Najnowsze

Najnowsze

Ilona Łepkowska prowadzącą "Szkła kontaktowego"

Do tej pory to była męska drużyna. Męski styl bycia. Męskie poczucie humoru. Ale 8 marca - czyli w Dzień Kobiet - nie może zabraknąć płci pięknej. W fotelu naprzeciwko Wojciecha Zimińskiego zasiądzie Ilona Łepkowska - i zostanie tam na dłużej.

Koniec z wolnym na żądanie?

Pracodawcy domagają się zmiany zasad udzielania urlopów wypoczynkowych. Chcą, by z kodeksu pracy usunięto prawo pracowników do korzystania z urlopu na żądanie. Często jego celem okazuje się nie wypoczynek, a wymuszenie ustępstw na swoich przełożonych - pisze "Gazeta Prawna".

"Gazociąg Północny jest w interesie UE"

Omijający Polskę Gazociąg Północny po dnie morza Bałtyckiego jest odpowiedzią na potrzeby Unii Europejskiej - uważa unijny komisarz ds. energii Andris Piebalgs. Jego opinii nie podzielają jednak nie tylko Polacy.

Bruksela broni polskich supermarketów

Już w środę Komisja Europejska rozpocznie procedurę przeciw Polsce w sprawie ustawy utrudniającej budowę supermarketów - dowiedziała się TVN24.

Ignalina wisi na włosku

Do końca stycznia Litwa powinna powołać narodową spółkę inwestycyjną, która sfinansuje litewską część budowy nowej elektrowni atomowej w Ignalinie. - W przeciwnym razie projekt zostanie zaprzepaszczony - uważa premier Litwy Gediminas Kirkilas.

Ponad 60 mln euro za... telefon

44-letnia mieszkanka małego miasteczka we wschodniej Francji nie wierzyła własnym oczom, gdy zobaczyła ostatni rachunek za telefon. Opiewał on na, bagatela, 63 miliony euro. To niemal siedem razy więcej niż kapitał operatora, z którego usług korzystała.

Giełda mocno w górę

Na warszawskiej giełdzie znów zielono. Na zakończenie wtorkowej sesji główne indeksy zyskały ponad 3 procent. Polacy idą w ślad za inwestorami zagranicznymi i kupują akcje w oczekiwaniu na obniżkę stóp procentowych w USA.

Bezrobocie ma spadać

11,3-11,4 proc. wyniesie stopa bezrobocia w styczniu - zapowiada Ministerstwo Pracy. To niewiele mniej niż w grudniu, ale według prognoz resortu, już pod koniec 2008 r. bezrobocie spadnie poniżej 10 proc.

"Budryk" znowu pracuje

Około 300 górników podjęło pracę w strajkującej od 44 dni kopalni "Budryk". Komitet strajkowy zgodził się wpuścić na teren zakładu tych, którzy chcieli przyjść do pracy. Nie oznacza to jednak zakończenia strajku.

Polacy przekonali się do GPS

Polacy coraz chętniej kupują urządzenia do nawigacji satelitarnej. W ubiegłym roku sprzedano ich ok. 250 tys., a wartość rynku GPS w Polsce osiągnęła blisko 250 mln zł.

Klienci "Enion Energia" zapłacą więcej

Od 1 lutego ceny energii elektrycznej dostarczanej klientom indywidualnym przez "Enion Energia" wzrosną od 7-10 proc. Przedstawiciele spółki podkreślają, że to jedna z najniższych podwyżek wprowadzanych przez 14 spółek dystrybucyjnych w Polsce.

TVN24 najczęściej cytowaną telewizją

TVN24 była najczęściej cytowaną stacją telewizyjną w grudniu - wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów pt. „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”.

Koniec z alkoholem w sieci

- Sprzedaż alkoholu w internecie i z dostawą na telefon jest sprzeczna z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - alarmuje Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tym samym Agencja chce ograniczyć dostęp do trunków osobom nieletnim.

Rząd pod ścianą - budżetówka chce więcej pieniędzy

Lekarze, pielęgniarki, górnicy, nauczyciele, celnicy - kolejne grupy zawodowe żądają podwyżek. Takiej eskalacji oczekiwań społecznych w Polsce po 1989 roku jeszcze nie było. Czy to już kryzys państwa? - pyta dziennik "Polska".

Nie będzie handlu lekami w internecie?

Zaniechania w ministerstwie zdrowia mogą uniemożliwić działalność aptek internetowych. Leki są w nich tańsze nawet o 20-30 proc. - informuje "Gazeta Wyborcza".

Nie mamy żywności na czarną godzinę

Z braku pieniędzy od czterech lat rządowa agencja wyprzedawała rezerwy żywności zgromadzone na wypadek klęsk. W rezultacie wyprzedała je niemal do zera - podaje "Gazeta Wyborcza".

Złoto w cenie

Ceny złota osiągnęły w poniedziałek kolejny rekordowy pułap. Na giełdzie Comex w Nowym Jorku za uncję płacono 929 dolarów i 80 centów. Tyle kosztował ten kruszec w kontraktach na luty i była to cena najwyższa w historii.

Budryk: Przełom w rozmowach?

O tym, że po raz pierwszy od dawna rozmowy były "merytoryczne", a nawet o "pewnym zbliżeniu stanowisk" mówili liderzy strajkujących górników po poniedziałkowych negocjacjach z przedstawicielami Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Strajk w "Budryku" trwa od 43 dni.

Entuzjastyczne prognozy dla polskiej gospodarki

W 2008 r. Polska znajdzie się w grupie najszybciej rozwijających się państw Unii Europejskiej. Zdaniem Komisji Europejskiej polska gospodarka rozpoczyna ten rok z bardzo dobrymi wynikami makroekonomicznymi i optymistycznymi prognozami.

Ruszyła lawina żądań odszkodowań za blokadę granicy

- Ukraińskie firmy transportowe zwróciły się do władz swego kraju z apelem o wyegzekwowanie od Polski odszkodowań za straty poniesione z powodu blokad na granicy między obu państwami - podała agencja Interfax-Ukraina. Z kolei zdaniem władz białoruskich straty wynikające z przestojów pojazdów z ładunkami na białorusko-polskiej granicy powinna pokryć Unia Europejska.

Konsumenci stają się nieufni

- W styczniu 2008 r., podobnie jak w grudniu 2007 r., uległy pogorszeniu wskaźniki ufności konsumenckiej. Utrzymał się jednak korzystny dystans wobec wyników z poprzednich miesięcy i lat - podał Główny Urząd Statystyczny.

W Rosji piwo popularniejsze od wódki

Działające w Rosji międzynarodowe koncerny piwowarskie mają powody do zadowolenia. Według danych rosyjskiego urzędu statystycznego, produkcja piwa w tym kraju wzrosła w ubiegłym roku o 16 procent, do 120 mln hektolitrów. Tym samym Rosja znalazła się na trzecim miejscu wśród krajów-producentów piwa, tuż za Chinami i USA.

NBP widzi gospodarkę na różowo

- Oceny sytuacji w przedsiębiorstwach w IV kwartale 2007 roku i prognozy na I kwartał br. sugerują utrzymanie bardzo dobrej koniunktury gospodarczej - wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego "Informacja o kondycji sektora przedsiębiorstw".

Pawlak: Sprawdzamy, jak nałożono karę dla J&S

- Kara dla spółki paliwowej J&S Energy nie była nałożona skutecznie i to jest głównym powodem uchylenia tej decyzji - powiedział wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Zapowiedział wyjaśnienie, dlaczego tak się stało.

McDonald's zaprasza na studia

Brytyjski McDonald's wprowadza jednolity system szkoleń kończących się powszechnie uznawanym egzaminem. Na "podstawowym kursie dla kierownika zmiany" firma uczy słuchaczy zasad obsługi klienta, marketingu oraz zarządzania.

Włoski strajk opolskich kolejarzy

Opolscy kolejarze, którzy domagają się 500 zł podwyżki, rozpoczęli włoski strajk - wszystkie obowiązki wykonują bardzo skrupulatnie, zgodnie z regulaminem technicznym, ale powoli. Jeśli nie dojdzie do porozumienia z władzami kolei, załoga zamierza 5 lutego rozpocząć głodówkę, a później nawet strajk generalny.

Niemcy wykupują polski rzepak

W Europie powstaje coraz więcej fabryk biopaliw, a zasiewy rzepaku zamiast rosnąć - maleją. W Polsce odwrotnie. W ubiegłym roku eksport rzepaku wzrósł trzykrotnie - pisze "Rzeczpospolita". Najwięcej kupują Niemcy.

Rynki zaczęły tydzień od spadków

Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od spadków. Nasz rynek stracił w ślad za giełdami na świecie, które czekają na dane makroekonomiczne z USA. Warszawskim inwestorom niepokój jednak nie udzielił się aż tak bardzo, bo już w pół godziny po otwarciu giełdy WIG20, choć powoli, to zaczął iść w górę. Potem jednak znów spadł.

Polacy nie lubią marki z supermarketu

W zachodniej Europie marki własne, czyli produkty renomowanego producenta z etykietką sklepu dyskontowego, robią furorę. Są dużo tańsze, a jakościowo takie same, jak te w oryginalnym opakowaniu. Polakom jednak nie przypadły do gustu - czytamy w "Rzeczpospolitej".