Najnowsze

Najnowsze

Ekspert: bez 500 plus wzrost PKB byłby jeszcze niższy

Gdyby nie program 500 plus, wzrost PKB w II kwartale byłby jeszcze niższy - mówi Rafał Antczak z firmy Deloitte, komentując tzw. szybki szacunek GUS. Jego zdaniem na tempo wzrostu PKB wpływ ma przede wszystkim spadek inwestycji.

Rząd z europejską nagrodą za program 500 plus

Rząd otrzymał Nagrodę Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin (ELFAC) za "wybitne osiągnięcia w sferze prowadzenia polityki prorodzinnej, w szczególności programu Rodzina 500 plus" - poinformowało w piątek CIR.

Narkotyki online. W Europie królują dilerzy z Wysp

Brytyjscy dilerzy narkotykowi, którzy handlują zakazanymi substancjami online, zarobili więcej pieniędzy niż ich "konkurenci" z innych krajów europejskich - pokazują badania firmy Rand cytowane przez BBC. Światowymi liderami są Amerykanie, którzy opanowali 36 proc. rynku i zgarnęli 5 mln dolarów.

Gospodarka nadal na hamulcu. PKB wzrósł o 3,1 proc.

PKB liczony w cenach stałych roku poprzedniego wzrósł realnie w II kwartale 2016 roku o 3,1 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny w tzw. szybkim szacunku PKB. Analitycy spodziewali się, że tempo wzrostu wyniesie 3,3 procent. Także rząd liczył na szybszy wzrost.

Nastolatka spadła z deskorolki i walczy o życie. Dramatyczny apel matki

Dramatyczna historia 19-letniej Georgii z Anglii. Dziewczyna podczas jazdy na deskorolce upadła i mocno uderzyła głową o ziemię. Od kilku dni lekarze walczą o jej życie. Ten przykład przypomina o potrzebie zakładania kasku nie tylko podczas jazdy na desce ale też rolkach, rowerze czy hulajnodze. Bo to zmniejsza ryzyko obrażeń głowy aż o 85 proc. - Może nie wygląda cool, ale może uratować życie - matka nastolatki apeluje, aby nosić kask. Materiał programu "24 Godziny".

Przepis na udany wypoczynek i bezbolesny powrót do pracy

Urlop nie rozwiąże wszystkich naszych problemów. Dlatego receptą na udany wypoczynek jest praca, którą lubimy, i umiejętność skutecznego wypoczywania w ciągu całego roku - tłumaczy psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie, Przemysław Staroń.

A teraz czas na Clexit? Brytyjczycy uruchomili efekt domina

Brytyjczycy wywołali już jedno polityczne tsunami i wygląda na to, że na tym nie koniec. Zdecydowali o opuszczeniu szeregów Unii Europejskiej a zwolennicy Brexitu to także często przeciwnicy walki ze zmianami klimatu. I teraz architekci Brexitu łączą siły dążąc do wypowiedzenia porozumienia klimatycznego, podpisanego w ub. roku w Paryżu.

Górnicza spółka w stanie krytycznym. Na ratunek nowy prezes

Dariusz Pietyszuk został prezesem grupy Kopex, zajmującej się m.in. produkcją maszyn dla górnictwa. Firma boryka się z olbrzymimi problemami. Sami szefowie określają jej sytuację jako krytyczną i liczą na pozytywny finał rozmów z wierzycielami.

"Biznes dla Ludzi", 11.08

W "Biznesie dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o nowej odsłonie programu "Rodzina 500 plus", o coraz większym bezrobociu wśród młodych ludzi w Unii Europejskiej. Była także mowa o tych, którzy żyją na garnuszku rodziców i dziadków oraz o pomocy dla frankowiczów.

Podróże ze smakiem, czyli turystyka kulinarna

- Kulinarnie Dubaj trochę mnie zawiódł, ze względu na to, że jest tam bardzo dużo europejskich restauracji. Niewiele ich własnych smaków, a przynajmniej trudno je znaleźć - opowiadała Marta Gawrychowska, która prowadzi podróżniczo-kulinarnego bloga Podrozeodkuchni.pl. Blogerka w prezencie ślubnym otrzymała wyjątkowy prezent - kolację na 122. piętrze najwyższego budynku na świecie, Burdż Chalifa. Spróbowała tam m.in. deseru podawanego z płatkami złota oraz najdroższego w życiu... soku z buraków. Zdaniem podróżniczki, i tak najciekawszym kulinarnie miejscem na świecie prawdopodobnie są Włochy.

Najwyższe bezrobocie w Wielkiej Brytanii jest wśród muzułmanów

Muzułmanie w Wielkiej Brytanii są grupą, w której panuje największe bezrobocie - wynika z raportu opublikowanego w czwartek przez parlament. Autorzy badania wśród przyczyn podają dyskryminację, a także stereotypowe podejście do roli kobiet przez wyznawców islamu.

"Bilans", 11.08.

Paweł Blajer i Robert Stanilewicz mówili o podwyżkach w Kancelarii Premiera Rady Ministra, ewentualnych modyfikacjach programu "Rodzina 500 plus", a także rekordowym bezrobociu wśród młodych osób w Unii Europejskiej.

Polsce grozi pułapka średniego dochodu. Rząd: mamy na to receptę

Plan Morawieckiego i Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju służą m.in. zabezpieczeniu Polski przed wpadnięciem w pułapkę średniego dochodu - wskazał we czwartek wiceszef resortu rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem Polska w tę pułapkę nie wpadła, choć ocenę zaburza kryzys w UE.

Kilkudniowe dyżury to norma. Lekarze powinni być jak kierowcy?

Zmarła lekarka z Białogardu (woj. zachodniopomorskie) mogła być na dyżurze nawet przez osiem dni. Szpital twierdzi, że 44-latka nie była zatrudniona na etacie i nie obowiązywał jej normowany czas pracy. Eksperci wskazują na konieczność zmiany przepisów. - Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ograniczeń na wzór ustawy o czasie pracy kierowcy - uważa Dariusz Mińkowski z Państwowej Inspekcji Pracy.