Najnowsze

Najnowsze

"Polska musi być niezależna energetycznie"

Polska musi być niezależna energetycznie i powinna osiągnąć ten cel jak najniższym kosztem - napisali analitycy Instytutu Jagiellońskiego w raporcie dotyczącym przyszłości polskiej energetyki.

Atak hakerów na konto szefa Google. "Testujemy bezpieczeństwo"

Hakerzy z grupy OurMine zaatakowali konto szefa Google Sundara Pichai'a. Niedawno informowaliśmy o ataku na profilu Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka. Jak utrzymują członkowie grupy, ich celem było ostrzeżenie przed złymi zabezpieczeniami serwisów.

Tysiąc zł emerytury minimalnej? "To jeden z wariantów"

Wysokość minimalnej emerytury i renty oraz wariant zasad waloryzacji emerytur i rent w 2017 r. są jeszcze omawiane - powiedziała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Rada Dialogu Społecznego nie przyjęła wspólnego stanowiska w tej sprawie.

ZBP: opinia Rzecznika Finansowego ws. frankowiczów nierzetelna

Najważniejsze konkluzje raportu Rzecznika Finansowego w sprawie kredytów walutowych pozostają w sprzeczności z prawem polskim i unijnym, a także orzecznictwem sądów powszechnych, a opinia Rzecznika nie może być uznana za wiarygodną i rzetelną - podał w poniedziałek Związek Banków Polskich.

Cypr bez tajemnic

Początek wakacji to ostatni moment, aby podjąć decyzję o urlopowym kierunku. Świetnym pomysłem na wypoczynek jest Cypr. - Jest tam wiele miejsc do odkrycia, a czas wolniej płynie - mówił Krzysztof Koszarek, który pięciokrotnie zwiedził ten kraj. Opowiadał również o nieznanej, prowincjonalnej stronie Wielkiej Brytanii.

Chcesz zatrudnić cudzoziemca? Będzie łatwiej

Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego – związki zawodowe i pracodawcy – przyjęli w poniedziałek wspólne stanowiska w sprawie kilku projektów ustaw dotyczących m.in. rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, dzierżawy nieruchomości rolnych Skarbu Państwa i uproszczonych zasad zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Europejska kasa bez Wielkiej Brytanii. Sprawdź, ile straci

Wielka Brytania jest jednym z krajów z największą składką do unijnego budżetu. Każdego roku do wspólnej kasy przekazuje 12,9 mld funtów (ok. 69 mld zł). Przykładowo Polska wpłaciła w tym czasie "zaledwie" 2,5 mld funtów (ok. 13,35 mld zł). O ile unijny budżet - bez brytyjskich pieniędzy - będzie uboższy?

Tauron uruchamia drugą ścianę wydobywczą w kopalni Brzeszcze

W należącym do Tauronu zakładzie górniczym Brzeszcze uruchamiana jest druga ściana wydobywcza – podał w poniedziałek koncern. To inwestycja mająca podnieść efektywność tej kopalni i – w zamierzeniu - prowadzić ją do osiągnięcia rentowności w 2017 r.

Brexit a kredyty. Ile stracą frankowicze?

Wzrost kursu franka szwajcarskiego w parze ze złotówkką to jeden z pierwszych efektów Brexitu. Najsilniej odczują go ci, którzy od kilku lat spłacają kredyty hipoteczne w tej walucie. Decyzja Brytyjczyków z dnia na dzień zwiększyła raty frankowiczów. - To jest bardzo ryzykowny moment, żeby wprowadzać rozwiązania ustawowe dotyczące kredytów frankowych - komentuje Jarosław Sadowski z Expandera.

Słaba giełda, złoty w dół. Brexit zbiera żniwo

Po południu w poniedziałek główne indeksy na stołecznym parkiecie nadal spadały. Polska waluta po Brexicie nadal traci wobec euro, franka szwajcarskiego i dolara USA. Złoty umacnia się za to wobec brytyjskiego funta.

Reforma emerytalna w rękach Rady Ministrów. Ma powstać opinia

W tym tygodniu Komitet Stały Rady Ministrów będzie pracował nad opinią rządu wobec prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego – zapowiedziała w poniedziałek podczas obrad Rady Dialogu Społecznego minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Reakcja Azji na Brexit. Kostrzewa: nikt nie spodziewał się takiego wyniku

Brexit jest jednym z głównym tematów poruszanych przez uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Chinach. Przedstawiciele Państwa Środka nie kryją zaniepokojone sytuacją w Europie. Zdaniem wielu decyzja Brytyjczyków wywołała niepewność na światowych rynkach. Gościem TVN24 BiS był Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny ITI.

Susza nadal zagraża rolnikom. Straty mogą być duże

Susza jest mniejsza niż kilkanaście dni temu, ale nadal występuje w 10 proc. polskich gmin położonych na terenie ośmiu województw. Najbardziej zagrożone niedoborem wody są zboża jare i ozime - poinformował Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa.

Prezydent Chin chce silnej Unii po Brexicie

Prezydent Chin Xi Jinping uważa, że decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu UE doprowadziła do wzrostu niepewności w gospodarce światowej. Zaznaczył, że Chiny liczą na zjednoczoną i stabilną UE oraz dobrze prosperującą Wielką Brytanię.

Dwa duże banki ustępują w sprawie kredytów frankowych

Ujemne odsetki będą pomniejszać raty klientów banków BPH oraz Pekao SA. Banki dobrowolnie zobowiązały się do zmiany praktyk związanych z obliczaniem oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich - podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Po 30 tys. zł od Volkswagena dla każdego? Szanse kierowców rosną

Bruksela popiera postulat, by Volkswagen wypłacił klientom w Europie odszkodowania za auta z oprogramowaniem fałszującym emisje spalin. Może to dotyczyć ponad 140 tysięcy samochodów w Polsce. Komisarz Elżbieta Bieńkowska jest zdania, że wysokość rekompensaty nie powinna odbiegać od tej, którą otrzymują kierowcy w USA.

Węgrzy chcą wykorzystać Brexit. Już kuszą firmy uciekające z Wysp

Węgry chcą przyciągnąć nad Dunaj przedsiębiorstwa, które po Brexicie opuszczą Wielką Brytanię. W tym celu rząd przygotował specjalną listę zachęt dla inwestorów, ponieważ spodziewa się zmniejszenia strumienia funduszy unijnych dla Europy Środkowo - Wschodniej. Jednocześnie Budapeszt zapewnia, że w UE pozostanie.

Wakacje ze stresem. Setki Polaków czekają na lotniskach

Utrudnienia dla klientów kilku czołowych biur podróży. Wszystko ze względu na kłopoty obsługującego je przewoźnika Small Planet, który boryka się ze skutkami awarii swoich samolotów. Powoduje to kolosalne opóźnienia w przelotach.

Brytyjski minister: będzie plan awaryjny

Decyzja Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE może doprowadzić do niestabilności na rynkach finansowych, ale nasza gospodarka jest na tyle silna, że poradzimy sobie z wyzwaniem, jakie przed nami stoi - oświadczył w poniedziałek brytyjski minister finansów George Osborne.

Już dawno paliwo na wakacje nie było tak tanie

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku powiększają spadki. To nadal wpływ czwartkowej decyzji Brytyjczyków, którzy wybrali Brexit - podają maklerzy. Niższa cena ropy dla kierowców oznacza mniejsze wydatki na stacjach paliw, z tego powodu tegoroczne wakacje powinny być jednymi z tańszych.