Najnowsze

Najnowsze

Jak zwrócić Atram? Inspekcja apeluje do aptekarzy

Zbigniew Niewójt, pełniący obowiązki Główny Inspektor Farmaceutyczny zaapelował w środę do aptekarzy, by pomagali pacjentom, którzy zwracają się do nich w związku z wezwaniem do zwrotu trzech serii leku kardiologicznego Atram. W opakowaniach tego leku znalazły się listki z innymi tabletkami.

500 plus dla pracujących? Minister: za wcześnie na wnioski

Wypłaty z programu Rodzina 500 plus mogą w okresie kilku lat ograniczyć zatrudnienie o ponad 200 tys. osób - wynika z raportu Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA. To dlatego, że wsparcie nie jest powiązane z wymogiem aktywności zawodowej. Ministerstwo ocenia, że za wcześnie jest na takie wnioski.

Rzecznik MON dostał nową posadę. Macierewicz: liczy się lojalność

Bartłomiej Misiewicz, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ta nominacja może budzić kontrowersje, bo 26-latek nie ukończył kursu dla członków rad nadzorczych. Ale jak zapewnił minister obrony Antoni Macierewicz, nie jest to wymóg konieczny do piastowania takiej funkcji.

Jeszcze więcej SUV-a w terenówce. Legenda odpuszcza przygodę?

Niegdyś legenda bezdroży odpuszcza i uśmiecha się w stronę SUV-a. Ale czy nie za bardzo? W sieci pojawiły się zdjęcia nowego Land Rovera Discovery. Koncern Jaguar Land Rover postanowił pokazać światu, jak będzie wyglądała piąta odsłona samochodu tuż przed premierą.

Tu dronem nie polecisz. Wchodzi w życie nowe prawo

Monitorują lasy, rejestrują złodziei węgla, a może już niedługo „zapukają” do waszych drzwi wręczając wam zamówioną paczkę lub pizzę. Cywilne bezzałogowe statki powietrzne, czyli popularne drony, szturmem podbijają coraz to nowe obszary działalności człowieka. Od dziś wchodzi w życie nowe prawo wprowadzające pewne ograniczenia, ale i ułatwienia dla operatorów dronów.

Wyszli z recesji i świetnie sobie radzą. A nie mają nawet rządu

Lato zbliża się powoli do końca, ale hiszpańska gospodarka wciąż wygrzewa się na słońcu - pisze CNN Money. Nowe dane wskazują bowiem, że w ciągu ostatnich 15 miesięcy urosła ona o ponad 3 proc. To znakomity wynik, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że kraj nie ma rządu.

Samochody autonomiczne, e-busy. 250 mln zł popłynie do przedsiębiorców

Prototypy samochodów bez kierowcy, ultralekkie pojazdy czy układy napędowe do e-busów – to przykłady innowacyjnych projektów, które będą mogły otrzymać dofinansowanie w ramach INNOMOTO. To nowy program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który ma napędzać m.in. tworzenie i rozbudowę działów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach i prace nad nowymi technologiami. Na nowatorskie rozwiązania w branży motoryzacyjnej NCBR przeznaczy 250 mln zł.

Podwyżki nie dla kobiet. Ekspert radzi: trzeba się dopraszać

Kobiety chodzą po podwyżki tak samo często jak mężczyźni. Ale dużo rzadziej je dostają. Naukowcy wykazali właśnie, że mężczyźni mają o 25 proc. szans więcej na podwyżkę więcej niż kobiety. - Kobiety przyjmują, że sama prośba o podwyżkę jest wystarczającym argumentem i że nie trzeba się dopraszać. Ale rozmawiając z pracodawcą trzeba stosować metodę drobnych kroków, a to kobiety często zniechęca - tłumaczył w programie "24 Godziny" prof. Leszek Mellibruda.

Kosztują grosze, więc wyrzucają je na pola

Ceny warzyw i owoców są wyjątkowo niskie - nawet o połowę tańsze niż przed rokiem. A to dopiero początek, bo szczyt zbiorów jabłek i gruszek jeszcze nastąpi. Już teraz tony pomidorów lądują na polach, bo nie opłaca się ich sprzedawać. Nie lepiej jest z owocami - ich producenci 12 września planują protesty w Warszawie.

"Biznes dla Ludzi", 6.09

Czy w 2017 roku zapłacimy wyższe podatki? Gdzie wkrótce będziemy mogli zrobić zakupy w niedziele? W programie "Biznes dla Ludzi" odpowiedzi na te pytania szukali Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

"Bilans", 6.09

Nowy model wsparcia eksportu pomoże polskim przedsiębiorcom lokować produkty w całym świecie i stworzy perspektywę większych zysków wszystkim firmom z Polski, także małym i średnim - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki na forum gospodarczym w Krynicy. Czy polskie firmy podbiją zagraniczne rynki? W programie "Bilans" zastanawiali się nad tym Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Zamieniono kolejne opakowania leków. Sprawdź, czy masz właściwe tabletki

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu pojedynczych serii czterech leków wytwarzanych przez czeską firmę Zentiva, producenta Atramu, w którego opakowaniach znalazły się inne medykamenty. Jednocześnie zwrócił się do pacjentów, by zwracali zakupione leki do aptek. - To jest coś, co się nie powinno zdarzyć - podkreślił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i zaapelował, by pacjenci, którzy przyjmują Atram, zgłaszali się do swojego lekarza.

Premier Węgier w Krynicy wymienia "parę błędów Unii Europejskiej"

Potrzebujemy Unii Europejskiej, podzielona Europa jest zawsze gorsza niż zjednoczona, Brexit może być okazją do naprawy paru błędów UE - powiedział we wtorek w Krynicy premier Węgier Viktor Orban po spotkaniu z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej. Premier Beata Szydło podkreśliła, że UE będzie organizacją schyłkową, jeśli nie zmieni się.

Innowacje piętą achillesową. Regiony mogą dostać nowe zadania

Regiony powinny tworzyć na swoim poziomie instytucje podobne do Polskiego Funduszu Rozwoju na szczeblu krajowym - mówił we wtorek w Krynicy wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Zapewniał zarazem, że "nie ma żadnych zakus" w kierunku centralizowania polityki innowacyjnej.

Szwedzi pracują nad nowymi autami. Volvo zawiera kolejny sojusz

Firmy Volvo i Autoliv ogłosiły we wtorek, że zawiążą spółkę joint venture, której celem będzie opracowanie oprogramowania do obsługi autonomicznych samochodów. Firmy zakładają, że pierwsze produkty będą dostępne w sprzedaży w 2019 roku, a technologia autonomicznej jazdy do 2021 roku.

Robią wszystko, żeby widzowie nie mogli dotrzeć do filmów

Studio filmowe Warner Brothers poprosiło Google o usunięcie z wyników wyszukiwania adresów niektórych stron, twierdząc, że naruszają prawa autorskie. Chodzi także o linki prowadzące do oficjalnych stron samej wytwórni. "Warner przypadkowo robi wszystko, żeby widzowie nie mogli dotrzeć do jej własnych legalnych treści" - ocenił ekspert.