Najnowsze

Najnowsze

Duże odbicie na Wall Street. Ale było nerwowo

Wtorek na Wall Street zakończył się mocnymi wzrostami, ale sesja upływała pod znakiem dużej zmienności. Spadki nie mają oparcia w fundamentach makroekonomicznych i mogą tylko na chwilę zakłócić rynek byka, czyli trend wzrostowy na akcjach - oceniają ekonomiści.

Olbrzymia wygrana w loterii i duże kłopoty. "Popełniłam błąd"

Amerykanka ze stanu New Hampshire nie zastrzegła sobie prawa do anonimowości wysyłając los na loterii. Teraz chce na drodze sądowej uzyskać zgodę na zmianę decyzji. Uważa, że powinna mieć prawo do zachowania swoich danych w tajemnicy, bo chodzi o jej bezpieczeństwo. Jeśli wygra przed sądem, będzie to znaczący precedens, bo w USA podawanie danych zwycięzców loterii jest zgodne z prawem. Więcej w programie "24 godziny" mówił Patrycjusz Wyżga.

"Bilans", 06.02

Zmiany w sukcesji firm, niższe składki ZUS oraz przyszłość energetyki w Polsce - to główne tematy dzisiejszego programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza była Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

"Biznes dla Ludzi", 06.02

Zmiany na czele PKN Orlen oraz ograniczenia w handlu alkoholem - to główne tematy wtorkowego programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był m.in. Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu.

Będą zmiany w sprawie odbierania prawa jazdy za prędkość

Projekt zmiany Prawa o ruchu drogowym w sprawie odbierania prawa jazdy po przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych skierowała we wtorek do podkomisji, uznając, że zapisy trzeba doprecyzować.

Strach zajrzał w oczy inwestorom. Duże spadki na warszawskiej giełdzie

Wtorek 6 lutego nie będzie się dobrze kojarzył inwestorom na warszawskiej giełdzie. Najważniejszy indeks WIG 20 zakończył dzień spadkiem o 3,75 proc. Indeks blue chipów (głównych spółek), dla którego była to siódma z rzędu spadkowa sesja, znajduje się najniżej od 15 grudnia 2017 r. Na głównym rynku GPW rosły akcje jedynie 38 spółek, zaś 367 spadały.

Doradcy ZUS zatrzymali emerytalną falę. "Korzystano masowo"

Masowe korzystanie z doradców emerytalnych wpłynęło na to, że około 20 procent ubezpieczonych przesunęło na później decyzję o przejściu na emeryturę - oceniła w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska.

"Zachłystujemy się niskim poziomem bezrobocia". Gdzie leży problem?

Zachłystujemy sę niskim poziomem bezrobocia. Ale jest to radość, uśmiech półgębkiem, bo przy rzeczywiście niskim bezrobociu, które na koniec grudnia 2017 roku wyniosło w naszym kraju 6,6 procent, mamy równocześnie niski poziom zatrudnienia - wskazała prof. Elżbieta Mączyńska, szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Koniec z utrudnieniami w ING. Awaria usunięta

Posiadacze konta maklerskiego w ING Banku Śląskim mieli przed południem problemy z korzystaniem z usługi ING Makler umożliwiającej inwestowanie na giełdzie. Jak po południu poinformowało tvn24bis.pl biuro prasowe banku, awaria została już usunięta.

Fatalne nastroje na rynkach. Warszawska giełda mocno krwawi

Największy od sześciu lat spadek indeksu S&P 500 zbiera żniwa na europejskich parkietach. Zniżki widać między innymi na Giełdzie Papierów Wartościowych. We wtorek około godziny 13:40 indeks 20 największych spółek na warszawskim parkiecie tracił 3,18 procent pod kreską.

Wypożyczalnia na dwa samochody. Car sharing w wiejskich gminach

W Niemczech usługa działa w coraz większej liczbie małych miejscowości, a nawet na wsiach. W landzie Szlezwik-Holsztyn wprowadziło ją już 10 gmin. Na tej liście jest między innymi Klixbuell, gdzie dostępne są dwa samochody. Koszt wypożyczenia to 3,5 euro za godzinę. W małych miastach problemem jest wprawdzie opłacalność systemu, ale jego organizatorzy szukają różnych rozwiązań, aby przychody pokrywały koszty. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zaskakujące odkrycie zmienia wyobrażenia o miastach Majów

Nowoczesne metody badań przy użyciu technologii laserowych pozwoliły naukowcom w Gwatemali stwierdzić, że pozostałości miast Majów w rejonie Tikal to jedynie coś w rodzaju wierzchołka góry lodowej. Dużo więcej budowli jest zasypanych i zarośniętych dżunglą. Dzięki nowoczesnej technologii nie trzeba było kopać, by dokonać zaskakujących ustaleń. Istniała tam metropolia, w której mogło mieszkać kilka milionów ludzi, a poziom rozwoju tej cywilizacji przewyższał to, co istniało w starożytnej Grecji czy Rzymie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Jedno z najpilniej strzeżonych miejsc na świecie. Niezwykłe muzeum

Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana to jedno z najpilniej strzeżonych miejsc na świecie. Przez 24 godziny na dobę strażnicy bacznie strzegą, by nikt nie próbował przedostać się na terytorium sąsiada. Strefa ma szerokość czterech kilometrów, długość ponad 230 kilometrów i doczekała się nawet swojego muzeum, które znajduje się po stronie Korei Południowej. Kurator placówki Noh Yeonsoo ma nadzieję, że pewnego dnia istnienie linii demarkacyjnej przejdzie jednak do historii. - Zimowe Igrzyska Olimpijskie mogą przyczynić się poprawy relacji - uważa. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Miliarder wyśle auto na Marsa. "Czerwony samochód dla Czerwonej Planety"

Na wtorek zaplanowano pierwszy lot rakiety Falcon Heavy. Zabierze ona na pokład nietypowy ładunek, czerwoną sportową Teslę Roadster. W tak efektowny sposób ma zostać zainaugurowana eksploatacja największej obecnie rakiety w Stanach Zjednoczonych. Misji ma przyświecać hasło "Czerwony samochód dla Czerwonej Planety", które wymyślił Elon Musk, właściciel firm SpaceX i Tesla. Według zapowiedzi miliardera, za pomocą Falcon Heavy w przyszłości mają odbywać się loty na Księżyc i na Marsa. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.