Najnowsze

Najnowsze

Budowlany debiut na parkiecie

Na warszawskiej giełdzie debiutuje spółka budowlana ABM Solid. Firma zajmuje się budowlanymi usługami "pod klucz", począwszy od projektowania obiektu, skończywszy na wykończeniu i uruchomieniu realizowanej inwestycji.

Ukraiński lekarz nas nie wyleczy

Wielu lekarzy w kraju albo strajkuje, albo się pakuje do wyjazdu. Rząd liczy, że na ich miejsce przyjadą ci zza wschodniej granicy. Jednak nie dość, że nie ma im do zaoferowania pieniędzy, to jeszcze rzuca prawne kłody pod nogi - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Zagraniczne firmy atrakcyjne dla pracowników

Globalna marka, atrakcyjne wynagrodzenia i szkolenia działają jak magnes na pracowników. Duzi inwestorzy jak na razie nie mają problemów ze znalezieniem chętnych do pracy - donosi "Rzeczpospolita".

Aldi nadchodzi

Jedna z największych sieci handlowych, słynny niemiecki Aldi wchodzi do polskiej gry rynkowej. I na wejściu może dostać mocne karty - pisze "Puls Biznesu".

Rząd zachęci do biopaliw

Wyższa ulga w podatku akcyzowym, dodatkowa ulga w podatku dochodowym dla producentów biokomponentów, a dla kierowców m.in. zwolnienie z opłat za parkowanie – to pomysły, jak promować biopaliwa.

Jak zapewnić żonie emeryturę?

Dyskusja wokół emerytur małżeńskich trwa - czytamy w "Dzienniku". Choć wicepremier Przemysław Gosiewski mówił już o stanowisku rządu, przeciwnicy tego rozwiązania nie składają broni.

Kupcy robią miejsce piłkarzom?

Termin na wyniesienie się handlarzy z korony Stadionu Dziesięciolecia minął 30 lipca. A może i nie? Minister Elżbieta Jakubiak ma niemały problem - czytamy w "Życiu Warszawy".

5 miliardów na majtki

Aż 5 miliardów złotych Polacy wydali w 2006 roku na bieliznę - pisze "Puls Biznesu". To według gazety znak czasów, że Polacy coraz więcej pieniędzy wydają na bieliznę i odzwyczaili się od kupowania "majtek na bazarze".

Laptop za 100 dolarów

Cacko ma pomóc w edukacji dzieci z Trzeciego Świata - taki cel dla swojego projektu postawili sobie autorzy projektu One Laptop Per Child. Po latach krytyki i testach w Nigerii i Brazylii nowy, super-tani laptop wchodzi do masowej produkcji.

Euro 2012 rozegra się w Łodzi?

Chociaż do najbliższego stadionu gdzie rozegrają się mecze Euro 2012 jest z Łodzi 130 km, to miasto przymierza się, aby zostać sypialnią i centrum rozrywki i kultury dla kibiców. I ocenia swoje szansę na dosyć spore.

Gazprom pożycza i przejmuje

Długi Gazpromu sięgają już 50 mld dolarów, a rosyjski koncern zamierza w tym roku zaciągnąć kolejne kredyty, głównie na sfinansowanie przejęć innych firm - donosi "Gazeta Wyborcza".

Czy Ignalina da nam wystarczającą moc?

Polska uzależnia swój udział w budowie elektrowni w Ignalinie od jej mocy - mówi Piotr Woźniak. Według szefa resortu gospodarki elektrownia musiałaby produkować tylko dla Polski 1200 megawatów.

Powstała polsko-ukraińska koalicja na rzecz Euro 2012

Szef KPP Andrzej Malinowski oraz minister gospodarki Ukrainy, szef Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców Anatolij Kinach podpisali "Porozumienie pracodawców na rzecz Euro 2012". Ma ono być wsparciem dla strony rządowej w realizacji Mistrzostw.

Tysiąc zł kary dla Gronkiewicz-Waltz

Sąd ukarana byłą prezes NBP Hannę Gronkiewicz-Waltz za niestawienie się na przesłuchania przez sejmową komisją ds. banków. Prezydent stolicy uważa, że nawet jeśli ta komisja śledcza działa zgodnie z konstytucją, to nie ma prawa przesłuchiwać byłych prezesów NBP.

Spodziewajmy się wyższej inflacji?

Narodowy Bank Polski podał czerwcowe wskaźniki tzw. inflacji bazowej. Wskaźniki są wyższe od oczekiwań analityków, co może świadczyć o inflacyjnych tendencjach w gospodarce.

Lotos inwestuje

Aż 3/4 więcej ropy naftowej będzie w stanie za dwa lata przerobić Grupa Lotos. Wszystko za sprawą nowej instalacji destylacji ropy. Jej budowa ma być zakończona w drugiej połowie 2009 roku.

"Złota akcja” w wersji europejskiej

Komisarz Handlu Peter Mandelson przedstawia stanowisko Komisji Europejskiej wobec instytucji "Złotej Akcji". KE jeszcze niedawno sprzeciwiała się zakusom polskiego rządu na wykorzystanie takiego mechanizmu w krajowych firmach.

Zwężą drogi żeby było bezpieczniej?

Zamiast asfaltowych poboczy mają być ziemne. Drogowcy występują z kontrowersyjną inicjatywą i zapewniają, że węższe jezdnie są bezpieczniejsze - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rzemieślnik jednak z licencją?

Mimo porażki w niedawnym głosowaniu sejmowym niektórzy posłowie podejmują kolejną próbę wprowadzenia obowiązku uzyskiwania specjalnych certyfikatów przez szewców czy prowadzących budkę z hot-dogami.

SKOK w turystykę

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, po deklaracji wejścia jednej ze swych spółek na GPW, teraz wkraczają na rynek turystyczny.

Damska odzież na parkiecie

Pierwsza estońska spółka debiutuje dziś na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Silvano Fashion Group zajmuje się produkcją odzieży damskiej.

Teraz wyższa wypłata

Po weekendzie rozpoczynamy nowy tydzień pracy. Jeden z najlepszych w tym roku, bo wraz z rozpoczynającymi się lipcowymi wypłatami pensji - Polacy dostaną powszechną podwyżkę.

Stanieje benzyna

Tańsza benzyna ma pojawić się już w tym tygodniu. Krajowi producenci biorą przykład z zachodnich koncernów i obniżają ceny. Obniżka nie będzie jednak zbyt duża - litr benzyny stanieje od 3 do 5 groszy.

Łatwiej o kredyt na mieszkanie z dopłatą

Czy po kredyt mieszkaniowy z budżetową dopłatą ustawi się kolejka chętnych? Na razie skorzystało z niego tylko kilka tysięcy osób, ale dzięki ostatnim zmianom będzie dużo łatwiej go wziąć - informuje "Gazeta Wyborcza".

Polacy chcą pracować jak najdłużej

Chcemy pracować tak długo, jak to będzie możliwe, bez względu na wiek - pisze "Rzeczpospolita". Tak na pytanie GUS odpowiada co trzeci Polak po pięćdziesiątce.

Koniec monopolu "Płatnika"

W sobotę ZUS ma udostępnić specyfikacje techniczne umożliwiające napisanie konkurencyjnych dla "Płatnika" programów. Już wkrótce aby zdalnie rozliczyć się z ZUS-em nie trzeba będzie posiadać komputera z systemem Windows - wystarczy darmowy Linux.