzewodowo - powiedział.

To dzieło stworzył komputer. Sprzedano je za niemal pół miliona dolarów

Okazuje się, że sztuczna inteligencja potrafi być kreatywna. Stworzony przez algorytmy obraz sprzedano w paryskim domu aukcyjnym Christie’s za aż 432 tysiące dolarów. - Tego typu działania zawsze kojarzą się z chęcią udemokratycznienia sztuki - komentowała w TVN24BIS Izabela Rusiniak, Dyrektor Departamentu Projektów Aukcyjnych Desa-Unicum.

Raj dla osób, które szukają różnorodności

W Chile mamy możliwość zarówno ucztować, biesiadować, jak i poznawać i eksplorować. O tym niezwykłym kraju Jakubowi Poradzie w programie "Pokaż nam świat" opowiedzieli autorzy bloga "Vamoshoney" Monika i Tomas Yanccoli. - Od Patagonii, przez lodowce, przez niesamowite góry Andy, po wulkany aż do pustyni. To jest naprawdę raj dla osób, które szukają różnorodności - mówiła Monika Yanccoli.

Ile kosztuje podróż na Wyspy Liparyjskie?

Z Warszawy do Katanii - najbliższego lotniska - można polecieć już 285 złotych w obie strony. Zorganizowana wycieczka na Wyspy Liparyjskie to natomiast koszt rzędu 2 354 złotych. Z kolei ceny noclegu zaczynają się od 116 złotych za dobę, a za posiłek zapłacimy 13 złotych w górę.

Polityka Nowej Szansy. Państwo ma pomagać firmom w tarapatach

Resort przedsiębiorczości i technologii pracuje nad rozwiązaniem mającym pomóc w utrzymaniu się na rynku przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Chodzi przede wszystkim o wsparcie finansowe, udzielane w ramach pomocy publicznej - powiedział wiceszef resortu Marcin Ociepa.

Regionalne smaki z Wysp Liparyjskich

Smak i zapach dobrej potrawy pozwala przenieść się do danego miejsca, nawet jeżeli znajdujemy się kilkaset kilometrów dalej. O kuchni charakterystycznej dla Wysp Liparyjskich opowiedziała Jakubowi Poradzie w programie "Pokaż nam świat" autorka bloga "Sycylia bocznymi drogami" Dominika Friedrich. Jednym z tamtejszych regionalnych produktów są kapary. - Są to orchidee liparyjskie. Kapary są pączkami kwiatów - powiedziała Dominika Friedrich.

Apple i Samsung ukarane za spowalnianie smartfonów

Apple i Samsung zostały ukarane przez włoskie władze za świadome spowalnianie smartfonów - poinformowała agencja AFP. Amerykańska firma musi zapłacić 10 milionów euro grzywny, a południowokoreański koncern - 5 milionów euro.