Najnowsze

Najnowsze

Emerytury już nie małżeńskie?

Emerytura indywidualna oraz emerytura z gwarantowanym okresem wypłaty - tylko dwa rodzaje wypłat z II filaru emerytalnego proponuje rządowy zespół, pracujący nad dokończeniem reformy emerytalnej. Nie chce emerytury małżeńskiej.

Posłowie zakazali handlu w główne święta

W 12 głównych polskich świąt w roku - m.in. Wielkanoc, Boże Narodzenie i Boże Ciało - będzie obowiązywał zakaz handlu. Oznacza to, że na pewno hipermarkety i supermarkety w te dni zostaną zamknięte na kłódkę.

Rosja nie chce odblokować Zalewu Wiślanego

Od roku MSZ nie załatwiło odblokowania przez Rosjan żeglugi po Zalewie Wiślanym. Polska żąda, by Rosja wpuszczała tam także statki państw trzecich, Rosja odmawia - pisze "Gazeta Wyborcza".

Mini-BPH coraz bliżej nowego właściciela

Unicredit spieszy się aby sprzedać część Banku BPH amerykańskiemu GE. Jeśli dojdzie do transakcji, włoska grupa finansowa będzie mogła połączyć resztę BPH z Pekao - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Spór z Eureko o PZU osłabnie?

Odpowiedzialny w zarządzie Eureko za spór z polskim rządem o PZU Ernst Jansen (59 lat), przechodzi na emeryturę. Nie zostawi jednak niezałatwionych spraw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zyta Gilowska dzieli kasę na przyszły rok

Resort finansów przedstawi za kilka dni limity wydatków dla ministerstw na przyszły rok. Z wyliczeń "Rzeczpospolitej" wynika, że gdyby chciano zrealizować wszystkie żądania i obietnice, potrzeba byłoby dodatkowych 48 mld zł.

Quad made in Podgrodzie

Jeden z największych producentów rowerów w kraju, firma Arkus&Romet Group zbuduje za siedem mln zł pierwszą w Polsce fabrykę quadów - pisze "Nasz Dziennik".

Gorszy kawałek drogi

Jerzy Polaczek umieścił drogę ekspresową S-7 Gdańsk – Rabka na liście projektów priorytetowych. Ale nie całą. Na odcinek z Jędrzejowa do Krakowa może zabraknąć pieniędzy - pisze "Dziennik Polski".

ARiMR dostanie 200 milionów więcej

Sejmowa komisja finansów publicznych zgodziła się na zwiększenie planu finansowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o 200 mln zł.

Nowe propozycje podatkowe

Niższy podatek od darowanej żywności, a wyższy od gier na automatach o niskich wygranych - to m.in. propozycje, które przyjęli dziś posłowie z komisji finansów publicznych.

Słupsk i Ustka wprowadzają własną walutę

4 słupie - tak nazywa się nowy pieniądz, którym będzie można w czasie wakacji płacić w kilkudziesięciu punktach: restauracjach, sklepach, hotelach, muzeach i galeriach w Słupsku i Ustce.

Powstanie polska Dolina Krzemowa

Autostrada Firm Nowych Technologii - tak nazywać się będzie polski odpowiednik amerykańskiej Doliny Krzemowej. Porozumienie w tej sprawie podpisały dzisiaj województwa dolnośląskie, małopolskie, opolskie, śląskie i ich stolice.

Nie będzie umowy w sprawie Ignaliny

Podpisanie umowy o budowie elektrowni jądrowej w Ignalinie stoi pod znakiem zapytania. Powodem są niejasności co do wielkości udziałów w inwestycji - wynika z wypowiedzi ministra gospodarki. Tymczasem Litwini wciąż liczą na uzyskanie porozumienia.

Woźniak: Rurociąg ma uzasadnienie ekonomiczne

- Mamy najważniejszy element. Azerowie chcą sprzedać ropę w takich ilościach, które uzasadniają powstanie rurociągu Odessa-Brody-Płock - oświadczył minister gospodarki Piotr Woźniak.

Polacy kupują pod wpływem impulsu

Sezon wyprzedaży w pełni - Polacy ruszyli do sklepów w poszukiwaniu "superokazji". Tymczasem Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega - nie znamy naszych naszych podstawowych praw i dokonujemy zakupów pod wpływem impulsu.

Gosiewski: eksperci przedyskutują kryteria

Sprawa zakresu uprawnień do emerytur pomostowych będzie przez tydzień dyskutowana przez ekspertów Komisji Trójstronnej. Wicepremier Przemysław Gosiewski zapewnia, że zamierza kontynuować negocjacje na ten temat.

Legalna praca w Polsce dla wschodnich sąsiadów

W czwartek ogłoszono rozporządzenie pozwalające obywatelom Białorusi, Ukrainy i Rosji na podjęcie pracy we wszystkich sektorach gospodarki - poinformowała minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata.

Mocna pozycja Polski w unijnej debacie o VAT

Komisja Europejska przyjęła w czwartek propozycję w sprawie utrzymania niższego VAT-u na niektóre usługi i towary do 2010 roku. Jednak i po tej dacie niektóre kraje, w tym Polska, mają szansę na utrzymanie przywilejów.

Drogi na Euro? Nie widzimy zagrożeń...

W ciągu ośmiu lat wydamy na drogi 164 mld zł i na Euro 2012 zdążymy - zapewnił minister transportu Jerzy Polaczek, potwierdzając wcześniejsze wyliczenia prasy.

140 tysięcy dla każdego pracownika Kozienic

Najpierw konsolidacja koncernu ENEA i Elektrowni Kozienice, potem debiut grupy na giełdzie - zapowiada wiceminister skarbu Michał Krupiński. Według jego zapowiedzi najbardziej skorzystają... pracownicy Kozienic.

Wywłaszczanie w imię racji stanu

Realizacja inwestycji, takich jak drogi i stadiony na Euro 2012, ma być łatwiejsza. Państwo będzie mogło zająć grunt, jeszcze przed wypłatą odszkodowania, jeśli uzna, że przedsięwzięcie jest konieczne - pisze "Gazeta Prawna".

Euro przelatują nam przez palce

Do maja Polska wydała niecałe 3,5 proc. z 7,5 mld zł przyznanych nam funduszy strukturalnych. Jeśli nie będziemy korzystać z unijnych pieniędzy, to możemy je stracić - czytamy w "The Wall Street Journal Polska".