Najnowsze

Najnowsze

Premię przyzna minister?

Resort skarbu chciałby, aby prezesi prawie czterystu spółek z udziałem Skarbu Państwa otrzymywali nagrody roczne bezpośrednio od ministra. Miałoby to ograniczyć wydatki spółek na notariuszy.

Puszka prawdę Ci powie?

Coca-Cola, Hellmanns i inne firmy branży spożywczej zamierzają walczyć z otyłością. Na opakowaniach ich produktów pojawią się informacje o zawartej w nich ilości kalorii, cukru, tłuszczu, kwasów tłuszczowych oraz sodu.

Entuzjazm na rynkach po decyzji Fed

Obniżenie stóp procentowych przez amerykański bank centralny wywołało euforię wśród inwestorów. Światowe indeksy poszybowały w górę. Euforia może się jednak szybko skończyć - ostrzega "Puls Biznesu".

W kopalniach ginie coraz więcej górników

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku w polskim górnictwie doszło do 1944 wypadków, w tym 18 ciężkich i 19 śmiertelnych - poinformował WUG. To o sześć proc. więcej niż w podobnym okresie ubiegłego roku.

Wojna w zarządzie TVP

- PiS ma znacznie więcej czasu antenowego niż pozostałe - zarzuca swojemu pracodawcy jeden z członków zarządu TVP Piotr Farfał. - To nieprawda, a stroną kampanii staję się Farfał - odpierają zarzuty pozostali członkowie zarządu i zapowiadają konsekwencje wobec niesubordynowanego kolegi.

Urbański: likwidacja abonamentu to chory pomysł

- To jest chory pomysł - tak propozycję LID dotyczącą likwidacji abonamentu ocenia prezes TVP Andrzej Urbański. - To realne zagrożenie dla istnienia mediów publicznych - dodaje prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański

Unia bez tuńczyka na talerzu do końca roku?

Nie tylko polski dorsz na cenzurowanym UE. Komisja Europejska wydała w środę zakaz połowów tuńczyka do końca roku, bowiem kraje członkowskie wyczerpały już tegoroczne limity połowów.

Gilowska przyłapana na kłamstwie

- Głosowałam za przyznaniem uczelni pieniędzy na nowe inwestycje - powiedziała Zyta Gilowska do rektora UAM podczas otwarcia nowego budynku uczelni w Poznaniu. Tyle, że w 2004 roku wicepremier wstrzymała się od głosu, a w czasie prac nad ustawą była jej przeciwna - dowiedziało się RMF FM.

Główne warszawskie dworce do remontu

Na przełomie 2008 i 2009 roku ma rozpocząć się budowa nowego Dworca Zachodniego w Warszawie - poinformowali przedstawiciele PKP SA. Zmiany czekają też Dworzec Centralny. PKP chce zdążyć z inwestycją przed Euro 2012.

Pracownica Kancelarii Premiera zawieszona

Podejrzana o mobbing i przekroczenie uprawnień b. dyrektorka oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, Iwona J., została zawieszona w pełnieniu obowiązków służbowych w Kancelarii Premiera, gdzie obecnie pracuje.

Niższy VAT na mieszkania zostaje

Sejm przyjął ustawę o budownictwie społecznym. Dzięki niej po nowym roku na mieszkania do 150 m kw. i domy do 300 m kw., kupowane od deweloperów i spółdzielni, będzie obowiązywała 7-proc. stawka VAT.

Unijna obrona przed Gazpromem

Komisja Europejska chce zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Europy i konkurencję na wspólnym rynku. To uderzy w Gazprom. Ten nie wyklucza, że regulacja unijnego rynku energii odbije się na cenach gazu.

Specustawa do szuflady

- Specustawa budowlana będzie pierwszym projektem zgłoszonym przez PiS po wyborach parlamentarnych - zapowiedział szef resortu budownictwa Mirosław Barszcz.

Unia broni się przed Gazpromem

Komisja Europejska chce chronić unijny rynek energetyczny przed koncernami spoza Wspólnoty, których motywy mogą być polityczne.

CP Energia idzie na parkiet

Na giełdę rusza CP Energia - jedyna w Polsce firma gazowa z własnymi zakładami w Rosji i jedyna poza PGNiG, która ma kontrakt eksportowy z Gazpromem - pisze "Gazeta Wyborcza".

HSBC wchodzi na polski rynek funduszy

Na polski rynek funduszy inwestycyjnych wchodzi nowy potężny gracz - HSBC Investments. W ciągu trzech lat chce znaleźć się w pierwszej trójce funduszy zagranicznych w Polsce.

Przedwyborcze przetasowania w resorcie skarbu

W resorcie skarbu szykuje się kolejna zmiana. Miejsce wiceministra Sławomira Urbaniaka może wkrótce zająć wiceprezes zarządu krajowego PSL-Piast Krzysztof Tołwiński - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Wojna na liniach telefonicznych

TP SA domaga się podwyżki nawet o 250 proc. hurtowych stawek rozliczeniowych. To może zachwiać pozycją rynkową konkurentów, a dla klientów skończyć się podwyżkami - ostrzega "Rzeczpospolita".

iPhone już w Europie

Operator komórkowy O2 uzyskał wyłączność na sprzedaż iPhona w Wielkiej Brytanii. Najnowszy gadżet firmy Apple - połączenie telefonu i odtwarzacza mp3 - ma kosztować 269 funtów.

USA: Giełda i ropa w górę, dolar w dół

Najsłabszy w historii dolar, największy od czterech lat skok indeksu Dow Jones i kolejny rekordowo wysoki poziom cen ropy - to pierwsze rezultaty wtorkowej decyzji Rezerwy Federalnej o obniżeniu stóp procentowych o pół punktu procentowego.

Polskie bezrobocie to fikcja

W Polsce nie pracują tylko te osoby, które tego nie chcą - twierdzi "Dziennik". Powołując się na opracowanie "Diagnoza Społeczna 2007" stwierdza: 12-procentowe bezrobocie jest fikcją, a rzeczywiste jest o połowę niższe.

Co ze spec-ustawą budowlaną?

Wciąż jest, choć coraz mniejsza, szansa na przyjęcie tzw. specustawy budowlanej jeszcze w tej kadencji Sejmu - uważa minister budownictwa.

Fed obniżył stopy procentowe

Amerykański bank centralny obniżył podstawową stopę procentową o 0,5 pkt. proc. Inwestorzy i eksperci spodziewali się tej obniżki.

Znikną chemikalia z Tarnowskich Gór?

Największa "bomba ekologiczna" na Górnym Śląsku może zostać w końcu rozbrojona. Do końca października mają zostać zlikwidowane tarnogórskie Zakłady Chemiczne.

W sobotę samochód zostaw w garażu

W najbliższą sobotę po raz ósmy obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Kampania ma promować przyjazny środowisku transport miejski.

Autostrada pod lupą UOKiK

Głośną od pewnego czasu sprawą małopolskiej autostrady A4 zajął się UOKiK. Urząd sprawdzi, czy zarządca drogi nie nadużywa dominującej pozycji i nie narusza interesów konsumentów.