Najnowsze

Najnowsze

Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku nie ruszył w czwartek proces b. prezesa Amber Gold Marcina P., oskarżonego o brak terminowych wpłat do Urzędu Skarbowego zaliczek na podatek dochodowy. Przedsiębiorca nie został dowieziony z aresztu z Piotrkowa Trybunalskiego.

W ciągu dwóch lat w okolicach Łodzi i Radomia ma powstać nowy region gospodarczy, skupiający firmy z branży lotniczej - Wyżyna Lotnicza. Nowe inwestycje planują tam firmy lotnicze. Zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób - mówi szef PAIiIZ Sławomir Majman.

W najbliższą niedzielę wypadają Zielone Świątki, co wiąże się z ustawowym zakazem handlu. Nie zrobimy więc zakupów w supermarketach, hipermarketach, galeriach handlowych, czy innych sklepach zatrudniających pracowników na umowę o pracę.

Koszty umieszczania na etykietach niektórych produktów żywnościowych informacji o kraju pochodzenia mogą przewyższać korzyści z takiego rozwiązania, dlatego najlepsza byłaby dobrowolność - oceniła KE w raportach, dot. mniej powszechnych rodzajów mięsa i nabiału.

W tym roku zbiory truskawek zapowiadają się dobrze, ale ostateczny plon zależy od pogody - powiedział PAP prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawki Janusz Andziak. Truskawki z upraw polowych powinny pojawić się w sprzedaży w większej ilości za ok. 2 tygodnie.

Szefowie Snapchata znów tłumaczą się z decyzji, że nie oddają swojego biznesu w ręce wielkich firm. - Gdy zdecydowaliśmy się, że nie sprzedajemy naszej firmy, zarzucano nam wiele rzeczy, z których "szaleństwo" było najprzyjemniejszą. Nazywano nas arogantami i ważniakami. Dokładnie te słowa słyszę nieustannie w odniesieniu do naszego pokolenia, do millenialsów - mówił podczas ceremonii zakończenia roku akademickiego na kalifornijskiej USC Marshall School of Business, dyrektor generalny Snapchata Evan Spiegel. W 2013 Facebook chciał kupić Snapchat za 3 mld dolarów. Jego twórcy odrzucili ofertę. Dziś szacuje się, że aplikacja warta jest ok. 15 mld dolarów.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w maju 49,1 pkt. wobec 48,9 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano końcowe wyliczenia HSBC Holdings i Markit Economics. To trzeci kolejny miesiąc, w którym PMI znajduje się poniżej 50 pkt, co oznacza zmniejszenie się dynamiki sektora.

Francuski producent kosmetyków firma L'Oreal łączy siły z bioinżynieryjnym start-upem Organovo. Chcą razem pracować na drukarką do ludzkiej skóry - pisze BBC News. Skóra ma zostać użyta przy testach produktów tej znanej firmy.

Z linii produkcyjnej fabryki Volkswagena w Poznaniu zjechał w środę ostatni model VW Caddy 3. Jego następcą, dostępnym w salonach od lipca, będzie Caddy 4. Fabryka w stolicy Wielkopolski jest jedyną na świecie, gdzie produkowany jest ten model samochodu.

Wielkopolska grupa Com40 z Nowych Skalmierzyc, która kilka lat temu otworzyła fabrykę w USA, teraz idzie na Wschód - informuje "Puls Biznesu". Zainwestuje w specjalnej strefie ekonomicznej Homel-Raton na Białorusi.

Brakuje chętnych do wyłożenia pieniędzy na utworzenie nowej spółki, której powstanie wymusiły górnicze strajki. Wyjątkiem są Polskie Inwestycje Rozwojowe, firma należąca w całości do państwa. To się nie spodoba Brukseli, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Sesja na giełdach w USA zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Rynek poznał w środę zapisy z kwietniowego posiedzenia Fed, w których bank centralny ocenił, że podwyżka stóp procentowych w USA w czerwcu jest mało prawdopodobna.

Wprowadzenie prawa pozwalającego oferować prywatne mieszkania niczym hotelowe pokoje stymuluje portugalską turystykę. W ciągu sześciu miesięcy od wejścia w życie nowych przepisów liczba łóżek dla turystów zwiększyła się w tym kraju z 3 tys. do 11,5 tys.

Ustawa krajobrazowa jest niewykorzystaną szansą zbudowania sytemu ochrony krajobrazu rozumianego jako dziedzictwo kulturowe - uważa Adam Jankiewicz, członek rady ds. dziedzictwa kulturowego przy MKiDN.

Dotychczasowe zwolnienia lekarskie w formie papierowej stają się powoli przeszłością i będą stopniowo zastępowane wersją elektroniczną. Ostatecznie znikną w 2018 roku. Ma to przyspieszyć pracę lekarzy oraz usprawnić przepływ dokumentów między pracownikiem, pracodawcą oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. O szczegółach zmian opowiadał Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi".