Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 23.03

Czy Europa będzie w przyszłości skazana na istnienie zamkniętych imigranckich dzielnic? Czy może rozwiązaniem jest zmiana polityki wobec migrantów, a jeśli tak, to na jaką? Rozmawiali o tym goście programu "Świat" w TVN24 BiS, którymi byli Sławomir Czarlewski, dyplomata i były Ambasador RP w Belgii oraz dr Łukasz Jurczyszyn z Akademii Humanistycznej oraz Centrum Cadis w Paryżu.

Strategiczny program do zmiany. "Kardynalne błędy"

Resort cyfryzacji „przemodeluje” program Polska Cyfrowa – zapowiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska. W każdej osi programu popełniono trochę kardynalnych błędów – wskazała Streżyńska w środę, podczas konferencji „Rzeczpospolita cyfrowa”.

Co ułatwi życie firmom? Pomysłów jest kilka

Wydawanie pozwoleń czy licencji przez urzędy powinno następować w określonym terminie, po przekroczeniu którego obowiązuje zasada domniemanej zgody – to najważniejsza zmiana, która według ankiety Związku Pracodawców RP – mogłaby ułatwić funkcjonowanie polskim firmom.

Dżihadyści śpią na pieniądzach. Zobacz, z czego finansuje się terroryzm

Ropa naftowa, gaz ziemny, wymuszenia i haracze. To główne źródła budżetu szacowanego na 2 mld dolarów, jakim dysponują dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego. To właśnie ta organizacja przyznała się do przeprowadzenia w stolicy Belgii dwóch zamachów bombowych. Co ciekawe, część ich dochodów stanowią również porwania, a nawet sponsoring i darowizny.

RPP: pieniądz powinien być narzędziem ostrym

Fundamentem polityki pieniężnej jest niezależność członków RPP oraz banku centralnego, a wyzwania dla Rady związane są m.in. z polityką monetarną za granicą - mówili uczestnicy zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne środowej konferencji poświęconej nowej Radzie Polityki Pieniężnej.

Węgry zaskakują. Pierwsza taka decyzja w regionie

Węgry to pierwsze państwo w regionie, które zdecydowało się wprowadzić ujemne stopy procentowe. To zaskakująca decyzja. Każdy z 12 ekonomistów zapytanych przez "The Wall Street Journal" o prognozy, spodziewał się, że tamtejszy bank centralny nie zmieni poziomu stóp.

Kolej na Wielkanoc. Pamiętaj o ważnej zmianie

Więcej miejsc dla jadących na święta, tańsze bilety i pomoc asystentów. To oferta dla podróżnych jadących pociągiem na Wielkanoc. Pasażerowie powinni także pamiętać o zmianie czasu z zimowego na letni, która nastąpi w nocy z soboty na niedzielę.

Mniej się buduje. Przez decyzję banków

Po 30 miesiącach rozpoczynania coraz większe liczby inwestycji deweloperzy w końcu przestają zalewać rynek nowymi mieszkaniami. To dobrze, biorąc pod uwagę, że ich klienci będą mieli w bieżącym roku większe trudności z otrzymaniem kredytu na zakup „czterech kątów”.

Imigranci w ogniu oskarżeń po zamachach w Brukseli

Imigranci w ogniu oskarżeń po zamachach w Brukseli. Nie ma wątpliwości, że tłumy ludzi nadciągające do Europy, to dobra przykrywka dla dżihadystów, którzy chcą się przedostać do krajów członkowskich Unii. Z drugiej strony eksperci zwracają uwagę na to, że ekstremistyczne zachowania wykazują też potomkowie imigrantów, którzy żyją w europejskich państwach od kilku pokoleń.

Lotnisko w Brukseli zamknięte na dłużej

Po wczorajszych zamachach terrorystycznych w stolicy Belgii, lotnisko Zaventem pozostanie zamknięte przynajmniej do piątku - poinformowały jego władze. Wszystkie samoloty, które miały dzisiaj odlecieć z Warszawy do Brukseli zostały odwołane. PLL LOT zapewnia, że pasażerowie mogą bezpłatnie zmienić rezerwacje na pierwszy możliwy rejs do Brukseli.

Przyszła wiosna, będzie praca

W lutym stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 10,3 proc. i jest to najlepszy rezultat od 2009 roku - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Taki wynik nastraja optymistycznie na kolejne, cieplejsze miesiące roku. - Wraz z nadejściem wiosny budzą się do życia całe gałęzie polskiej gospodarki. Renesans zapowiada się szczególnie w branży budowlanej, która na fali nowej perspektywy unijnej, będzie zwiększać zatrudnienie pracowników - informuje Work Service.

PGE ma nowego prezesa

Rada Nadzorcza PGE powołała na stanowisko prezesa spółki z dniem 31 marca Henryka Baranowskiego - poinformowała PGE w komunikacie.

Twitter testuje nową funkcję. Naklejki na zdjęcia

Twitter testuje nową funkcję o nawie "Stickers" ("Naklejki") - donosi portal Re/code. Pozwala ona na dodawanie grafiki do zdjęć przed opublikowaniem ich w serwisie. Wcześniej na wprowadzenie podobnej usługi zdecydowały się m.in. Facebook, bazuje na niej również Snapchat.

Hulk Hogan dostanie dodatkowe odszkodowanie za sekstaśmę

Sąd na Florydzie przyznał w poniedziałek Hulkowi Hoganowi dodatkowe 25 mln dolarów odszkodowania za straty moralne w jego sprawie przeciwko firmie Gawker Media. Należąca do niej strona internetowa opublikowała nagranie, na którym widać jak były zapaśnik uprawia seks z żoną swojego najlepszego przyjaciela.

Światowy potentat finansowy zatrudni w Polsce tysiąc osób

Około tysiąca osób w ciągu najbliższych 2-3 lat chce zatrudnić w swoim biurze w Gdańsku światowy potentat branży finansowej, firma State Street. Obecnie w biurze pracuje 200 osób. Do końca roku liczba zatrudnionych ma wzrosnąć o 400 pracowników.

Polsce grożą zamachy? "Na szczęście terroryści nas nie atakują"

- Państwo, które nie jest w stanie zapewnić dobrych opon prezydenckiej limuzynie, jeżeli zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że ludzie, którzy tak mówią kłamią - powiedział w programie "Świat" w TVN24BiS Marek Migalski, były eurodeputowany. - Na szczęście terroryści nas nie atakują. Gdyby w Polsce była taka mniejszość muzułmańska jak w Belgii, to Polska dawno by płonęła - dodał. Błędy obecnego rządu wskazywał także Marek Siwiec, były eurodeputowany.

Rząd podnosi wynagrodzenia. Ucieszą się urzędnicy

Wzrosną wynagrodzenia pracowników administracji rządowej nie należących do korpusu służby cywilnej - zakłada zmienione we wtorek przez rząd rozporządzenie. Po zmianach wynagrodzenia zasadnicze będą kształtować się od 2 tys. zł do 6,4 tys. zł - podało CIR.