Najnowsze

Najnowsze

Apple zaprezentował wczoraj w kalifornijskim Cupertino kolejną generację iPhone'ów, a także pokazał swój pierwszy smartwatch o nazwie Apple Watch. Ceny telefonów zaczynają się od 199 dolarów, a zegarka od 349 dolarów.

Piloci Lufthansy przeprowadzą w środę kolejny strajk. Z lotniska w Monachium, drugiego pod względem wielkości niemieckiego portu lotniczego, w godzinach 10.00-18.00 nie odleci żaden samolot - ogłosił we wtorek związek zawodowy Cockpit (VC). W wyniku strajku odwołanych zostało kilka lotów z i do Polski.

Rejestrujesz firmę? Uważaj na oszustów, ostrzega „Metro”. Przyślą ci list z żądaniem zapłaty za darmowy wpis do państwowego rejestru. O naciągaczach wiedzą urzędy, ministerstwo, prokuratura. Ale ciągle działają bezkarnie.

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów, między innymi na skutek obaw przed podwyżką stóp procentowych w USA.

16 mld zł - tyle co roku warte są prostytucja w Polsce, przemyt, produkcja narkotyków i handel nimi, informuje "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na wstępne wyniki prac GUS nad wliczaniem czarnej strefy gospodarki do PKB.

Reklamacje w TFI, pijany pracownik, wspólnota mieszkaniowa działa nie po naszej myśli, jak szybko budować relacje z klientem - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

Apple zaprezentował we wtorek w kalifornijskim Cupertino kolejną generację iPhone'ów. Pokazał także swój pierwszy smartwatch - Apple Watch. iPhone 6 ma ekran o przekątnej 4,7 cala, a iPhone 6 Plus - 5,5 cala. Oba wyposażono w szybsze procesory i pojemniejsze akumulatory, a także większą pamięć. Cena mniejszego modelu zaczyna się od 199 dolarów, a większego od 299 dolarów. Apple Watch będzie m.in. pokazywał prognozę pogody, wyświetlał krókie wiadomości, służył jako stoper, zbierał dane o aktywności fizycznej użytkownika, można go będzie wykorzystać do inicjowania rozmów telefonicznych, sterowania odtwarzaniem utworów muzycznych itp. Na rynek ma wejść na początku 2015 roku i będzie kosztował od 349 dolarów.

Polskie fabryki w sierpniu 2014 roku wyprodukowały 22 tys. 68 samochodów osobowych i dostawczych, o 60,95 proc. mniej w stosunku do lipca i o 36,93 proc. mniej w stosunku do sierpnia 2013 roku - podał instytut Samar we wtorkowym komunikacie.

Rosnieft wnosi połowę przychodów do budżetu Rosji. Czy więc Moskwa zdecyduje się na przeprowadzenie jednej z największych akcji ratunkowych w swojej historii? Analitycy Stratforu oceniają, że Rosja rozumie, że na skutki zachodnich sankcji nie może narażać jednego ze swoich największych strategicznych aktywów.