Najnowsze

Najnowsze

Kosmiczna podwyżka

Wakacyjny wzrost cen w turystyce wyszedł poza Ziemię. Kompania Space Adventures podniosła do 40 mln dolarów cenę lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) dla turystów.

Rozwodzisz się? Oddaj pół emerytury!

Po rozwodzie małżonkowie podzielą się pieniędzmi na emeryturę gromadzonymi w ZUS - donosi "Gazeta Prawna". Według niej rząd pracuje nad wprowadzeniem takiego rozwiązania.

Klient spadnie z nieba?

Cały świat lata, w tym Polak-Europejczyk, do niedawna głównie "twardo jadący po ziemi". A autokary, które poszły w odstawkę, liczą, że znów się zapełnią - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Ciężarówki zablokują drogi do kurortów?

Tiry mogą stanąć w poprzek dróg do miejscowości turystycznych. Przewoźnicy z Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu chcą zaprotestować przeciwko zakazowi ruchu ciężarówek w godzinach największego upału.

Nowe problemy z biopaliwami

Orlen i Lotos mogą nie spełnić norm na zawartość biokomponentów w benzynach i oleju napędowym - twierdzi "Dziennik". Według gazety, koncerny już obawiają się kar za niewypełnienie obowiązującego od przyszłego roku norm.

Unia: kobiety powinny zarabiać więcej

Zarobki kobiet są znacznie niższe od płac mężczyzn. Ale 10 procent różnicy w Polsce to i tak lepiej niż średnia 15 procent dla całej Unii. "Rzeczpospolita" opisuje przyczyny tego zjawiska.

Polska największym biznesowym dzikusem

Polska jest najmniej zaangażowana w sprawy społecznej odpowiedzialności biznesu spośród ośmiu krajów Europy Środkowej i Południowej - wynika z raportu UE i Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

A jednak się kręci (na torach)?

Tylko spółki z grupy PKP wydadzą w ciągu czterech lat cztery mld zł na inwestycje - podliczyła "Rzeczpospolita". Inwestycje planują też prywatne firmy. I wszyscy prawdopodobnie znajdą na to środki.

Szyszko do KE: "inwestycje w dolinie zgodne z prawem"

Moja rola w całej sprawie już się zakończyła - powiedział minister środowiska Jan Szyszko w związku z zapowiedzią Komisji Europejskiej, że zwróci się w najbliższym czasie właśnie do niego w sprawie wznowienia planów budowy obwodnicy przez Dolinę Rospudy.

Honda rusza na podbój świata

Nowe fabryki w Tajlandii, Wietnamie, Indiach, Argentynie i centrum badawcze w Chinach - to inwestycje, które planuje poczynić Honda w najbliższym czasie.

USA: Rosji potrzeba zagranicznych inwestorów

Rosja powinna umożliwić zagranicznym firmom odgrywać większą rolę w eksploatacji złóż ropy i gazu w Arktyce i na Syberii - przekonywał na spotkaniu z przedsiębiorcami w Moskwie Reuben Jeffery, doradca ds. ekonomicznych Condoleezzy Rice.

"Nie jesteśmy przeciw emeryturom małżeńskim"

"Nieprawdą jest, że MPiPS jest przeciwne emeryturom małżeńskim jako jednej z form emerytur kapitałowych, które będą wypłacane w II filarze systemu emerytalnego ze środków gromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych" - głosi komunikat ministerstwa.

"Polska ustawa o supermarketach jest zła"

Złamanie zagwarantowanych w unijnym traktacie swobód wspólnego rynku, tj. swobody przepływu kapitału i swobody świadczenia usług. Takie potencjalne zagrożenie - zdaniem unijnych ekspertów - stanowi nasza ustawa o wielkopowerzchniowych obiektach handlowych.

Od piątku łatwiej o pracownika ze Wschodu

Od piątku obywatele Ukrainy, Rosji i Białorusi będą mogli pracować w Polsce bez zezwolenia, na podstawie trzymiesięcznej wizy umożliwiającej pracę - poinformował wiceminister pracy Kazimierz Kuberski.

Polacy pogubieni w kartach

Stan wiedzy Polaków na temat kart płatniczych pozostawia wiele do życzenia i nierzadko prowadzi do poważnych nieporozumień na płaszczyźnie bank - klient.

Sowa na prezesa Agory

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Agory, zwołanego na 30 sierpnia 2007 roku, okaże się, czy stanowisko prezesa spółki po odejściu Wandy Rapaczyńskiej obejmie Marek Sowa.

Wall Street Journal zmieni właściciela

Teraz decyzja jest w w rękach rodziny Bancroftów, posiadaczy 64 proc. udziałów wydawnictwa Dow Jones. Jednak wszystko wskazuje na to, że zarządowi uda się przekonać klan, żeby sprzedał wydawnictwo Rupertowi Murdochowi.