Najnowsze

Najnowsze

Ukraińska kolej radzi: Nie jedź do Polski

Lwowska dyrekcja ukraińskich kolei państwowych zaapelowała do podróżnych, aby wstrzymali się z wyjazdami do Polski. Apel ma związek z akcją protestacyjną polskich celników.

TVN i TVN24 zmieniły ramówkę

W związku z tragiczną śmiercią 20 oficerów i żołnierzy Sił Powietrznych RP oraz ogłoszoną z tego powodu żałobą, Grupa TVN zmieniła ramówkę wszystkich swoich kanałów. Nasz portal tvn24.pl przybrał barwy biało-czarne.

Minister zaleca odprawy wewnątrz kraju

Protest celników przybiera na sile. Związek Zawodowy Służby Celnej wzywa wszystkich celników o wzięcie w piątek 25 stycznia urlopu na żądanie. Niedrożne granice powodują rozgoryczenie przewoźników. Resort finansów apeluje, aby dokonywali odpraw celnych wewnątrz kraju.

Im bliżej Euro2008, tym droższe piwo

Wprawdzie do Euro2008 zostało jeszcze pięć miesięcy, to restauratorzy i właściciele pubów już zaczęli windować ceny alkoholi. Austriacka izba pracy postanowiła przygotować czarną listę lokali, które w ten sposób chcą zarobić na mistrzostwach.

Ugoda z Eureko jeszcze w tym roku?

- Ugoda w sprawie PZU - Eureko powinna zostać zatwierdzona przez polski sąd jeszcze w tym roku - powiedział w radiu PiN minister skarbu Aleksander Grad. Eureko domaga się od Skarbu Państwa 35,6 mld zł. Za te pieniądze możnaby ponad dwukrotnie załatać deficyt budżetowy lub wybudować 4,500 kilometrów autostrad.

Polska poczta wolniejsza niż ślimak

Informatyk z Krakowa wyliczył, z jaką prędkością poruszają się listy dostarczane przez Pocztę Polską. Okazuje się, że szybszy od poczty jest nawet ślimak winniczek. Jeśli nic się nie zmieni, to poczta zacznie przegrywać ze ślimakiem bananowym, który jest uznawany za najwolniejszego.

Posłowie zdążyli z budżetem

Sejm zakończył prace nad budżetem na 2008 rok. Przyjął wszystkie poprawki Senatu. Do końca tygodnia budżet ma być przekazany prezydentowi, który zgodnie z konstytucją ma 7 dni na podpisanie dokumentu.

Studenci zapłacą za część nauki

Rząd szykuje wielką reformę finansowania uczelni, ośrodków badawczych i – przede wszystkim – studiów. To może oznaczać, że wszyscy studenci będą częściowo płacić za naukę - przewiduje "Polska".

Najmłodsi lekarze dostali najwięcej

Trzy średnie krajowe dla lekarza? Bardzo proszę - odpowiadają dyrektorzy szpitali i podnoszą pensje. Niektórzy lekarze zarabiają nawet o kilka tysięcy więcej niż w grudniu - wylicza "Gazeta Wyborcza".

Zgubiony 1% podatku?

Miało być łatwiej, będzie jak zwykle. Na podatkowym torze przeszkód, pojawiła się kolejna, która może utrudnić życie zarówno podatnikom jak i samemu fiskusowi. Tym razem problemem okazała się lista instytucji na rzecz których można przekazać jeden procent płaconych podatków.

Banki centralne działające razem?

Na giełdach mnóstwo niepewności i wahań - co widać po notowaniach w Warszawie. Czy banki centralne wspólnie mogłyby zapanować nad sytaucją na rynkach?

Fiasko "rozmów ostatniej szansy" w Budryku

Bez porozumienia zakończyła się kolejna tura negocjacji pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) w sprawie podwyżek płac w kopalni Budryk - informują związkowcy.

Kolejne czystki kadrowe

Prezesi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego stracili swoje stanowiska. Minister Rolnictwa nominował już nowych ludzi.

Nadzwyczajna komisja sejmowa Przyjazne Państwo

Od happeningu politycznego, rozpoczęło się drugie posiedzenie nadzwyczajnej komisji sejmowej Przyjazne Państwo - przewodniczący komisji Janusz Palikot dostał koszyk tanich win, ale zadanie komisji jest trochę poważniejsze - znoszenie barier dla polskiej gospodarki.

Budma 2008

Cegły, pustaki, izolacje, kleje, zaprawy, płytki, okna, drzwi – od liczby wystawców i wystawianych na tegorocznej Budmie produktów może rozboleć głowa. Problem zaczynają mieć też organizatorzy

Ma być czyściej, ale drożej

Do 2020 roku 20 proc. energii w UE będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych przez co emisja CO2 ma spaść o 20 proc. - zaproponowała Komisja Europejska. W Polsce "zielona energia" ma stanowić 15 proc. KE umożliwia przy tym rozwój tzw. czystych energii węglowych. Tyle, że podnoszą one produkcję energii o 60 proc.

Giełda: sprzedają, gdy tylko pojawi się lepsza cena

Startujący z 3-procentowego plusa WIG 20 po godzinie 12 tracił już 0,6 proc. w porównaniu z wtorkowym zamknięciem. Dużo lepiej mają się indeksy małych i średnich spółek, które utrzymują cały rynek proc. nad kreską.

W opolskiem 25 tys. osób bez wody

Prawie 25 tys. mieszkańców Strzelec Opolskich i kilku okolicznych wsi nie ma wody pitnej, po awarii miejskiego wodociągu. Jej naprawa powinna zakończyć się do godz. 15.

Górnicy strajkują, a liderzy liczą kasę

Kopalnia nie płaci strajkującym, ale inspirującym protest związkowym szefom - tak - czytamy w "Pulsie Biznesu". Główny organizator strajku w Budryku zarobił w w zeszłym roku 156 tys. brutto, a szef "Kadry" - 110 tys. zł. I zarabiają dalej. A górnicy nie.

Schengen karczuje handel na pograniczu

Według szacunków podlaskich pograniczników od 22 grudnia liczba Białorusinów przekraczających granicę z Polską spadła o dwie trzecie - pisze "Gazeta Wyborcza". W miesiąc po wejściu Polski do Strefy Schengen na ścianie wschodniej pustoszeją bazary, znikają polskie sklepy i kantory.

Azja idzie z pieniędzmi do Polski

Są duże szanse na pobicie rekordu z 2006 roku, kiedy do Polski napłynęły inwestycje o łącznej wartości 15,1 mld euro - prognozuje "Gazeta Prawna". Eksperci oceniają, że szczególnie widoczny będzie kapitał azjatycki, którego jest coraz więcej w naszym kraju.

Balcerowicz: Nie widzę kryzysu. Reformujmy

- Mówienie o kryzysie i szukanie analogii w historycznych krachach to duża przesada - mówi "Dziennikowi" Leszek Balcerowicz. Obecna sytuacja na rynkach to wg niego przegrzanie sztucznie napędzanej gospodarki USA. Były szef NBP radzi Polsce wyciągnąć z tego wnioski i, choć nad Wisłą jest na razie bezpiecznie, nie igrać z ogniem i zacząć w końcu reformy.

Nowe rozmowy, nowa szansa

Przedstawiciele komitetu strajkowego z kopalni "Budryk", gdzie od 38 dni trwa strajk na tle płacowym, pojadą w środę na rozmowy z zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Rozmowy mają się rozpocząć wczesnym popołudniem w siedzibie tej spółki w Jastrzębiu Zdroju.

Mały spadek na zamknięciu w USA

Dokonana przez Rezerwę Federalną redukcja stóp procentowych nie zapobiegła we wtorek dalszym spadkom na giełdzie nowojorskiej, ale spowodowała, że były mniejsze niż się obawiano.

Huśtawka na giełdzie

Huśtawka na giełdzie, wojna nerwów i wyjście ewakuacyjne. Co nie zawsze oznacza - najlepsze wyjście z sytuacji w jakiej znaleźli się inwestorzy.

Piraci zabierają miejsca pracy

Nawet 2 tys. nowych miejsc pracy może powstać, jeżeli w ciągu najbliższych 4 lat Polska ograniczy piractwo komputerowe o 10 proc. Takie wnioski płyną z badań Business Software Alliance (BSA) - organizacji, do której należą m.in. Adobe, Apple, Corel, Microsoft i Sumantec.

GDDKiA ma nowego szefa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma nowego szefa. Janusz Koper zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Kotlarka, dla którego dotychczas pracował jako jego zastępca.

PKiN otoczony "koroną"?

Okazałe wieżowce, czy niska zabudowa wokół Pałacu Kultury i Nauki? - o tym m. in. dyskutowali we wtorek miejscy urzędnicy. Obecne władze mają inny pomysł na ten teren niż poprzednie, a centrum miasta to gorący temat w stołecznym ratuszu już od wielu lat.

Giełda odrabia straty

Warszawska giełda odrabia poniedziałkowe straty. Notowania największych spółek na WIG 20 wzrosły o 1,8 proc. Szeroki rynek WIG zyskał zaś 1,36 proc. Analitycy przekonują, że zanim spokój na dobre zagości na warszawskim parkiecie, może minąć kilka dni.