Najnowsze

Najnowsze

Po czarnym czwartku - czarny piątek?

Wczoraj czarny dzień na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, dziś w Tokio. Analitycy uspokajają, że na polską gospodarkę spadki długo nie będą oddziaływać.

Wicepremier obiecuje żonom emerytury

Emerytury z gwarantowanym okresem wypłaty będą dziedziczone, bez względu na ich wysokość - zapewnia na antenie TVN24 wicepremier Przemysław Gosiewski.

Fiskus zdradzi twe dane konkurencji

Przedsiębiorcy, których urząd kontroli skarbowej poprosił o informacje potrzebne do sprawdzenia innej firmy, powinni mieć się na baczności. Mogą stracić poufne dane - ostrzega "Rzeczpospolita".

Giełdy nadal w dół

Po czwartkowej zapaści na światowych giełdach, piątek przynosi dalsze spadki. Nikkei - indeks tokijskiej giełdy - spadł o 2,4 procent, a przed zamknięciem i tak miał lekkie odbicie.

Prasę internetową też trzeba rejestrować

Wydawca odpowiada za treść wpisów czytelników na stronie WWW gazety, a prasa internetowa wymaga rejestracji tak jak każda inna - taki jest sens czwartkowego wyroku Sądu Najwyższego - donosi "Rzeczpospolita".

Zakaz handlu w święta nadchodzi

Senatorowie przyjęli ustawowe zmiany, zakazujące handlu w 12 najważniejszych świąt. Senat zaakceptował też zmiany w ustawie o prawie autorskim. Oba dokumenty wrócą jednak do Sejmu, bo wprowadzono do nich drobne zmiany.

Tłuste lata w gospodarce jeszcze przed nami

Czekają nas kolejne lata wzrostu gospodarczego, bezrobocie będzie spadać, wzrosną inwestycje - prognozuje Narodowy Bank Polski w opublikowanym w czwartek "Raporcie o inflacji. Lipiec 2007".

Banki ukrywają koszty kredytów hipotecznych

Banki, reklamując kredyty hipoteczne, ukrywają istotne koszty. Większość podaje na stronie informacje o najniższym, ale w praktyce nieosiągalnym oprocentowaniu - ostrzega "Gazeta Prawna".

Mężowska emerytura nie dla biednej żony?

W trosce o budżet państwa niezamożnym kobietom mogą zostać całkowicie odebrane możliwości dziedziczenia emerytur po mężach - pisze "Gazeta Wyborcza". - To segregacja na biednych i bogatych - twierdzi część ekspertów.

Porozumienie ws. prywatyzacji hut

Ministerstwo Skarbu Państwa i Mittal Steel Holdings uzgodniły cenę sprzedaży pozostałych akcji skarbu państwa w Mittal Steel Poland.

Czarny dzień na Wall Street

Na amerykańskim rynku akcji nastąpił w czwartek gwałtowny spadek, w związku z dalszymi oznakami słabości rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych, sygnałami pogarszania się warunków kredytu inwestycyjnego i ogólnymi obawami o stan gospodarki USA.

Niemcy stawiają na Transrapid

Mimo tragicznego wypadku superszybkiego pociągu na poduszce magnetycznej Transrapid, Niemcy planują zbudowanie dla niego komercyjnej linii z Monachium do tamtejszego portu lotniczego - podał w czwartek niemiecki dziennik "Die Welt".

Ursus ma nowego inwestora

Ursus - legenda polskiego przemysłu ciągnikowego - znalazł partnera strategicznego w Turcji. Uzel, to największy producent traktorów w tym kraju.

Z Goleniowa do Edynburga

Z lotniska w Goleniowie pod Szczecinem można będzie od końca października latać do Edynburga w Szkocji.

Nowy Terminal dopiero od września

Kilka tysięcy usterek stwierdzono w trakcie budowy i testów Terminalu 2 na warszawskim lotnisku Okęcie. Zastrzeżenia budzi m.in. system bezpieczeństwa i energetyka.

Czyja ziemia chłonie kasę?

Największym polskim beneficjentem unijnych dopłat bezpośrednich za 2006 r. został kombinat Spółdzielcza Agrofirma Witkowo, który jednorazowo otrzymał ponad 7,6 mln zł unijnej pomocy - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Toyota ładowana z gniazdka

Samochód ładowany prądem z domowego gniazdka to nowy produkt Toyoty. Model Plug In HV Prius na razie jest w fazie testów. Juz wkrótce pojawi się jednak na drogach Japonii, USA, a także Europy.

Ratuj się przed bessą

Towarzystwa funduszy inwestycyjnych zaczęły namawiać do alternatywnych inwestycji, chroniących przed ewentualną bessą na giełdzie. Polscy inwestorzy od dłuższego czasu są zainteresowani głównie kupnem funduszy akcyjnych.

Ceny pędzą za gospodarką

Na koniec tego roku inflacja przekroczy ustalony przez Radę Polityki Pieniężnej cel inflacyjny, czyli 2,5 proc., a w 2009 roku zbliży się do górnej granicy celu, czyli 3,5 proc - przewiduje raport NBP o inflacji.

10 mln zł darowizny dla ofiar wichury

Zarządy PZU SA i PZU Życie SA podjęły uchwałę o wsparciu mieszkańców obszarów zniszczonych przez trąbę powietrzną. Każda z firm przekaże po pięć mln zł poprzez Fundację PZU.