Najnowsze

Najnowsze

Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w III kwartale 2014 r. o 0,1 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden w końcowym wyliczeniu.

Poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła kontynuację wzrostów z ubiegłego tygodnia. Dobre nastroje na rynku to efekt działania banków centralnych, które starają się pobudzić wzrost w światowej gospodarce.

W programie o tym, czy Wielka Brytania odbierze świadczenia socjalne Polakom pracującym na Wyspach? Mieszkania i zasiłki może stracić nawet 250 tys. osób. Gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie "Świat" był były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Ulgi na dzieci; jak zabezpieczyć organizm przed zimą, by nie siedzieć na L4; szkoda na lodowisku; OC w działalności gospodarczej - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

W programie "Epicentrum" o tym, jak zmieniają się kanony piękna. Zastanowimy się także, czy mamy prawo krytykować inne kultury? I jak my byśmy reagowali, gdyby nasz styl życia krytykowali ludzie z innego kręgu kulturowego? Na całym świecie szerokim echem odbiła się sprawa Iranki, która została skazana na rok więzienia za udział w meczu siatkówki. W obronie kobiety stanęły tysiące ludzi. Gośćmi programu byli przedsiębiorca Anna Garwolińska oraz psycholog Leszek Mellibruda.

- Mamy bardzo dużo dobrych firm. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej zaskakiwani - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat były premier Jan Krzysztof Bielecki, który jest przewodniczącym jury w konkursie EY Przedsiębiorca Roku. Zwycięzca dwunastej edycji zostanie wybrany 29 listopada. Gala Finałowa będzie transmitowana na naszej antenie.

Ukraiński minister energetyki Jurij Prodan poinformował w poniedziałek, że Rosja zawiesiła dostawy węgla na Ukrainę. To cios dla ukraińskich dostawców energii, którzy mają problemy z zapewnieniem transportów surowca do elektrowni, w związku z konfliktem na przemysłowym wschodzie kraju.

Niepewna sytuacja gospodarcza i nurkujący rubel to problem dla rosyjskiego rynku dóbr luksusowych. I choć niektóre marki otwierają w Moskwie kolejne sklepy, to klienci obawiają się większych wydatków - pisze "The Moscow Times". Według szacunków ten sektor może zmniejszyć się w tym roku nawet o 18 proc.

Gościem TVN24 Biznes i Świat był Tomasz Korab Prezes Eques Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, który podczas obecnej odsłony uzyskał minimalny wzrost. Jak wygląda jego strategia w grze "Milion w portfelu"?

Końcówka roku to zwykle gorący czas na rynku nieruchomości. Od stycznia wszyscy chętni na zakup mieszkania na kredyt będą musieli dysponować 10 proc. wkładem własnym. Obecnie jest to 5 proc. Co zatem zrobić - kupować już teraz, czy poczekać do nowego roku, bo ceny będą niższe?

TVN24 najbardziej opiniotwórczą telewizją w październiku - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. Na informacje podawane w TVN24 powoływano się w tym miesiącu 212 razy. Na podium znalazł się też TVN. Liderem wśród portali internetowych był tvn24.pl, a wśród najbardziej opiniotwórczych mediów ekonomicznych znalazła się TVN24 Biznes i Świat.