Najnowsze

Najnowsze

Zwolnienia i mniejszy zarobek. Banki z gorszym wynikiem

W 2015 roku sektor bankowy w Polsce uzyskał gorszy wynik finansowy niż w 2014 roku, odprowadził mniej podatku CIT oraz zmniejszył zatrudnienie - wynika z danych przedstawionych na wtorkowej konferencji Związku Banków Polskich.

Polscy przewoźnicy wrócili do Rosji. Szmit: jest jeszcze jeden problem

Polskie ciężarówki tymczasowo wróciły na rosyjskie drogi, bo strona rosyjska zobowiązała się do zmian w przepisach. Ale jest jeszcze jeden problem. - To, że rozporządzenie podpisze minister transportu Rosji nie oznacza, że wejdą one w życie. Potrzebny jest kolejny podpis ze strony rosyjskiej - powiedział w TVN24 BiŚ Jerzy Szmit, wiceminister Infrastruktury i Budownictwa. Przejściowe porozumienie obowiązywać będzie do 15 kwietnia tego roku.

Bezrobocie znów rośnie

Bezrobocie w styczniu br. wyniosło 10,3 proc. wobec 9,8 proc. w grudniu 2015 r. - poinformował we wtorek GUS. Najwyższe bezrobocie - 17 proc. - odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim, a najniższe - 6,5 proc. - w woj. wielkopolskim.

Masz dużą lodówkę? Lepiej ją zarejestruj

Właściciele lodówek, które zawierają ponad 3 kg substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych muszą do 14 marca zarejestrować swój sprzęt. Chodzi także o komory składowe, duże klimatyzacje, czy pompy ciepła. Jeśli tego nie zrobią mogą spotkać ich kary.

Rynki finansowe bez litości o Brexicie

Bruksela nie ma "planu B" ws. Brexitu. Unia Europejska liczy na to, że taki wcale nie będzie potrzebny. Rynki finansowe nie są aż tak optymistyczne. Dwie czołowe agencje ratingowe Fitch oraz Moody’s przestrzegają, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE poważnie odbije się na finansach Londynu. Materiał z programu "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiŚ.

Gatesowie stawiają czoło wirusowi zika

Bill i Melinda Gates, czyli jedna z najbogatszych par świata angażuje się w walkę z wirusem zika. Małżeństwo miliarderów i filantropów uważa, że choć walka na razie jest ciężka, to jej wyniki wydają się bardziej obiecujące niż było to w przypadku wirusa ebola.

Polska w czołówce najtańszych krajów świata. Sprawdź, gdzie twój pieniądz ma znaczenia

Nowojorski emeryt trzyma w garści amerykańskiego dolara, który rośnie w siłę i jest dużo mocniejszy względem innych walut. Dzięki temu może zastanowić się nad spędzeniem jesieni życia w innym, o wiele tańszym kraju. Zapewni mu to rozciągnięcie swojego budżetu, który wystarczy na dłużej. Całkiem możliwe, że wybierze Polskę. W rankingu najtańszych krajów na świecie sporządzonym przez GoBankingRates nasz kraj plasuje się na wysokiej pozycji i kusi swoją cenową przystępnością.

"Świat", 22.02

- Jeżeli ktoś uderza w Wałęsę (…) to uderza w nas wszystkich - w strajki, w bunt i zwycięstwo – powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat Grzegorz Schetyna. - Dużo czasu zajęło nam wytłumaczenie światu, że to nie upadek muru berlińskiego zakończył komunizm – zaznaczył były szef MSZ i dodał: „nie chcę, żeby ta wielka cześć historii, została Polsce odebrana”. - Teraz będzie IV RP i nowy mit założycielski - Smoleńsk, Lech Kaczyński – to będzie pisanie polskiej historii na nowo – podsumował lider Platformy Obywatelskiej.

Koreański gigant pokazał nowe dziecko. Cena szokuje

Koreański gigant technologiczny walczy o swój kawałek mobilnego tortu. Samsung Electronics podczas corocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentował siódmą generację smartfonów serii Galaxy S: S7 oraz S7 Edge. Mają one uleczyć pogrążoną w impasie branżę. Jeśli się to uda, nie będzie to zasługa lepszych ekranów, trwalszej baterii czy szybszych procesorów. Sukces zapewni raczej tzw. opcja VR, która umożliwia przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości. Użytkownikom przyjdzie jednak za to wszystko słono zapłacić.

"Biznes dla Ludzi", 22.02

Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" pomaga w wypełnianiu wniosku o świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus. Ale prześwietla rynek nieruchomości oraz zmiany na rynku pracy. Na koniec analizuje także aktywności sektora MSP.

Polski system finansowy stabilny. Ale jest obawa

Polski system finansowy jest stabilny, ale inicjatywy legislacyjne dotyczące kolejnych obciążeń dla instytucji finansowych powinny być konstruowane i wdrażane ostrożnie - ocenił Komitet Stabilności Finansowej w komunikacie opublikowanym po poniedziałkowym posiedzeniu.

Mer Londynu chce Brexitu. Zobacz, kim jest główny rywal Camerona

Temperatura polityczna w Wielkiej Brytanii sięga zenitu. Mer Londynu Boris Johnson ogłosił, że zaangażuje się w kampanię na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wbrew premierowi Davidowi Cameronowi. Ten drugi zapowiedział, że będzie rekomendował pozostanie w Unii. Referendum w tej sprawie odbędzie się 23 czerwca. Materiał z programu "24 godziny" w TVN24 BiŚ.

Canete: rozbudowa Nord Stream ryzykowna

Budowa gazociągu Nord Stream 2 oznaczałaby, że 80 proc. rosyjskiego gazu trafiałoby do UE jedną trasą, a to byłoby ryzykowne z punktu widzenia bezpieczeństwa dostaw - ostrzegł w poniedziałek komisarz UE ds. działań klimatycznych i energii Miguel Canete.