Najnowsze

Najnowsze

Tusk o powiązaniu środków unijnych z praworządnością. "To byłby krok w niewłaściwym kierunku"

Uważałbym to za bardzo ryzykowne i krok w niewłaściwym kierunku. Nie byłoby dobrze, gdyby mieszać dwa porządki. Pieniądze, które w budżecie przeznaczamy na różne kwestie, nie powinny podlegać kryteriom czysto politycznym - odpowiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef Rady Europejskiej Donald Tusk pytany o sprawę uzależnienia wypłaty środków unijnych od przestrzegania zasad praworządności.

Tysiące ludzi po pluszowego misia. Promocja na zabawkę wywołała chaos w sklepach

Tłumy podekscytowanych dzieci z rodzicami, wielogodzinne oczekiwanie w ogromnych kolejkach, zapchane korytarze w centrach handlowych, a na końcu chaos i rozczarowanie, bo nie wszystkim się udało. Tak wyglądała promocja zorganizowana w USA i Wielkiej Brytanii przez sieć sklepów sprzedającą pluszowe misie. Za zabawkę kosztującą około 50 dolarów obowiązywała zniżka pod tytułem: "zapłać tyle, ile masz lat".

Liczba opóźnionych lotów bije rekordy. Apel z Brukseli

Komisarz transportu Violeta Bulc oraz szefowa komisji transportu Parlamentu Europejskiego Karima Delli zaapelowały do państw Unii Europejskiej, by odblokowały reformę zarządzania europejską przestrzenią powietrzną. Wezwanie pojawia się w szczycie sezonu, w którym liczba lotów z opóźnieniami bije rekordy.

Trudne dzieciństwo piłkarskich gwiazd

Robią to, co kochają, opływają w luksusy i mają miliony fanów na całym świecie. Ale wiele gwiazd futbolu, zanim wzniosło się na piłkarskie wyżyny, musiało stawić czoła chorobom, biedzie czy problemom rodzinnym. Żeby dojść na sam szczyt, długo musieli walczyć o swoje. O trudnym dzieciństwie wielkich piłkarskich gwiazd opowiemy w programie "Epicentrum" na antenie TVN24 BiS w sobotę o 10.30 i 15.30 oraz oraz w niedzielę o 18.10.

Jest umowa o współpracy Polski i USA w biomedycynie

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w piątek w Waszyngtonie podpisał z sekretarzem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA, Alexem Azarem, porozumienie o dwustronnej współpracy Stanów Zjednoczonych i Polski w obszarze nauk biomedycznych.

Rząd PiS szykuje nowy podatek. Opublikowano projekt ustawy

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Środki na jego zasilenie mają pochodzić między innymi z nowego podatku płaconego przez najlepiej zarabiających Polaków.

Duże kontrowersje w sprawie decyzji ministra. "Zaprzepaszczenie starań na rzecz ochrony pszczół"

Minister rolnictwa zgodził się na czasowe stosowanie pestycydów z grupy neonikotynoidów do zaprawiania nasion rzepaku. Decyzję tę z zadowoleniem przyjęli producenci rzepaku, a krytycznie ekolodzy, według których środki te są szkodliwe dla pszczół. - Pszczoły są podtruwane, co wpływa na ilość miodu, który uzyskuje pszczelarz - mówi Piotr Mrówka, prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych.

Trump zyskuje potężny argument w wojnie celnej. Rekordowe dane

Nadwyżka Chin w dwustronnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi, będąca zarzewiem narastającego konfliktu handlowego pomiędzy dwiema największymi gospodarkami świata, wzrosła w czerwcu do rekordowych 28,97 miliardów dolarów – wynika z ogłoszonych w piątek danych chińskiego urzędu celnego.

Zakopianka "made in China". Jest wykonawca kluczowego odcinka

Ruszają przygotowania do budowy ponad 16-kilometrowego odcinka nowej, dwupasmowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad fragment drogi krajowej numer 47 wybuduje chińska firma Stecol Corporation. Realizacja tej inwestycji ma kosztować 706 milionów złotych i potrwa 49 miesięcy, nie licząc okresu zimowego.

Ta opłata podniesie ceny paliw. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która wprowadza m.in. opłatę emisyjną od paliw - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Z opłaty mają być finansowane projekty związane z elektromobilnością w Polsce.

Kylie Jenner niemal miliarderką. W sieci burza o to, komu zawdzięcza fortunę

Kylie Jenner, amerykańska celebrytka i bizneswoman trafiła na okładkę magazynu "Forbes". Dziennikarze wyliczyli, że jej majątek wkrótce może osiągnąć wartość miliarda dolarów i określili ją mianem self-made women, czyli kobiety, która swoją fortunę zawdzięcza wyłącznie własnej pracowitości. To określenie wzbudziło w internecie spore kontrowersje.

Wzrost cen zaskoczył

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu wzrosły rok do roku o 2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Inflacja była wyższy niż podawano we wstępnych szacunkach. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 procent. Największy wpływ na inflację ogółem miał wzrost cen paliw i turystyki zorganizowanej.

Lekka zadyszka na rynku mieszkaniowym. Co z cenami?

W drugim kwartale 2018 roku deweloperzy sprzedali o blisko 14 procent mniej mieszkań niż przed rokiem. Zdaniem Bartosza Turka, analityka Open Finance, nie ma co jednak liczyć w najbliższym czasie na dużo tańsze nieruchomości. - Nie mamy do czynienia z jakimś przesileniem, mam wrażenie, że hossa jeszcze trochę potrwa - powiedział gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Cyfrowy spadek dla rodziny zmarłego. Przełomowe orzeczenie sądu

Spadkobiercy zmarłej osoby mają prawo dostępu do jej konta na Facebooku. Tak zdecydował Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe w Niemczech. To pierwsze tego typu orzeczenie sądowe, które może mieć wpływ na inne podobne sprawy - choć sytuacja dotyczy tylko Niemiec. O szczegółach w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS opowiadał Mateusz Walczak.

Farage rozwścieczył słynny rockowy zespół

"Nigel Farage Against the Machine", czyli Nigel Farage Przeciwko Systemowi. To ta nazwa podcastu orędownika brexitu wzburzyła członków słynnego w latach 90. rockowego zespołu Rage Against The Machine. Muzycy o wyrazistych lewicowych poglądach żądają, aby polityk zmienił nazwę swojej audycji. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ulubione miejsce Picassa i Hemingwaya. Jeden z symboli Paryża ponownie otwarty

Ponad 200 milionów euro, czyli równowartość ponad 800 milionów złotych. Tyle kosztował remont Hotelu Lutetia. Wybudowany w 1910 roku hotel był ulubionym paryskim miejscem Pabla Picassa czy Ernesta Hemingwaya. Za najtańszy nocleg na miejscu zapłacimy 3,5 tysiąca złotych. W zamian - poza oczywiście luksusowym pokojem - do naszej dyspozycji będzie strefa fitness z basenem doświetlanym słońcem i restauracja pod okiem szefa kuchni, który ma na koncie trzy gwiazdki od Michelin. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Bez porozumienia w sprawie płacy minimalnej

Strony pracowników i pracodawców w Radzie Dialogu Społecznego nie wypracowały wspólnego stanowiska w sprawie rządowych założeń budżetu na 2019 rok, propozycji wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w budżetówce w 2019 roku i przyszłorocznej płacy minimalnej.

E-dowody od 2019 roku. "Nie wiemy, czy będą wygodne dla użytkownika"

To jest rewolucja, ale do końca nie wiemy, czy będzie to dobre rozwiązanie. Dopóki te dowody nie będą przetestowane i nie będą funkcjonować, to nie dowiemy się, czy będą wygodne dla użytkownika. Bo jeżeli podejmujemy działania, które polegają na cyfryzacji, to ja wychodzę z założenia, że one mają mi coś ułatwiać, a nie utrudniać - powiedział o planach wprowadzenia e-dowodów Krzysztof Izdebski z Fundacji ePaństwo, który był gościem programu "Bilans". Rząd przyjął w środę projekt noweli ustawy o dowodach osobistych przygotowany przez resort spraw wewnętrznych i administracji. Dzięki zmianom, od marca 2019 roku rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

Dwa nowe odcinki A1 coraz bliżej

Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał wykonawców na dwa z czterech odcinków autostrady A1 Tuszyn - granica województwa.

Śmiesznie tanie owoce. Sadownicy piszą do premiera i szykują protest

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy przetwórcy malin, truskawek i wiśni nie wykorzystują swojej pozycji i nie skupują owoców po zaniżonych cenach. Sadownicy już poskarżyli się na rekordowo niskie ceny skupu owoców do premiera Morawieckiego, a w piątek zamierzają protestować w Warszawie. Nad zmianą przepisów pracuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Resort chce, żeby plantatorzy i przetwórcy z wyprzedzeniem zawierali długoterminowe kontrakty.

Dobra dekada. Polska wśród państw, gdzie jakość życia wzrosła najmocniej

Polska należy do czołówki państw, które najszybciej poprawiają jakość życia - wynika z raportu SEDA, który ocenia rozwój krajów w szerszym ujęciu niż proste wskaźniki ekonomiczne. Państwa, które stawiają na jakość życia, lepiej radzą sobie w czasie kryzysów - przekonują autorzy raportu z Boston Consulting Group.

Rosja przedłuża embargo na żywność z Unii Europejskiej

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w czwartek dekret przedłużający do 31 grudnia 2019 roku embargo na żywność z Unii Europejskiej, które Moskwa po raz pierwszy ogłosiła w 2014 roku w odpowiedzi na unijne sankcje będące reakcją na politykę Rosji wobec Ukrainy.