Najnowsze

Najnowsze

Nawałka w rok tyle, ile Lewy w tydzień. Zobacz, ile zarabiają trenerzy

Adam Nawałka i Chris Coleman to najgorzej zarabiający szkoleniowcy drużyn, które zostały w walce o Mistrzostwo Europy. Zarówno Polak, jak i Walijczyk zarabiają rocznie 200 tysięcy funtów, czyli ok. 1,07 mln złotych. Z drugiej strony w grupie drużyn, które grają dalej w mistrzostwach, najwięcej trafia na konto włoskiego szkoleniowca Antonio Conte.

Dominika Kulczyk przejmuje stery w rodzinnej firmie

Dominika Kulczyk została przewodniczącą Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Zastąpiła na tym stanowisku prof. Waldemara Frąckowiaka. To kolejny etap przejmowania przez spadkobierców Jana Kulczyka zarządzania grupą inwestycyjną.

Alior Bank coraz mocniejszy, połknie część BPH

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Alior Bank, należący do PZU, części mienia banku BPH. BPH będzie prowadził nadal działalność hipoteczną oraz zarządzał funduszami inwestycyjnymi.

USA, Kanada i Meksyk wyznaczają "agresywne cele" klimatyczne

Barack Obama, Justin Trudeau and Enrique Peña zapowiadają nowe, "agresywne, ale osiągalne cele" w zakresie polityki klimatyczno-energetycznej. Zamierzają produkować 50 proc. energii z czystych źródeł, jak słońce, woda, wiatr czy atom. Ostateczne decyzje zapadną na "szczycie trzech Amigos".

Sedlak: na Wyspach ludzie zarabiają co najmniej dwukrotnie więcej. Nie wrócą

W Polsce znacznie mniej możemy kupić za naszą pensję niż w Anglii za pensję angielską. Przynajmniej przez najbliższe kilkanaście lat relacja wynagrodzeń nie zostanie wyrównana - mówił na antenie TVN24 BiS Kazimierz Sedlak z Sedlak&Sedlak. Dodał, że nie wierzy w realizację marzeń wicepremiera Morawieckiego o powrocie Polaków do kraju.

Ostrzeżenie dla klientów banku. Hakerzy nie ustępują

Bank Zachodni WBK już po raz trzeci w ciągu ostatnich tygodni ostrzega swoich klientów przed atakami phishingowymi. Spółka apeluje o ostrożność przy sprawdzaniu podejrzanych wiadomości. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko kradzieży danych. Bo hakerzy znów podszywają się pod bank.

Brexit okiem Polaków na Wyspach. Czarne scenariusze i nadzieje

Część polskich przedsiębiorców działających w Wlk. Brytanii patrzy na swoją przyszłość w tym kraju w czarnych barwach - boi się m.in. dodatkowych obostrzeń w handlu z innymi krajami. Są też jednak i tacy, którzy widzą potencjalne korzyści związane z Brexitem, licząc m.in. na nowe rynki zbytu.

"Pokażmy Brytyjczykom, gdzie raki zimują" vs. róbmy biznes "as usual"

Brexit przyczynił się do powstania w Unii Europejskiej dwóch nurtów. Jeden z nich jest polityczny: pokażmy Brytyjczykom, gdzie raki zimują, bo jak tego nie zrobimy, to inni mogą pójść w ich ślady. Drugi jest biznesowy: my chcemy mieć biznes "as usual" - Piotr Kuczyński z DI Xelion mówił na antenie TVN24. Z kolei Katarzyna Pisarska z Europejskiej Akademii Dyplomacji wskazywała na to, że Unii zależy, by proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z UE sfinalizowano jak najszybciej, ale obie strony muszą się do Brexitu dobrze przygotować.

Ikea wycofuje miliony komód. Po śmierci trojga dzieci

Amerykański oddział firmy Ikea zdecydował o wycofaniu milionów egzemplarzy popularnych komód Malm. Klienci nie posłuchali zaleceń producenta i nie przytwierdzili ich do ścian. W wyniku tego w USA zginęło do tej pory już troje dzieci. Dokładnie ten sam model komody sprzedawany jest także na rynku polskim. Ikea nie ma jednak zamiaru wycofać ich ze sprzedaży.

Przegląd prasy. Rząd kupi samoloty dla VIP-ów

Rząd rozpisał przetarg na zakup samolotów, którymi będą latać najważniejsze osoby w państwie. Obecnie działające maszyny nie spełniają odpowiednich wymogów dla bezpośrednich przelotów transatlantyckich - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Resort obrony chce wyposażyć flotę w cztery samoloty: dwa małego i dwa średniego zasięgu.

Z kortu na uczelnię. Szarapowa idzie na Harvard

Rosyjska tenisistka Maria Szarapowa, zdyskwalifikowana na dwa lata za stosowanie zabronionych środków dopingowych (meldonium), zapisała się na studia biznesowe w amerykańskim Harvard Business School w Bostonie.

Antypolskie incydenty po Brexicie. Czy jest się czego bać?

Premier David Cameron potępia i uspokaja naszych rodaków po antypolskich atakach, ale mleko się rozlało. Czy po przegłosowanym Brexicie Polscy na Wyspach mają się czego obawiać? Czy ksenofobia to margines, czy może wynik referendum pokazał prawdziwą skalę niechęci wobec przybyszów? W programie 24 Godziny Michał Sznajder i Kamila Kalińczak pytali o to Konrada Pawelca - Polaka mieszkającego i pracującego w Wielkiej Brytanii.

"Biznes dla Ludzi", 27.06

W dzisiejszym programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz rozmawiali o zapowiadanej reformie edukacji, minimalnej stawce godzinowej i niższym wieku emerytalnym.

"Bilans", 27.06

W programie "Bilans" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz dyskutowali m.in. o gospodarczych skutkach Brexitu. Nie zabrakło także relacji z rynków.