Najnowsze

Najnowsze

Firmy planują zwiększenie zatrudnienia i wzrost płac. Najnowszy raport

W najbliższym półroczu wzrost zatrudnienia planuje 37 proc. firm, czyli o 2 pkt proc. więcej niż w badaniu sprzed kwartału - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania firmy Randstad i TNS Polska. Również odsetek przedsiębiorstw planujących zwiększenie płac wzrósł - do 25 proc. z 24 proc.

Dobre dane z polskiego handlu. Sprzedaż rośnie

Sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu wzrosła o 5,6 proc. w ujęciu rocznym - podała unijna instytucja statystyczna. Eurostat obliczył, że w porównaniu do czerwca sprzedaż wzrosła o 1 proc.

Mocne odbicie w brytyjskiej gospodarce. Funt szybko drożeje

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Wielkiej Brytanii wzrósł w sierpniu do poziomu 52,9 wobec 47,4 w lipcu. To największy wzrost w 20-letniej historii badań. Kurs funta poszybował i jest najwyższy od siedmiu tygodni.

Bez zgody klienta włączali płatne usługi? Operator pod lupą

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw T-Mobile Polska w związku z usługami „Granie na Czekanie”/„Szafa Gra” oraz „Prenumerata”. Wątpliwości wzbudził brak uzyskania wyraźnej zgody konsumenta na uruchomienie dodatkowo płatnych usług. Spółka domyślnie aktywowała serwisy.

Reportaże w TVN24 BiS. Oglądaj o 22.00

Z pasją o świecie. Takie reportaże czekają na widzów w tym tygodniu w wieczornym paśmie TVN24 BiS. Każdego wieczoru o 22.00 prezentujemy najlepsze filmy wybrane przez Ewę Ewart. Co w tym tygodniu?

Co miesiąc traci dziesiątki milionów złotych. Kopalnia trafiła pod młotek

Kopalnia Makoszowy z Zabrza została wystawiona na sprzedaż w trybie negocjacji, bez określenia ceny minimalnej. - Może albo pozyskać inwestora, albo pozostać w spółce restrukturyzacyjnej, powoli kończąc wydobycie węgla - ocenił minister energii Krzysztof Tchórzewski. Na każdej tonie kopalnia traci ponad 300 zł. Koszt wydobycia jest najwyższy w polskim górnictwie.

Japonia ostrzega: po Brexicie nasze firmy mogą opuścić Wielką Brytanię

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może doprowadzić do tego, że japońskie firmy opuszczą kraj - ostrzegają władze Japonii. Chodzi o wielu inwestorów z sektora motoryzacyjnego, w tym m.in. o Toyotę. która posiada fabryki też w Polsce. Powstające w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach silniki i skrzynie biegów trafiają obecnie do Wielkiej Brytanii.

Szałamacha: Nie będzie podwyżek podatków. Także dla bogatszych

- Nie będzie podwyżek podatków w 2017 roku, ale utrzymamy stawkę VAT - powiedział minister finansów Paweł Szałamacha w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. Dodał, że jest zwolennikiem zakazu handlu, ale takie rozwiązanie powinno zostać wprowadzone początkowo tylko w pierwszą niedzielę w miesiącu. Szałamacha zaprzeczył też informacjom, że rząd pracuje nad podwyżką składki ZUS dla lepiej zarabiających.

Koniec ery tabletów? Eksperci nie mają wątpliwości

W tym roku sprzedaż tabletów spadnie o 11,5 proc. - prognozuje ośrodek badawczy IDC. Zainteresowanie urządzeniami maleje, co potwierdzają też dane z Polski. Dlatego kolejne koncerny albo zupełnie porzucają produkcję tych urządzeń albo ją ograniczają. Na znaczeniu zyskują natomiast smartfony z dużymi ekranami.

Rewolucja w zamówieniach publicznych. Projektem zajmie się rząd

Rząd na poniedziałkowym posiedzeniu zajmie się m.in. projektem, który ma upowszechnić faktury elektroniczne w zamówieniach publicznych. Omówi też założenia do projektu rozporządzenia wdrażającego kolejny mechanizm unijnej pomocy dla producentów za wycofanie z rynku owoców i warzyw.

Program mieszkaniowy dogorywa. To najsłabszy wynik od lat

W sierpniu do Banku Gospodarstwa Krajowego trafiły wnioski o dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych na zaledwie 15,6 mln zł. To najniższy wynik od początku działania programu i to mimo, że we wrześniu do oferty włączono mieszkania z rynku wtórnego.

"Ten styl otwiera nam świat". Off-roadowa podróż po Albanii

Gośćmi cyklu "Pokaż nam świat" byli fotograf Krzysztof Toboła oraz organizatorka festiwali podróżniczych Eliza Pyciak. Opowiadali o zwiedzaniu Albanii off-road. - Większa część kraju jest górzysta, więc można dobrze pojeździć - podkreślał Krzysztof Toboła. - Ten styl podróżowania otwiera nam świat. Pozwala nam w sposób nietuzinkowy zobaczyć kraj, ludzi i to, jak żyją - dodała Eliza Pyciak.

Banki w polskich rękach. Klienci zapłacą za droższe usługi

Zachwianie płynności całego sektora, spadek podaży kredytów i droższe usługi – takich konsekwencji wycofywania się zagranicznego kapitału z banków spodziewają się eksperci na podstawie dotychczasowych doświadczeń. Analitycy i ekonomiści przyznają też, że tzw. renacjonalizacja banków może mieć też pozytywne skutki.

Tanie studia w USA. Zobacz, jak się dostać na Harvard

- Dostanie się na studia na Harvardzie i inne uczelnie w Stanach Zjednoczonych wcale nie jest takim trudnym procesem - mówi Adam Ziemba, prezes Harvard Polish Society. Jak wskazuje, w procesie rekrutacyjnym bierze się pod uwagę: osiągnięcia akademickie, aktywność społeczną oraz życiorys. - Oficerowie rekrutacyjni patrzą na osoby, które są empatyczne, robią coś dla społeczeństwa, działają politycznie - wylicza Ziemba. Jednocześnie dodaje, że "studia na Harvardzie mogą być tańsze niż na Uniwersytecie Jagiellońskim czy Warszawskim". - Harvard może pokryć wszystkie koszty związane z edukacją, wyżywieniem, zakwaterowaniem - podkreśla gość TVN24 BiS.

Szałamacha daje zielone światło na zakup Pekao. Jest jedno "ale"

Polski rząd opowiada się za zakupem Banku Pekao przez PZU, ale by doszło do transakcji cena żądana przez Włochów "musi być uczciwa", podkreślił minister finansów Paweł Szałamacha. Zdaniem "Financial Times" gra toczy się o ok. 0,5 mld euro, bo tyle wynosi rozbieżność między żądaniami Włochów a tym, ile są gotowi zapłacić Polacy.

Remonty i nowe trasy. Sprawdź, co zmienia PKP

W niedzielę 4 września weszła w życie korekta rozkładu jazdy PKP. Częściej pojedziemy ze stolicy do Łodzi, na utrudnienia muszą się za to przygotować podróżujący m.in. do Bydgoszczy, Olsztyna, Wrocławia czy Wisły. Tanio będzie można pojechać do Grodna na Białorusi.

Zwycięstwo Portugalii na Euro żyłą złota

Zdobycie piłkarskiego mistrzostwa Europy w lipcu br. przez reprezentację Portugalii zapewniło gospodarce tego kraju ponad 600 mln euro. Kolejne tysiące euro spodziewane są w najbliższych miesiącach.

Ostre starcia wokół TTIP. Morawiecki: umowa mogłaby nieść bardzo duże ryzyka

Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje z USA ws. partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP) - zapewnił w niedzielę przewodniczący KE Jean-Claude Juncker obecny na szczycie najbogatszych gospodarek G20 w Chinach. Ale rządy Francji, Niemiec i Belgii wolą zawiesić negocjacje. Wicepremier Mateusz Morawiecki ocenił, że umowa w tym kształcie może nieść wiele zagrożeń.