Najnowsze

Najnowsze

Zajrzą do namiotów i sprawdzą warzywa. Kontrole na wakacjach

Zakaz mycia się w naturalnych zbiornikach wodnych, budowanie oddzielnych latryn dla chłopców i dziewcząt, obieranie warzyw w dniu spożycia, nieużywanie naczyń z uszkodzoną emalią - to niektóre z zaleceń GIS dla obozów organizowanych pod namiotami, np. przez harcerzy.

Putin znów ograł Zachód? Mur niechęci się kruszy

Zachód wiele razy powtarzał, że nie będzie o niczym rozmawiał z Moskwą dopóki na wschodzie Ukrainy nie zapanuje spokój i nie będą tam buszować rosyjskie czołgi. Tymczasem w Donbasie wciąż giną ludzie, o trwałym rozejmie nie ma mowy, ale mur niechęci powoli się kruszy. Na Forum Ekonomiczne w Petersburgu przybyła część unijnych przywódców z szefem Komisji Europejskiej na czele. Jean Claude-Juncker powtarza co prawda, że porozumienia z Mińska muszą być wprowadzone w życie, ale jedno dobre zdjęcie warte jest tysiąca słów. A świat obiegła fotografia, na której Juncker ściska dłoń Putina. Czy Zachód mięknie i koniec sankcji jest bliski? Materiał "Faktów z zagranicy"

"Biznes dla Ludzi", 17.06

W programie „Biznes dla Ludzi” Paweł Blajer oraz Robert Stanilewicz dokonali podsumowania programu Rodzina 500 plus. Ponadto, opowiedzieli o przypadku nałożenia mandatu za bałagan na prywatnej posesji, a także zastanawiali się nad sporem dotyczącym zamknięcia autostrady A4 na trzy dni podczas ŚDM.

Dżihadysta-gej? Zemsta hakera robi furorę

„Witaj, Świecie! Już czas, aby podzielił się z wami małym sekretem… Jestem gejem i jestem z tego dumny!!” - przeczytać można na Twitterowym koncie jednego z dżihadystów. Nie jest to jednak typowy coming out członka ISIS, ale sprawka hakera o przydomku WauchulaGhost - podaje CNN.

Rozprawią się z rajami podatkowymi. Ale powoli

Ministrowie finansów państw UE osiągnęli w Luksemburgu wstępne porozumienie w sprawie projektu dyrektywy dotyczącej unikania opodatkowania, łagodząc jednak część propozycji Komisji Europejskiej, a wejście innych odsuwając w czasie.

"Bilans", 17.06

W "Bilansie" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer dyskutowali o konsekwencjach Brexitu.

Rozczarowujące dane i Brexit. Zła passa złotego trwa

Złoty dziś był jedną z najsłabszych walut rynków wschodzących - zwracają uwagę analitycy walutowi. Początek przyszłego tygodnia "może okazać się sądny" bo na wycenę polskiej waluty wpływ mają doniesienia na temat ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

"Oszust stulecia" wygrał we francuskim sądzie

Francuski makler inwestycyjny Jerome Kerviel, skazany za spowodowanie rekordowej straty 4,9 mld euro banku Societe Generale, nie musi płacić odszkodowania, gdyż to bank nie wdrożył właściwych procedur kontrolnych - powiedział w piątek prokurator w sądzie w Wersalu.

Premier Norwegii do Brytyjczyków: nie spodoba wam się to

Norweska premier Erna Solberg w wywiadzie udzielonym "Politico" skierowała słowo do Brytyjczyków, którzy w przyszłym tygodniu mają zamiar opowiedzieć się za opuszczeniem UE. Zapewniała, że nie spodoba im się rzeczywistość poza blokiem unijnych państw.

Agent kazał odkopać psa, bo wielkość ma znaczenie

Kobieta, która pod Opocznem rozbiła samochód w zderzeniu z psem, nie spodziewała się, że do wypłacenia odszkodowania niezbędna będzie ekshumacja zabitego zwierzęcia. Ubezpieczyciel nie widzi jednak w takiej procedurze niczego nadzwyczajnego.

Efekt 500 plus? "Zanotowano dwucyfrowe wzrosty zakupów"

W maju odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 4,3 proc. Z kolei produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 3,5 proc. w porównaniu do maja ub.r., a w produkcji budowlano-montażowej odnotowano spadek o 13,7 proc. - poinformował GUS.

Szkocja w UE zamiast Wielkiej Brytanii? Scenariusz po Brexicie

- Chciałbym żeby Szkoci zastąpili Brytyjczyków jeśli ich stracimy - powiedział Philippe Cayla, dyrektor fundacji "Europejczycy Bez Granic". Jeden z twórców animacji związanej z referendum w Wielkiej Brytanii jest przekonany, że Brexit doprowadziłby do referendum ws. niepodległości Szkotów. To jednak nie jedyne zagrożenie. Bank Anglii przewiduje bowiem spadek wartości funta i zmiany w produkcji przemysłowej, co miałoby doprowadzić do znaczącego wzrostu bezrobocia. Referendum w Wielkiej Brytanii odbędzie się 23 czerwca.

Gazownicy otwierają się na galerie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) stworzy sieć biur obsługi klienta w galeriach handlowych w największych miastach w Polsce. Dziś taką placówkę otwarto w Krakowie, a do końca roku kolejne powstaną w Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Putin: biznes europejski chce współpracy z Rosją

Biznes europejski chce współpracować z Rosją, politycy powinni go usłyszeć - powiedział w piątek prezydent Władimir Putin na 20. Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Petersburgu. Zapewnił, że UE pozostaje kluczowym partnerem handlowym i gospodarczym Rosji.

Złe informacje dla wielbicieli czekolady. I to wszystko przez Brexit

Brexit może odbić się obywatelom Wielkiej Brytanii czkawką. I to dosłownie. Jak się bowiem okazuje w przypadku ewentualnego Brexitu zdrożeje kakao, a co za tym idzie wszystkie słodkości. Surowiec jest notowany na giełdzie towarowej w Londynie, gdzie kwotowany jest w funcie. Walucie, która zdaniem ekspertów mocno może osłabić się w wyniku wyjścia ze Wspólnoty, co spowoduje "wystrzelenie" kursu kakaowca, a w konsekwencji wzrostem cen słodyczy na sklepowych półkach.

Rosjanie bardzo boją się Brexitu. "To będzie panika"

Wystąpienie W. Brytanii z UE byłoby złą wiadomością dla gospodarki rosyjskiej i mogłoby skutkować spadkiem PKB Rosji o 1 proc. - powiedział szef Sbierbanku German Gref. Zdaniem ministra gospodarki Aleksieja Ulukajewa wpływ Brexitu na PKB Rosji trudno ocenić.

7,5 mld euro popłynie do Grecji. Jest zielone światło

Rada dyrektorów Europejskiego Mechanizmu Stabilności (EMS) zatwierdziła drugą wynoszącą 10,3 mld euro transzę pomocy dla Grecji. Zarządzający tym funduszem dali też zielone światło na wypłatę z tej puli 7,5 mld euro. Uwolnienie reszty będzie zależeć od reform.