Najnowsze

Najnowsze

Zaprojektują nowy fragment S19 we wschodniej Polsce

Otworzono oferty na koncepcję programową odcinka trasy Via Carpatia między Lublinem a Lubartowem - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Blisko 24-kilometrowy fragment ma kosztować około 900 milionów złotych i powinien być gotowy do 2024 roku.

Zmuszana do prostytucji zabiła klienta. Gwiazdy walczą o jej przyszłość

Rihanna czy Kim Kardashian-West to tylko niektóre gwiazdy, które apelują o zmianę wyroku dla odsiadującej dożywocie Cyntoi Brown. Zmuszana przez swojego chłopaka-sutenera do prostytucji, 13 lat temu zabiła jednego z klientów. Twierdziła, że to w obronie przed zgwałceniem. Miała wówczas zaledwie 16 lat, ale sądzono ją jak dorosłą i skazano za morderstwo z premedytacją. O zwolnienie będzie mogła się ubiegać dopiero po 50 latach. Będzie miała wtedy 67 lat. Na fali toczącej się w ostatnich tygodniach dyskusji o przypadkach molestowania, gwiazdy apelują, aby sprawa została jeszcze raz zbadana i sprawiedliwie osądzona. Zobacz materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Nietypowy prezent od premiera. Płyta Metalliki trafiła do świata dyplomacji

Jedna z najsłynniejszych płyt grupy Metallica – zyskała zupełnie nowy wymiar. Premier Danii wręczył jubileuszową edycję albumu "Master of Puppets" jako prezent dla prezydenta Indonezji, ponieważ Joko "Jokowi" Widodo jest znany z zamiłowania do ciężkich brzmień. - Premier Rasmussen zna moje upodobania muzyczne – powiedział indonezyjski prezydent. Metallica jest wprawdzie uważana za zespół amerykański, bo w powstała w USA i tam najczęściej nagrywa, ale przecież jej perkusista, współzałożyciel i współautor większości utworów – Lars Ulrich jest Duńczykiem. A sam album "Master of Puppets" został nagrany w studiu w Kopenhadze.

Zagraniczne media komentują powrót Roberta Kubicy. "Blisko cudu"

Światowe media sportowe bardzo dużo uwagi poświęcają Robertowi Kubicy. Polski kierowca na torze w Abu Zabi przechodzi intensywne testy, które mają na celu znalezienie nowego kierowcy do zespołu Williamsa. Zagraniczni dziennikarze podkreślają wielki hart ducha polskiego kierowcy, który po bardzo poważnym wypadku w rajdzie w 2011 r. nie odzyskał w pełni sprawności prawej ręki. Więcej o tej sprawie w programie "24 godziny" mówił Michał Sznajder.

Książę William o zaręczynach brata: Harry zacznie trzymać się z dala od mojej lodówki

Niestandardowa odpowiedź Księcia Williama na pytanie o to, jak odbiera zaręczyny swojego brata – księcia Harrego z Meghan Markle. William życzy narzeczonym wszystkiego najlepszego, ale swoją wypowiedź ubarwił odrobiną iście angielskiego humoru. - Osobiście, mam nadzieję, że to będzie oznaczać, że Harry zacznie się trzymać z dala od mojej lodówki, bo przez kilka lat wykradał z niej moje jedzenie - powiedział książę, drugi w kolejce do brytyjskiego tronu. Rezydencją obu książąt jest pałac Kensington.

"Zero wypadków, zero emisji spalin, zero korków". GM pokazał nowe auto

Autonomiczny pojazd powstał w wykupionym przez motoryzacyjnego giganta start-upie Cruise. General Motors wiąże z nim wielkie nadzieje i liczy, że samochód szybko zakończy niezbędne testy i udowodni swoją niezawodność. Koncern w ubiegłym roku za miliard dolarów przejął firmę, która stworzyła autonomiczny pojazd. Teraz chce stworzyć na tej bazie cały system autonomicznego transportu.

"Biznes dla Ludzi", 29.11

Czy w przyszłym roku czekają nas podwyżki cen za prąd? O to Robert Stanilewicz pytał Bartłomieja Derskiego z portalu Wysokie Napięcie oraz doktora Jana Rączkę z Forum Energii.

Rosjanie zostawiają w Polsce miliony. Kupują coraz więcej

Rosjanie robią coraz większe zakupy w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej - podała Krajowa Administracja Skarbowa, powołując się na dokumenty finansowe zgłaszane przez podróżnych na polsko-rosyjskich przejściach granicznych. Dodano, że obywatele tego kraju kupują między innymi elektronikę i odzież.

"Bilans", 29.11

Ograniczenie handlu w niedziele - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Andrzej Faliński z Forum Dialogu Gospodarczego. Ponadto pojawiły się informacje o negocjacjach w sprawie brexitu i o rankingu najlepszych restauracji.

Rosja i Niemcy jednym głosem. "Należy realizować ten projekt"

Rosja i Niemcy są zgodne, że projekt Nord Stream 2 powinien być realizowany i że nie należy stosować do niego reguł trzeciego pakietu energetycznego Unii Europejskiej - powiedział rosyjski wicepremier Arkadij Dworkowicz po spotkaniu z szefem dyplomacji Niemiec Sigmarem Gabrielem.

Polski samochód na prąd. Ruszyły poszukiwania partnera

Spółka ElectroMobility Poland rozpoczęła postępowanie, które ma doprowadzić do znalezienia partnera w pracach nad polskim samochodem elektrycznym. Według ministra energii, państwo planuje przeznaczyć duże kwoty na uruchomienie produkcji auta na prąd.

Rachunek za brexit wciąż otwarty. "Musimy jeszcze popracować"

Brytyjskie media podały w środę, że negocjatorzy Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie rozliczeń finansowych związanych z wyjściem kraju ze Wspólnoty. Główny unijny negocjator Michel Barnier zdementował te doniesienia. - W prasie czytamy teraz wiele rzeczy na ten temat, ale wciąż musimy pracować, negocjacje w tej sprawie jeszcze się nie zakończyły - powiedział w Berlinie.

Składki bez limitu w ogniu krytyki. Rada Nadzorcza ZUS chce wycofania projektu

Rada Nadzorcza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wnioskuje o wycofanie z prac sejmowych ustawy dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Zastrzeżenia do tempa prac ma też NSZZ "Solidarność". Tymczasem szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska powiedziała w środę, że wolałaby "gdyby vacatio legis było dłuższe". Zaznaczyła jednak, że w tej sprawie wszystko jest w rękach parlamentarzystów.

Chiny zniosły zakaz dla polskiego drobiu. "Ogromna szansa"

Chińskie władze zniosły zakaz importu polskiego drobiu, który obowiązywał od grudnia ubiegłego roku w związku z przypadkami grypy ptaków – ogłosiła chińska Administracja ds. Nadzoru Jakości, Inspekcji i Kwarantanny (AQSIQ). Decyzja ma skutek natychmiastowy.

Polskie miasta się rozlewają. Kosztuje to nas miliardy

Nawet 60 miliardów złotych rocznie mogą wynosić koszty uzbrojenia i utrzymania infrastruktury rozproszonej zabudowy w Polsce – wynika z badań prowadzonych w Polskiej Akademii Nauk. Rozpraszanie zabudowy jest wynikiem dużej nadpodaży terenów mieszkaniowych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.