Najnowsze

Najnowsze

NIK: 283 mln zł strat na handlu węglem

Na 283 mln zł oszacowała NIK wartość straconych oraz źle wydanych i rozliczonych środków, pochodzących ze sprzedaży węgla do energetyki i ciepłownictwa w latach 2004-2006. Funkcjonujący system sprzedaży Izba uznała za korupcjogenny.

Ustąpił wiceminister Skarbu

Premier Jarosław Kaczyński przyjął rezygnację Ireneusza Dąbrowskiego z funkcji wiceministra skarbu - poinformowało ministerstwo.

W upały masz więcej praw

Dziś temperatura w Polsce znów grubo przekroczy 25 stopni Celsjusza. Przed upałami zasłoń się... kodeksem pracy.

Orlen zaskoczony decyzją Litwy

- PKN Orlen nadal jest zainteresowany przejęciem na Litwie terminalu naftowego w Kłajpedzie - potwierdził rzecznik spółki w "Wall Street Journal Polska".

Tanie laptopy dla biednych dzieci

Jest szansa, że na rynku pojawią się tańsze komputery przenośne przeznaczone specjalnie dla krajów rozwijających się. Tego typu maszyny trafią do sprzedaży już pod koniec roku.

Bruksela szykuje sankcje dla monopolistów

Bruksela przygotowuje nowe regulacje dla rynku telekomunikacyjnego. W ten sposób Urząd Komunikacji Elektronicznej może dostać nową broń w sporze z TP SA o tańszy internet.

PKO BP inwestuje w polskich emigrantów

PKO BP zauważa potrzeby nowej emigracji i chce się zbliżyć do Polaków pracujących w Anglii. Jest to nowa strategia banku wejścia na rynek brytyjski - donosi "Puls Biznesu"

Żona po mężu nic nie dostanie

Ministerstwo pracy chce, by oszczędności odkładane przez lata w funduszach emerytalnych przepadały po naszej śmierci. Nie ma co liczyć na emeryturę po małżonku - donosi Gazeta "Wyborcza".

Bezrobotny specjalista od niczego

Polskie bezrobocie zaczyna się szkole. I to nie z powodu poziomu kształcenia. Nasz system oświaty jest kompletnie niedopasowany do potrzeb rynku pracy - alarmują eksperci. Problem jest poważny i narasta.

Rusza budowa obwodnicy w dolinie Rospudy

31 lipca kończy się termin ochronny lęgu ptaków, a rozpoczynają się prace ziemne i budowlane nad rzeką Rospudą (Podlaskie) w obszarze Natura 2000, związane z budową obwodnicy Augustowa.

Milion funtów kary za skażoną czekoladę

Największa na świecie firma produkująca słodycze Cadbury Schweppes została skazana przez brytyjski sąd na zapłacenie miliona funtów (1,48 mln euro) grzywny za sprzedaż w 2006 roku zakażonej salmonellą czekolady.

Mieszkania w górę i w dół

Ceny nowych mieszkań w czerwcu najbardziej rosły w Poznaniu. Spadły we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie - twierdzi Maciej Dymkowski z portalu mieszkaniowego tabelaofert.pl. Metr w stolicy trzyma wcześniejszy poziom.

Pracodawcy krytykują budżet

Pracodawcy z Komisji Trójstronnej apelują do rządu o ograniczenia wydatków w 2008 roku. Ich zdaniem, obecna sytuacja pozawala na zaciśnięcie pasa i zmniejszenie kotwicy budżetowej.

Udany debiut PetrolInvest

Takiego debiutu na warszawskiej giełdzie nikt się nie spodziewał. Za prawa do akcji PetrolInvestu - spółki należącej do Ryszarda Krauzego - inwestorzy gotowi byli zapłacić nawet 620 złotych, co oznacza wzrost o 173 proc.

Unijna kasa między drogą a torami

Regiony przeznaczają najwięcej funduszy unijnych na inwestycje kolejowe i drogowe - wynika z badania Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Najwięcej pieniędzy dostaje samorząd terytorialny, a najmniej firmy.

W Polsce nie ma gdzie przeładowywać towarów

System międzynarodowych terminali logistycznych, zdolnych do obsłużenia rosnącej wymiany towarowej, powstaje w Polsce zbyt wolno. Może to hamować rozwój gospodarczy i powodować straty – ocenia Najwyższa Izba Kontroli.

Polak zarabia prawie 2,9 tysiąca złotych

Przeciętne wynagrodzenie brutto w czerwcu wyniosło 2.869,69 zł - podał GUS. To oznacza, że w porównaniu do czerwca 2006 wzrosło ono o 9,3 procent. Było też o 3,3 procent wyższe niż w maju 2007.

Wznowienie produkcji bio-diesla

Rafineria Trzebinia informuje o wznowieniu produkcji oleju napędowego ON BIO, zawierającego 20-procentowy dodatek biokomponentów. Jak podano - to wynik zmian w ustawach, przywracających opłacalność takiej produkcji.

Coraz więcej zdrowych Niemców

W pierwszej połowie 2007 roku liczba pracowników, którzy poszli na zwolnienie lekarskie, była najniższa od czasu zjednoczenia.