Najnowsze

Najnowsze

"To tak jak rozebranie Wawelu". Wojna o Puszczę

Nerwy i agresja, to obrazki towarzyszące Puszczy Białowieskiej. Ministerstwo Środowiska broni jej przed kornikiem drukarzem, ekolodzy przed samym ministrem. Na decyzji o wycince drzew suchej nitki nie zostawia Katarzyna Jagiełło z Greenpeace. - To tak, jakby minister kultury proponował rozebranie Wawelu i przeznaczenie cegieł na budowę innego obiektu - mówi. Spór, w który włączyła się Bruksela i UNESCO został już nazwany ekologiczną wersją wojny o Trybunał Konstytucyjny. Materiał z programu "Czarno na Białym" w TVN24.

Gospodarczy mecz Polska-Niemcy. Jak wypadamy w tym starciu?

Już dziś wieczorem w podparyskim Saint-Denis naprzeciw siebie staną piłkarze Polski i Niemiec. W związku z tym meczem sprawdzamy, jak oba kraje wypadają w starciu gospodarczym. Dane z 2015 roku pokazują, że Polska eksportowała do swoich zachodnich sąsiadów towary i usługi o wartości 48,5 mld euro. Z kolei import w Niemiec do Polski osiągnął wartość 40 mld euro.

Klasa średnia rzadziej je mięso. Zaglądamy w talerze Polaków

Klasa średnia (reprezentanci wyższych kadr kierowniczych i specjalistów, pracownicy umysłowi i właściciele) rzadziej jedzą mięsa i zupy kojarzone ze zwyczajami robotników i chłopów - wynika z badania polskich naukowców. A jakie są różnice w menu Polek i Polaków?

Brexitu nie będzie, Clinton pokona Trumpa. Co jeszcze prognozuje sztuczna inteligencja?

Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej, Hillary Clinton będzie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, za pięć lat w Europie zostanie wprowadzony bezwarunkowy dochód podstawowy, a za 25 lat - będziemy jeść masowo mięso tworzone w laboratoriach. Tak przynajmniej twierdzi UNU - sztuczna inteligencja, która w przeszłości rzadko się myliła.

Niemiecki walec finansowy. Polska bez szans?

580 mln euro, tyle według fachowego portalu Transfermarkt wynosi wartość rynkowa reprezentantów Niemiec. To aż o 368,55 mln euro więcej niż w przypadku reprezentacji Polski.

Putin nie ma powodów do radości. Gospodarka Rosji zwalnia

Kondycja rosyjskiej gospodarki nadal nie jest najlepsza. PKB tego kraju od stycznia do maja br. skurczył się o prawie 1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem - poinformował w czwartek rosyjski minister gospodarki Aleksiej Uliukajew.

Były premier Rosji stanowczo: Nie należy znosić sankcji wobec Moskwy

Sankcje zostały nałożone na Rosję w celu powstrzymania agresji w Donbasie. Powody ich wprowadzenia przez UE nie zniknęły, dlatego nie powinny być znoszone - mówi b. premier Rosji, opozycyjny polityk Michaił Kasjanow. Powinniście szanować siebie i mocno obstawać przy swoim stanowisku - dodaje.

Chaos i pełno niejasności. Majątek ministra pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne wzięło po lupę oświadczenia majątkowe Jana Szyszki, w których minister środowiska nie potrafił oszacować wartości swojej wyglądającej jak dom "stodoły". Takich niejasności i nieścisłości w oświadczeniach majątkowych polityka PiS jest więcej. Materiał programu "Czarno na białym".

Rafalska o podwyżce płacy minimalnej: pozwoli nie klepać biedy pracując

- Dla tych 1,3 mln pracowników najniżej wynagradzanych w Polsce jest to bardzo dobry ruch pozwalający im nie klepać biedy pracując - mówiła o planowanej podwyżce płacy minimalnej w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Gdyby minimalne wynagrodzenie nie nadążało za przeciętnym wynagrodzeniem, to rozwarstwienie płacowe pogłębiałoby się, a tego nie chcieliśmy - dodała.

Papież nie przyjął darowizny. Nie lubi liczby 666

Zgrzyt na linii Watykan-Buenos Aires. Wydaje się to dziwne, skoro papież Franciszek wywodzi się właśnie z Argentyny. Ale najwyraźniej nie jest w dobrych relacjach z prezydentem Mauricio Macrim. Ostatnio odmówił przyjęcia od niego darowizny na cel charytatywny. Macri przekazał 16 666 000 peso. Sprawę omawiali w programie "24 Godziny" Michał Sznajder i Kamila Kalińczak.

Ulga podatkowa dla motocyklistów. Za oddanie narządów po śmierci

Zapłacisz mniejszy podatek jeśli zgodzisz się zostać dawcą organów do przeszczepu. Taką ofertę dla motocyklistów ma jeden z rosyjskich deputowanych w Radzie Federacji. Wadim Tiulpanow, który przedstawił taką propozycję zmian prawa argumentuje, że chce w ten sposób wywołać dyskusję o bezpieczeństwie na drogach w Rosji.

Fala spadków na Wall Street. Tak źle nie było od lutego

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi spadkami najważniejszych indeksów. Do zakupów ryzykownych aktywów zachęcał gołębi komunikat Fed, opublikowany po zakończonym posiedzeniu. W samej końcówce nastroje ponownie się pogorszyły i indeksy zakończyły sesję na minusach.

Czołowy producent ropy i gazu będzie neutralny węglowo

Norwegia, jeden z czołowych producentów ropy i gazu na świecie, ma od 2030 roku stać się krajem o całkowitej neutralności węglowej - zadecydował parlament. Termin ten oznacza 100-procentowe zrekompensowanie emisji gazów cieplarnianych różnymi działaniami.

"WP": Rosjanie zaatakowali serwery demokratów. Szukali danych o Trumpie

Niespotykana sytuacja w amerykańskiej kampanii wyborczej. Atak hakerski na demokratów i to atak, jak podają amerykańskie media, będący dziełem Rosjan. Cyberprzestępcy mieli zdobyć całą zgromadzoną wiedzę na temat Donalda Trumpa, co potwierdzają przedstawiciele partii. Szczegóły sprawy przedstawiali w programie "24 Godziny" Michał Sznajder i Kamila Kalińczak.

"Schiffer północnej Afryki" i jacht za 300 mln dol. Luksusowe życie dzieci polityków

Dzieci ludzi władzy lubią czasem popaść w przesadę. Najbardziej jaskrawy przykład z przeszłości to potomstwo Muammara Kadafiego. Kiedy libijski dyktator był u szczytu władzy jego synowie pozowali na playboy’ów, a córka nazywana była "Claudią Schiffer północnej Afryki". Z kolei syn premiera Dubaju szejk Hamdan bin Mohammed bin Raszid al Maktum lubi popisywać się jachtem za 300 mln dolarów, czy mercedesem za 5 mln. Na luksusy oczywiście nie zarobił sam.

W USA bez zmian. Stopy procentowe na niskim poziomie

Na skutek niepewności na rynku pracy w USA amerykańska Rezerwa Federalna (bank centralny, Fed) pozostawiła w środę bez zmian główną stopę procentową - poinformowano po zakończeniu posiedzenia. Takiej decyzji spodziewała się większość analityków.

Kołodko przestrzega przed Brexitem. "Wielkiej Brytanii może nie być"

- Sądzę, że Brytyjczycy w większości się zreflektują i niewielką większością zdecydują się pozostać w Unii Europejskiej - mówił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 prof. Grzegorz Kołodko z Akademii Leona Koźmińskiego. Ocenił, że zwycięstwo obozu, który jest za wyjściem, byłoby bardziej kosztowne niż pozostanie w UE. Referendum na Wyspach odbędzie się 23 czerwca.

Ważne zatrzymanie ws. Panama Papers. Informatyk aresztowany

Informatyk genewskiego biura kojarzonej z aferą Panama Papers kancelarii prawniczej został kilka dni temu aresztowany w związku z podejrzeniem usunięcia znacznej ilości danych - poinformował w środę szwajcarski dziennik "Le Temps", powołując się na źródło bliskie tej sprawy.