Najnowsze

Najnowsze

Coraz więcej budujemy. Wzrost o prawie 20 proc.

W pierwszym kwartale tego roku o 17,7 proc. wzrosła liczba mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - poinformował w poniedziałek GUS. Więcej też wydano pozwoleń na budowę i więcej budów rozpoczęto.

Polacy zarabiają lepiej. Jest też więcej pracy

W marcu 2016 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 2,7 proc. rok do roku i wyniosło 5 mln 726,7 tys., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było wyższe o 3,3 proc. i wyniosło 4351,45 zł - podał GUS w poniedziałek.

Rosja znów prowokuje na Bałtyku. "Próbuje pokazać swoją drapieżność przed szczytem NATO"

Polski MON w ostrych słowach komentuje drugi incydent z udziałem rosyjskich samolotów nad Bałtykiem. Resort obrony mówi o prowokacji i przejawie agresywnych zachowań wobec NATO. M.in. o tym jakie powinny być reakcje Polski rozmawiali goście "Otwarcia dnia" - Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości oraz Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej. Zdaniem senatora Jackowskiego ruch Rosji można odczytywać, jako próbę pokazania swojej drapieżności przed nadchodzącym szczytem NATO.

Kaczyński zapowiada: problem frankowiczów i polisolokat zostanie rozwiązany

- Ludzi nie można oszukiwać, a państwo ma obowiązek ludzi przed lichwą i takim wyzyskiem bronić. I obiecuję, że bez względu na różne opory i płacze, zapewne także w naszym obozie, uwolnimy Polaków z tej niewoli - stwierdził szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "wSieci" komentując problemy z toksycznymi polisolokatami. Podkreślił też, że również frankowicze mogą liczyć na pomoc ze strony państwa.

Zmierzch ery ropy. Jaka przyszłość czeka producentów surowca?

Od czasów pierwszej rewolucji przemysłowej, gaz i ropa naftowa odegrały kluczową rolę w transformacji gospodarczej. Ale teraz, kiedy największe gospodarki takie jak Stany Zjednoczone, Chiny i niektóre kraje europejskie odchodzą od ropy, producenci zaczynają zdawać sobie sprawę, że ich rezerwy surowca mogą w przyszłości stać się mniej cenne niż obecnie. I czas na zmianę modelu biznesowego - piszą analitycy Światowego Forum Ekonomicznego, którzy opracowali szczegółowe analizy dotyczące przyszłości tego rynku.

Hakerzy wzięli na cel użytkowników Facebooka. Wśród ofiar są Polacy

Eksperci z firmy ESET informują o kolejnej fali oszustw dotyczących użytkowników Facebooka. Otrzymując post przypominający wideo z Twoim udziałem możesz ściągnąć złośliwego wirusa, który przejmie kontrolę nad komputerem. Analitycy wykryli już 10 tys. takich złośliwych plików tylko w minionym tygodniu, m.in. w Polsce.

Przegląd prasy: Ustawę o obrocie ziemią można obejść

Osoby prywatne i firmy będą mogły swobodnie sprzedawać ziemię rolną, nawet po wejściu w życie restrykcyjnej ustawy o wstrzymaniu jej obrotu. Pod warunkiem, że skorzystają z luki, którą ma ustawa i zrobią to szybko - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Fiasko rozmów w Katarze. Ropa mocno w dół

Niedzielne rozmowy w Ad-Dausze ws. zamrożenia produkcji ropy, w których uczestniczyło 18 krajów producentów, chcących podbić ceny surowca, zakończyły się fiaskiem. Uczestnicy oznajmili, że "potrzebują więcej czasu", by zadecydować o zamrożeniu wydobycia.

Polska szuka nowego źródła gazu. Szansą Baltic Pipe

W poniedziałek wizytę w Warszawie złoży premier Danii Lars Lokke Rasmussen. Głównym tematem rozmów z szefową polskiego rządu Beatą Szydło będzie kwestia gazociągu Baltic Pipe, dzięki któremu do Polski może popłynąć gaz m.in. ze złóż norweskich.

Nie słyszą, ale będą wozić pasażerów. Niesłyszący w Uberze

- Osoba głucha jest w pełni mobilna i może mieć takie same możliwości, jak osoba słysząca - mówił w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 Sławek Łuczywek, niesłyszący kierowca. A wszystko dzięki aplikacji Migam, która rewolucjonizuje także rynek motoryzacji. Uber uruchomił bowiem program współpracy z głuchymi i niedosłyszących kierowami.

Nowe pociągi pojadą na Śląsk

Przetarg na zakup 13 nowych pociągów z opcją dokupienia kolejnych 7 ogłosiły w niedzielę spółka Koleje Śląskie i samorząd woj. śląskiego. Nowe pojazdy, z których pierwsze powinny pojawić się na torach w 2017 r., mają rozwiązać większość problemów taborowych przewoźnika.

Rewolucja na drogach. Za dziewięć lat bez aut spalinowych

Holandia chce odejść od samochodów spalinowych i staje się prymusem dla ekologów. Za 9 lat ma tam obowiązywać całkowity zakaz ich rejestracji. Miejsce spalinowych zajmą auta elektryczne lub napędzane wodorem. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Rewolucja w żółwim tempie. "Bitcoiny tracą przez przestępców"

- Cały czas bitcoin jest przygotowywany do tego żeby być rewolucją. Wydawało się, że będzie to rewolucja tak szybka, jak internet w latach 90. Obecnie wiemy, że proces akceptacji nie będzie tak szybki - mówi Karol Kopańko, dziennikarz technologiczny. Rewolucja wirtualnej waluty wyraźnie wytraciła impet. Jak wskazuje Paweł Pilarczyk, redaktor naczelny portalu Pclab jedną z przyczyn jest fakt, że "z bitcoina korzystają organizacje przestępcze". - To spowodowało zły image tej waluty - dodaje.

Niedziela w sklepie. Pierwszy raz od zniesienia zakazu

Część wielkich sieci handlowych na Węgrzech otworzyła w niedzielę podwoje po raz pierwszy od wtorkowego zniesienia zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia. Obowiązujący od ponad roku zakaz nie cieszył się poparciem społecznym.

Niska płaca i duży stres. Oto dziesięć najgorszych zawodów świata

Myślisz, że wykonujesz najgorszą i najtrudniejszą pracę na świecie? Branżowy amerykański portal CareerCast, stworzył ranking takich zawodów. Autorzy wzięli pod uwagę kilka czynników, takich jak warunki pracy, wynagrodzenie, perspektywy rozwoju. Poniżej przedstawiamy czołową dziesiątkę - z 200 opisanych w raporcie - najgorszych prac na świecie według Amerykanów.

Kierowco, uważaj gdzie tankujesz. Chrzczone paliwo nadal straszy

Na polskich stacjach benzynowych wciąż można trafić na chrzczone paliwo. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wnikliwie prześwietlił zawartość dystrybutorów. Z roku na rok jest lepiej, ale nie idealnie. Tankowanie benzyny, czy oleju z domieszką tańszych półproduktów zawsze oznacza przykrą, a przede wszystkim kosztowną niespodziankę. Materiał z programu "Fakty po południu" w TVN24.

Co ze stoczniami w Polsce? Rząd chce rozmów z Brukselę

Rząd chce przedstawić KE projekt ustawy, która ma pomóc rozbudować przemysł stoczniowy w Polsce. Jeszcze w tym miesiącu do Brukseli przyjedzie przedstawiciel ministerstwa gospodarki morskiej, by przekonywać, że propozycje w tej sprawie są zgodne z prawem UE.