Najnowsze

Najnowsze

Nowa choroba psychiczna trafiła na listę. Zagrożenie dotyczy ponad dwóch milionów Polaków

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie uznała uzależnienie od gier wideo jako chorobę natury psychicznej. Ma to pomóc lekarzom na całym świecie w lepszym diagnozowaniu uzależnionych graczy oraz globalnej ocenie zjawiska. WHO nazwała gry komputerowe "cyfrową heroiną" i podkreśliła, że jest to "jedna z najbardziej uzależniających substancji na świecie". Według organizacji osoba uzależniona to taka, która nie kontroluje ilości czasu spędzanego przy elektronicznej rozgrywce, granie jest dla niej najważniejszą czynnością w życiu oraz gra dalej pomimo dostrzegania negatywnych konsekwencji swojego postępowania. Ze statystyk wynika, że w naszym kraju jest niemal 16 milionów graczy, z czego - według szacunków - około 15 procent, czyli ponad 2,4 miliona, jest uzależnionych od gier i internetu. Materiał programu "24 Godziny".

Chwila nieuwagi będzie sporo kosztować. Rodzice dostali rachunek za "wyczyn" dziecka

O tym, że wśród dzieł sztuki lepiej zachować ostrożność, boleśnie przekonali się rodzice pięcioletniego chłopca. Muszą oni zapłacić 132 tysiące dolarów kary (niemal pół miliona złotych), ponieważ ich syn przewrócił rzeźbę wystawioną w ośrodku kultury w mieście Overland Park w stanie Kansas. Na nagraniu z monitoringu widać, jak chłopiec sięga po rzeźbę, a po chwili figura upada na ziemię. Tuż po samym wydarzeniu rodzice nie wyglądali na zbytnio przejętych, ale kilka dni później ich miny mocno zrzedły. Firma ubezpieczeniowa stwierdziła bowiem, że rzeźby nie da się naprawić i wystawiła im słony rachunek.

Słony rachunek za wizaż premier Szydło. "Miała być pokora i praca, jest pycha i makijaż"

Od marca do grudnia ubiegłego roku kancelaria premiera wydała blisko 168 tysięcy złotych na wizaż ówczesnej premier Beaty Szydło. Tak wynika z kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli, która przyjrzała się ubiegłorocznym wydatkom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "W Kancelarii nie potrafiono wyjaśnić, za jakie konkretnie usługi zostały wystawione faktury" - czytamy w dokumencie Izby.

Burza po słowach Rafała Trzaskowskiego. "To są jakieś brednie"

Zamrożenie funduszy za nieprzestrzeganie praworządności nie uderzy w odbiorców środków unijnych - przekonuje były komisarz Unii Europejskiej do spraw budżetu Janusz Lewandowski (PO). Europosłowie PiS przekonują, że o zamrożeniu nie może być mowy, bo nikt się na to nie zgodzi.

Szef Audi aresztowany

Rupert Stadler, prezes koncernu motoryzacyjnego Audi, został aresztowany - podała agencja Reuters. To ciąg dalszy afery związanej z fałszowaniem wyników emisji spalin.

Ukraina chce wstrzymać realizację Nord Stream 2. Powstaje specjalna grupa

Władze w Kijowie tworzą w Unii Europejskiej grupę na rzecz powstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2, z pomocą którego Rosja chce dostarczać gaz do Niemiec, omijając Ukrainę - poinformował prezydent tego kraju Petro Poroszenko. Zdaniem rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, próby powstrzymywania jego realizacji przeczą zasadom swobodnej konkurencji.

Minister rolnictwa podał się do dymisji

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska - poinformował resort w komunikacie. - W najbliższym czasie będzie wyznaczony następca - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Jak dodała, niewykluczone, że decyzja zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

Zawieszone notowania, listy do premiera, śledztwo. Kalendarium sprawy GetBacku

Były prezes spółki GetBack usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Szef firmy, z którą współpracował, jest zatrzymany. Wierzyciele spółki na razie nie odzyskali 91,5 mln zł, ale istnieje groźba, że stracą więcej. Prokurator generalny i szef Kancelarii Premiera zapewniają, że państwo działa. Opozycja żąda komisji śledczej.