Najnowsze

Najnowsze

Rosyjskie embargo szkodzi sadownikom. Zapowiadają protesty

Jeżeli w najbliższych dniach nie nastąpi znaczący wzrost cen skupu jabłek przemysłowych, to jesteśmy zdeterminowani do podjęcia nadzwyczajnych środków. W tym ogólnopolskiej akcji protestacyjnej - poinformował na swojej stronie Związek Sadowników RP.

Dwugłos ws. TTIP. KE odpowiada Francuzom

Komisja Europejska zarzuca niemieckim i francuskim politykom, że "spisują na straty" porozumienie UE-USA o wolnym handlu (TTIP), bez wiedzy o najnowszym stanie negocjacji.

Morawieckiego wyprawa do Londynu. O co w niej chodzi?

Wicepremier Mateusz Morawiecki jeszcze w tym tygodniu poleci do Londynu, aby zachęcić do inwestowania nad Wisłą. Polska będzie musiała się jednak zmierzyć z poważną konkurencją ze strony innych państw, które mają apetyt na skorzystanie na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Czy mamy zatem jakieś szanse?

Pracownicy rozdają karty. "Mamy do czynienia z nowym pokoleniem"

Prawie 70 proc. pracowników nie boi się zwolnienia, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Work Service. - W pracy czujemy się coraz bezpieczniej. Już dwa lata temu były pierwsze symptomy rynku pracownika - mówi w rozmowie z TVN24 BiS Krzysztof Inglot z Work Service. Przekonują także o tym kolejne dane. Ponad 52 proc. pracowników w ciągu kilku miesięcy oczekuje podwyżki, a 22 proc. zatrudnionych planuje zmienić pracę w ciągu dwóch lat. - Mamy do czynienia z pokoleniem Y. Zmiana 3,4, a nawet 5 razy pracodawcy, to nie jest żaden problem - zwraca uwagę Inglot.

Co z fabryką Mercedesa w Polsce? Wicepremier tłumaczy

Na początku czerwca wicepremier Mateusz Morawiecki pochwalił się podpisanym "memorandum of understanding" z Daimlerem. Następnie temat ucichł. - Negocjacje się toczą. Są bardzo konkretne. Jestem spokojny o inwestycję Daimlera - mówił w TVN24 wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. - Finalizacji negocjacji można spodziewać się w ciągu miesiąca lub dwóch miesięcy - dodał.

Umowa TTIP nie za kadencji Obamy. Hollande rozwiewa wątpliwości

Prezydent Francois Hollande oświadczył we wtorek, że Francja "nie chce utrzymywać iluzji", że umowę o partnerstwie handlowo-inwestycyjnym (TTIP) między Stanami Zjednoczonymi a UE można będzie zawrzeć "przed końcem roku" i jeszcze za mandatu prezydenta USA Baracka Obamy.

Tesla wprowadzi nowego autopilota. Będzie blokował upartych kierowców

Musk planuje aktualizację dla oprogramowania, odpowiedzialnego za system autopilota w samochodach. Wprowadzi ona dodatkową procedurę bezpieczeństwa, łącznie z blokadą funkcji dla upartych kierowców. To reakcja koncernu na liczne ostatnio przypadki kolizji a nawet wypadki z faktycznym lub domniemanym autopilotem „za kierownicą”.

Koniec umów śmieciowych? Szwed: będzie nowa ustawa o rynku pracy

Ruszamy z pracą nad nową ustawą o rynku pracy. Urzędom pracy damy większą elastyczność. Stworzymy zachęty dla tworzących miejsca pracy i osób zakładających firmy - poinformował w TVN24 BiS Stanisław Szwed. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiedział, że po reformie pracodawcy nie będą mogli obchodzić prawa pracy i unikać płacenia składek ubezpieczeniowych, tylko ze względu na niższe koszty. - To psuje rynek pracy - dodał.

Morawiecki kusi inwestorów. Ekspert: Podatek bankowy może to utrudnić

Jest szansa na przyciągnięcie inwestorów do Polski - ocenił prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PwC komentując plany wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który wybiera się do Londynu, aby zachęcić zagraniczne banki do inwestowania w Polsce. Zwraca jednocześnie uwagę na retorykę rządu niechętną zagranicznym bankom. - Takie wizyty pomagają, ale mam wątpliwości, czy przełożą się na inwestycje - twierdzi z kolei Roland Paszkiewicz z Pekao.

Inwestycje i popyt spadają, ale gospodarka nadal rośnie

O 3,1 proc. wzrósł realnie w drugim kwartale tego roku produkt krajowy brutto (PKB) niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) - podał we wtorek GUS w tzw. wstępnym szacunku. Spadły natomiast inwestycje i popyt.

Polacy nie boją się Brexitu. "Zaradny na pewno da sobie radę"

Polacy, którzy od wielu lat mieszkają w Wielkiej Brytanii, nie boją się Brexitu. Jeżeli ktoś jest zaradny, na pewno da sobie radę; niczego się nie obawiam - mówią. Według niektórych nie jest jeszcze przesądzone, czy Wielka Brytania rzeczywiście opuści UE.

Sportowiec zbojkotował hymn USA. Tak walczy o prawa Afroamerykanów

Amerykański sportowiec naraził się rodakom nie wstając, gdy na stadionie odgrywano "Gwiaździsty sztandar". Czy miał prawo protestować w ten sposób? I czy inni mieli prawo się obrazić? - Za to należą się brawa, bo jego protest miał dużą widownię. Efektywnie wykorzystał swoją pozycję. Jednak w większości w USA liczą się pieniądze. Dlatego bardziej skuteczne są protesty ekonomiczne np. poprzez bojkot - mówił w programie "24 godziny" mówił Barry Solone, nowojorczyk mieszkający w Polsce.

Aktorka odrzuciła kontrakt reklamowy. Przez "rasistowskie" kosmetyki

18 mld funtów - tyle jest wart rynek kosmetyków rozjaśniających skórę. Czarnoskóra aktorka Lupita Nyong'o mówi ich reklamom stanowcze "nie". Jej zdaniem wpędzają one odbiorców w bardzo poważne kompleksy, a ich producenci balansują na granicy rasizmy. Czy to tylko kosmetyczny problem? W programie 24 Godziny mówiła o tym Kamila Kalińczak.

"Bilans", 29.08

Wyciek danych z bazy PESEL to główny temat programy "Bilans", na który zapraszają Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 29.08

Komornicy mają dostęp do bazy PESEL, aby weryfikować, a nie pobierać dane. To co komornicy robią w ramach postępowań egzekucyjnych to weryfikowanie posiadanych przez nich danych. To nie jest tak, że oni zasysają nowe dane, oni już te dane posiadają i tylko sprawdzają, czy się zgadzają - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Stefan Paweł Gintowt, przewodniczący Rady Izby Komorniczej w Warszawie.

Szykuje się największa kara w historii UE. Ma ją dostać Apple

We wtorek Komisja Europejska ma ogłosić rekordową karę za przestępstwo podatkowe po tym, jak oceniła, że Apple dostał nielegalną pomoc od rządu Irlandii - podał brytyjski portal ft.com. Według nieoficjalnych doniesień Apple będzie musiał zwrócić Dublinowi "miliardy euro". Ma to przykładnie napiętnować unikanie płacenia podatków przez duże korporacje.

Streżyńska: nie było wycieku danych

Nie mamy do czynienia z wyciekiem danych, ponieważ nie było żadnego ich niedopilnowanego wypływu albo jakiegoś cyberataku - tłumaczyła w programie "Fakty po Faktach" minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Jak dodała, dane zostały pobrane przez jednostki uprawnione, czyli przez komorników, którzy mają ustawowe upoważnienie pobierania danych na potrzeby prowadzonych przez siebie postępowań.