Najnowsze

Najnowsze

Parlamentarzystka pokazała twarz. Po 27 latach

Przez prawie trzy dekady nie pokazywała publicznie swojej twarzy. Ujawniła ją dopiero w tym tygodniu, podczas zorganizowanych koło Trapani we Włoszech obchodów 35. rocznicy śmierci kapitana karabinierów Mario D'Aleo, zabitego przez mafię. 51-letnia Piera Aiello to pierwsza w historii Republiki parlamentarzystka mająca status świadka koronnego. Pochodzi z Sycylii i w 1991 roku podjęła współpracę z prokuraturą do walki z mafią. Materiał programu "24 Godziny".

Cła odwetowe na amerykańskie produkty coraz bliżej

Kraje Unii Europejskiej w czwartek jednogłośnie poparły plan wprowadzenia ceł importowych na amerykańskie produkty - poinformował Reuters powołując się na źródła unijne. To reakcja na wprowadzone od czerwca przez Waszyngton cła na stal i aluminium z Meksyku, Kanady i UE.

E-mail zamiast listu poleconego. "Jeden z głównych projektów ministra"

- Chodzi o to, aby zobowiązać urzędy, żeby w relacjach z obywatelami, przedsiębiorcami oraz w relacji między sobą korzystały z poczty elektronicznej - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS dr Maciej Kawecki, dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji. Kawecki komentował plany zastępowania e-mailami listów poleconych wysyłanych przez urzędy.

"Biznes dla Ludzi". Absurdy rodem z RODO

Różne formy interpretacji nowych przepisów o ochronie danych osobowych - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi". Gościem Roberta Stanilewicza był dr Maciej Kawecki, dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji. O światowym finale konkursu "EY Przedsiębiorca Roku" prosto z Monako mówił zaś Mateusz Walczak, dziennikarz TVN24 BiS.

"Bilans". Czy Polsce jest potrzebny Centralny Port Komunikacyjny?

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz przyszłość Lotniska Chopina w Warszawie - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Janusz Piechociński, były wicepremier oraz minister gospodarki oraz Sławomir Majman, Dentons, Europejskie Inwestycje Strategiczne.

Skokowy wzrost liczby wniosków emerytalnych od pracujących za granicą

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpływa coraz więcej wniosków o emerytury i renty od osób, które pracowały w Polsce i za granicą - poinformował rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz. W pierwszym kwartale 2018 roku złożono takich wniosków o 34,3 procent więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

Domy dla bogaczy na morzu. Trwa budowa sztucznej wyspy

Monako już wkrótce swoim wyglądem może przypominać Dubaj. Wszystko za sprawą sztucznej wyspy, na której mają powstać domy dla bogaczy. Powodem jest kryzys mieszkaniowy. W księstwie nie ma wystarczającej ilości gruntów, aby pomieścić posiadłości kolejnych multimilionerów. Stąd władze zgodziły się zasypać sześć hektarów morza. O szczegółach z Monako opowiadał Mateusz Walczak, dziennikarz TVN24 BiS.

Szef "S" o rządowej propozycji: nie do przyjęcia

Rządowa propozycja minimalnego wynagrodzenia w 2019 r. na poziomie 2220 zł jest nie do przyjęcia – ocenił szef Solidarności Piotr Duda. Zapowiedział także, że związek będzie zabiegał o wzrost płac w sferze budżetowej oraz odmrożenie wskaźnika służącego do wyliczania funduszu socjalnego w firmach.

Ciemna strona mundialu. Czy pseudokibice zagrożą mistrzostwom świata?

To będzie festiwal przemocy - tak o tegorocznych mistrzostwach świata mówią rosyjscy pseudokibice. Zapowiedzieli oni także, że urządzą piekło angielskim kibicom, którzy przyjadą na mundial do Rosji. Dlaczego im? Bo to na Wyspach Brytyjskich narodził się ruch stadionowych chuliganów i to angielscy pseudokibice przez lata byli uważani za najgroźniejszych. Teraz rosyjscy chcą im ten "tytuł" odebrać. Więcej szczegółów w materiale Marcina Łuniewskiego z TVN24 BiS.

W tej klasyfikacji naszą grupę na mundialu wygrywamy w cuglach

Średnie ceny piwa w Polsce podczas tegorocznego mundialu będą o około 0,5 procent niższe niż w trakcie poprzednich mistrzostw. Ponadto, za kwotę średniego wynagrodzenia, polski konsument mógłby kupić o 338 butelek "złotego trunku" więcej niż cztery lata temu - wynika z analizy ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas. Pod względem spożycia piwa bijemy na głowę naszych grupowych rywali.

Minimalna pensja w górę, ale nie tak mocno, jak chciała Rafalska

Rada Ministrów w trybie obiegowym przyjęła propozycję podniesienia minimalnego wynagrodzenia w 2019 roku do 2220 złotych, a stawki godzinowej do 14,50 złotych - poinformował wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed. Wcześniej ministerstwo proponowało podniesienie najniższej krajowej do poziomu 2250 zł, ale nie zgodził się na to resort finansów.

Szef stowarzyszenia linii lotniczych: Lotniska Chopina nikt nie zamknie

Lotniska Chopina nikt nie zamknie. Zawsze są takie plany, że kiedy nowe lotnisko przejmuje główny ruch lotniczy, stare ma być zamknięte. I nigdzie jeszcze tak się nie stało - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Alexandre de Juniac, dyrektor generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA).