Najnowsze

Najnowsze

Masz smartfona i taki samochód? FBI ostrzega

FBI i amerykański nadzór bezpieczeństwa transportu (NHTSA) apelują do kierowców o uświadomienie sobie "zagrożeń dotyczących cyberbezpieczeństwa" podłączonych do internetu samochodów. Służby proszą także o zgłaszanie przypadków włamań hakerskich do pojazdów.

Ogromna strata KGHM. Spółka musi zmienić plany

5 mld złotych - tyle wyniosła strata spółki KGHM w 2015 roku. Jej władze zły wynik tłumaczą niskimi cenami surowców na światowych rynkach. Pracują też nad rewizją założeń strategii na lata 2015–2020 m.in. w związku z pogorszeniem warunków makroekonomicznych.

Demograficzna mapa UE w 2080 roku. Polska na prostej drodze do wyludnienia

Światowe Forum Ekonomiczne prognozuje jak będzie wyglądała demograficzna mapa Europy w 2080 roku. Polska wygląda na niej „blado” - dane wskazują, że jesteśmy na prostej drodze do wyludnienia - za 64 lata będzie nas już o 9 mln mniej. Między 2004 a 2014 rokiem Polska była jedynym krajem, w którym liczba urodzeń była mniejsza niż emigrantów.

Francuzi masowo wyszli na ulice. Bo nie chcą pracować dłużej

Francuscy studenci i licealiści wspierani przez związkowców protestowali w Paryżu, Marsylii i innych miastach przeciwko forsowanej przez rząd socjalistów reformie prawa pracy. Daje ona podstawy do znacznego wydłużenia tygodnia pracy, dotyka także stażystów, których dzień pracy wydłuży się z 6 do 8 godzin. Protesty przyniosły 30 aresztowań oraz kilkunastu rannych.

Na Wall Street zielono. Dolar słabnie, ropa i giełdy w górę

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach przebiegała pod znakiem wzrostów po komunikacie Fed, w którym bank centralny zmodyfikował prognozy dotyczące stóp procentowych. Sugeruje ona dwie podwyżki w 2016 r. wobec czterech, które zawierała poprzednia prognoza.

Komisja przyjęła projekt ustawy ws. obrotu ziemią. Ale są poprawki

Sejmowa komisja rolnictwa przyjęła projekt ustawy ws. obrotu ziemią z poprawkami. Wstrzymuje ona sprzedaż państwowej ziemi przez 5 lat, ale nie będzie to dotyczyło m.in. działek o powierzchni do 2 ha. Nabywca gruntów od Skarbu Państwa nie będzie mógł ich zbyć przez 15 lat.

Koniec z programem "MdM". Co w zamian?

Bank Gospodarstwa Krajowego przestał przyjmować wnioski na program "Mieszkanie dla Młodych" na 2016 rok, ponieważ wykorzystano już 90 proc. przeznaczonych na ten rok środków. W kwietniu rząd przedstawi jednak dwie inne propozycje wsparcia - są to: kasy oszczędnościowo-budowlane oraz budowa tanich mieszkań.

Świat, 17.03

- Kwiecień będzie gorący wokół Polski – powiedział w programie Świat w TVN24BiS Janusz Lewandowski i dodał: „w Europie jasne jest, że rząd i prezydent łamią konstytucję”. - Polska znalazła się na zakręcie i płaci za to cenę – zaznaczył eurodeputowany i podsumował: „płacimy wszyscy, za grzechy na górze”.

Ropa w Rosji się kończy. Złoża wystarczą tylko na 28 lat

Wysycha rosyjskie źródło potężnych wpływów do budżetu. Jeszcze tylko do 2044 roku Moskwa będzie czerpała swoje ogromne zyski z ropy. - Rosja wie o złożach, które wystarczą na najbliższe 28 lat - oznajmił rosyjski minister ds. surowców naturalnych i ekologii, Siergiej Donskoj.

Koncerny przekonują Azjatki, aby wybielały kolor skóry. Ale te się właśnie zbuntowały

Kremy wybielające skórę i włosy szturmem opanowały azjatyckie rynki. Jaśniejszy kolor nie tylko sprawi, że kobiety znajdą lepszego męża, ale też otworzy drzwi do kariery - usilnie przekonują producencki tych specyfików. Kobiety jednak buntują się i ogłosiły bojkot globalnego koncernu produkującego kontrowersyjny krem. Kampania stała się hitem w internecie.

"Biznes dla Ludzi", 17.03

W "Biznesie dla Ludzi" dominuje temat kredytów mieszkaniowych. O skutkach prezydenckiego projektu pomocy frankowiczom, o dopłatach w ramach programu "Mieszkaniu dla Młodych", a także o tym, jak wygląda kredyt statystycznego, młodego Polaka. Znajdą się także porady dla tych, którzy myślą o przebranżowieniu.

Najpierw jabłka, teraz planszówka. Rosjanie domagają się wycofania polskiej gry

Rosyjski urząd ds. konsumentów skrytykował "Kolejkę" - grę towarzyską utrzymaną w klimacie PRL-u. Dlaczego? - Rosjanom nie podoba się treść tekstu instrukcji mojego autorstwa - mówi tvn24.pl dr Andrzej Zawistowski, dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN. Chodzi zwłaszcza o słowa, że ZSRR narzuciła Polsce komunistyczny reżim.