Najnowsze

Najnowsze

Heyah Ukraińcom

Polska Telefonia Cyfrowa postanowiła zarabiać na usługach świadczonych Ukraińcom przebywającym w Polsce. Do 8 stycznia 2008 r. w sieci Heyah oferuje rozmowy na Ukrainę po 68 gr za minutę - pisze "Gazeta Prawna".

Jak wzrosły ceny w czerwcu?

Ile wyniosła inflacja w czerwcu? Odpowiedź na to pytanie poznamy juz dzisiaj - GUS poda oficjalne dane. Większość analityków prognozuje jej wzrost.

Bój o pomostówki trwa

Rząd, związki zawodowe i przedsiębiorcy - wszyscy mają swoją wizje emerytur pomostowych. Niestety nic tych pomysłów nie łączy. Dziś do pomostówek ma powrócić Komisja Trójstronna.

Zbrojeniówka gotowa na pancerną wojnę

Decyzja o zakupie używanych niemieckich czołgów leopard dla polskiej armii już zapadła - pisze "Rzeczpospolita". - To pogrzebie nasze firmy zbrojeniowe - mówią związkowcy i grożą protestami.

Szeliga nowym prezesem Lukas Banku

Rada Nadzorcza Lukas Bnaku powołała Romualda Szeligę na stanowisko prezesa zarządu. Szeliga obejmie tę funkcję 1 września br., po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Bankowego.

Superwęzeł na A4

W sierpniu rozpocznie się w Katowicach przebudowa "węzła Murckowska" na autostradzie A4. Za dwa lata węzeł będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce i jednym z najbardziej skomplikowanych.

Równość po norwesku

Około 60 proc. norweskich firm przestrzega obowiązku nakazującego, by co najmniej 40 proc. członków zarządu stanowiły kobiety - poinformowała w czwartek minister ds. dzieci i równouprawnienia Karita Bekkemellem.

Panie mnożą kasę na parkiecie

Słaba płeć wcale nie jest taka słaba. Polki aktywnie inwestują i twardo negocjują - wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę Goldenegg Niezależni Doradcy Finansowi.

Uwaga na trującą pastę do zębów

Pasty do zębów Spearmint i Spearmint Tri mogą być szkodliwe. Prawdopodobnie w ich składzie jest zawarty groźny dla zdrowia glikol dietylenowy - ostrzega UOKiK.

Pociąg do Chin jeszcze w tym roku

Jeszcze przed końcem roku do Sławkowa (Śląskie), gdzie kończy się prowadzący ze Wschodu szeroki tor kolejowy, ma przyjechać pierwszy pociąg z towarami z Chin.

Wielki handel w małych miastach

Po nasyceniu rynku największych miast powierzchnią handlową, w latach 2007-2008 przewidywana jest ekspansja centrów handlowych w miastach o populacji 100-350 tys. mieszkańców - wynika z raportu Centrum im. Adama Smitha.

KE nie odbierze stoczniom pieniędzy

Komisja Europejska traciła już cierpliwość w rozmowach z Polską w sprawie trzech stoczni - Gdyni, Gdańska i Szczecina. Nieoficjalnie wiadomo, że Bruksela była bliska zażądania zwrotu pomocy publicznej.

Gaz połączy Rosję i Francję

Gazprom wybrał francuski koncern Total na partnera w eksploatacji gigantycznych złóż gazowych Sztokman na Morzu Barentsa - poinformował prezes rosyjskiego monopolisty Aleksiej Miller.

Finansowy zastrzyk dla polskiej turystyki

Na wsparcie turystyki w Polsce w latach 2007-2012 rząd i samorządy przeznaczą około 5,2 mld zł - poinformowała minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.

Dolar chudy jak nigdy

Świat sprzedaje dolara, bo boi się o przyszłość amerykańskiej gospodarki, dodatkowo zachęcony polityką banku centralnego Stanów Zjednoczonych.

Komórkowa wojna na karty

W sieci myAvon dzwoni 42 tys. kart telefonicznych, w mBanku - 45 tys. Bank pracował na ten wynik ponad pół roku, dystrybutorowi kosmetyków wystarczył miesiąc - pisze "Rzeczpospolita".

Prąd znowu zdrożeje

Polacy powinni zacząć oszczędzać energię, bo niedługo może być droższa nawet o 10 proc., choć nie wszyscy dostawcy zdecydują się na tak wysoką podwyżkę - twierdzi "Rzeczpospolita".

Będzie łatwiej wejść do strefy euro?

Dariusz Rosati i ośmiu innych eurodeputowanych z nowych krajów UE starają się o uproszczenie kryteriów przystąpienia do unii monetarnej - donosi "Rzeczpospolita".