Najnowsze

Najnowsze

"Bilans". Cięcia w unijnym budżecie

Przedstawione przez KE propozycje dotyczące cięć budżetowych w dziedzinie polityki spójności - to główny temat dzisiejszego programu "Bilans". Gościem Roberta Stanilewicza była Teresa Czerwińska, minister finansów

Minister o cięciach w funduszach dla Polski. "Będziemy negocjować"

- To nie są decyzje ostateczne. Będziemy negocjować - tak minister finansów Teresa Czerwińska skomentowała w TVN24 BiS propozycję Komisji Europejskiej, dotyczącą podziału funduszy spójności w przyszłym budżecie Unii Europejskiej. Według propozycji kwota dla Polski ma być niższa o blisko 20 miliardów euro.

Cięcia w unijnym budżecie. Jest propozycja dla Polski

64,4 mld euro - taką kwotę ma otrzymać Polska z unijnego budżetu na politykę spójności w latach 2021-2027 - wynika z propozycji Komisji Europejskiej. To o 23 proc. mniej niż w poprzednim budżecie. Polska pozostałaby jednak największym beneficjentem funduszy spójności w UE.

Oto najlepsze uczelnie w Polsce. Nowy ranking

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018. Uczelnie uzyskały odpowiednio 100 i 99,6 proc. we wskaźniku rankingowym. Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska.

Szykują się potężne cięcia w środkach unijnych dla Polski. Reakcja premiera Morawieckiego

Polska może otrzymać niemal 20 miliardów euro mniej na politykę spójności w latach 2021-2027, niż ma to miejsce w obecnej siedmiolatce - wynika z informacji TVN24. To spadek o 23 procent. Stanowczo przeciwko temu projektowi wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. - Osiem czy dziewięć krajów ma podobne propozycje ze strony Komisji Europejskiej, na pewno na nie się nie zgodzimy - stwierdził na wtorkowej konferencji prasowej.

Będzie trzeci pas ruchu na części autostrady A2. Skorzystają miliony kierowców

Na autostradzie A2 między węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny powstanie trzeci pas ruchu. Zgodę na budowę wydał wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Inwestycja na odcinku o łącznej długości około 15,7 kilometra ruszy w 2019 roku i ma potrwać około 1,5 roku. Jak poinformował tvn24bis.pl Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, więcej niż dwa pasu ruchu w jednym kierunku ma obecnie 200 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych.

List od prezydenta z błędami. Nauczycielka odesłała poprawki do Białego Domu

Dwója - taką ocenę postawiłaby pewna emerytowana nauczycielka autorowi listu, który do niej trafił. Kobieta zauważyła w nim liczne błędy w pisowni: od gramatycznych przez stylistyczne. Postanowiła więc odesłać poprawioną korespondencję tam, skąd ją dostała, czyli do Białego Domu. Nadawcą listu był bowiem amerykański prezydent. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Deweloper na wojnie z 86-latkiem. "Co ja zrobię z tymi milionami?"

W belgijskiej miejscowości Bredene deweloper toczy wojnę z 86-latkiem. W miejscu, w którym mieszka staruszek, miał powstać blok, jednak mężczyzna odmawia sprzedaży swojej nieruchomości. W efekcie nowy budynek powstaje tuż przy domku jednorodzinnym. - Wiele osób chce kupić od nas dom, ale po co mam to robić? Mogą oferować, ile chcą, ale w moim wieku co ja zrobię z tymi milionami? Przecież my z żoną niedługo umrzemy - powiedział. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Unia Europejska idzie na wojnę z plastikiem. Część produktów może zniknąć z rynku

Zbliża się koniec plastikowych słomek, sztućców, balonów, mieszadełek i patyczków kosmetycznych. Tak wynika z zapowiedzi Komisji Europejskiej. Zgodnie z projektem dyrektywy w tej sprawie wiele produktów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych ma być objętych zakazem wprowadzenia do obrotu i zastąpionych zamiennikami. Więcej o problemie w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS opowiadał Mateusz Walczak.

"Biznes dla Ludzi". Jaka przyszłość czeka silniki Diesla?

Przyszłość samochodów z silnikiem Diesla - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Ponadto o spadkach liczby klientów w centrach handlowych mówił Radosław Knap z Polskiej Rady Centrów Handlowych.

"Bilans". Seria pożarów na wysypiskach

Seria pożarów składowisk śmieci - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Marek Józefiak z Greenpeace Polska oraz Karol Wójcik z Rady Programowej Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami. Ponadto o finale konkursu Przedsiębiorca Roku w Monte Carlo opowiadał Bartłomiej Smolarek z EY.

Unijna komisarz wieszczy koniec silników Diesla. Ekspert: pozwolę sobie się nie zgodzić

Pozwolę sobie nie zgodzić się z panią komisarz w sprawie przyszłości silników Diesla - powiedział Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, o niedzielnej wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej. - Nie mamy alternatywy w przypadku samochodów dostawczych i ciężarowych - zwracał uwagę gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Przypomnijmy, że unijna komisarz do spraw rynku wewnętrznego oceniła w rozmowie z agencją Bloomberga, że "samochody z silnikami Diesla są skończone i za kilka lat całkowicie znikną".

Święto mistrzów biznesu. Polak powalczy w finale konkursu

Piotr Krupa, prezes zarządzającej wierzytelnościami firmy Kruk, już 13 czerwca powalczy w Monte Carlo w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku. - Piotr ma osobowość, założył firmę sam, wiele rzeczy się udało, liczymy na niego - powiedział w programie "Bilans" w TVN24 BiS Bartłomiej Smolarek, partner w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY. Do 29 czerwca można wysyłać natomiast zgłoszenia do udziału w kolejnej, już 16., polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes.

Nie żyje jeden z najbogatszych Francuzów

W poniedziałek w Paryżu w wieku 93 lat zmarł francuski biznesmen Serge Dassault. Jego majątek był wyceniany na ponad dwadzieścia dwa miliardy dolarów, co dawało mu pozycję w pierwszej pięćdziesiątce najbogatszych osób na świecie.

Najbardziej zadłużona gmina w Polsce zniknie z mapy

Najbardziej zadłużona w Polsce gmina Ostrowice 1 stycznia 2019 roku zostanie zlikwidowana. Całość jej terytorium zostanie przyłączona do jednej z dwóch sąsiednich gmin lub zostanie podzielone między nie, a dług przejmie Skarb Państwa. To założenia ustawy, której projekt od poniedziałku przekazano go do uzgodnień.

Sześć najlepszych miejsc na wakacje w Europie. Sprawdź nowy ranking

Region Emilia-Romania we Włoszech znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych kierunków na wakacje w 2018 roku. Podium zestawienia przygotowanego przez wydawnictwo Lonely Planet uzupełniają hiszpańska Kantabria i holenderska Fryzja. Tuż za podium znalazły się zaś Kosowo, francuska Prowansja oraz szkockie Dundee. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

W budżecie nadwyżka. Minister: jest przejściowa

Znaczna nadwyżka budżetowa po kwietniu jest przejściowa, wynika ona z dobrej sytuacji na rynku pracy, wysokiego tempa dopływu składek do FUS oraz redukcji kosztów obsługi długu - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska.