Najnowsze

Najnowsze

Kulisy pracy handlarzy aut. Na co trzeba uważać?

Giełda samochodowa zamieniła się w komisy i ogłoszenia w internecie. A czy zmieniły się metody handlarzy? Czy wolno im sprzedawać wraki? Jak dobrze wybrać auto? Jak kupić pojazd, żeby nie być rozczarowanym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali goście Rafała Wojdy w programie "Świat".

Chiny odpowiadają USA. Ogłoszono kolejne cła odwetowe

Chińskie ministerstwo handlu opublikowało w środę wieczorem zaktualizowaną listę amerykańskich towarów wartych 16 miliardów dolarów rocznie, które zamierza obłożyć 25-procentowymi cłami. Są na niej między innymi paliwa, produkty stalowe, samochody i sprzęt medyczny.

"Biznes dla Ludzi". Pekin zapowiada odwet

Węgiel z Donbasu w Polsce, chińskie cła odwetowe, zapowiedź kłopotów pasażerów Ryanaira oraz darmowe konta - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Paweł Blajer.

Brakuje pracowników, koszty rosną. Branży grozi kolejny kryzys

Brak wykwalifikowanych pracowników i rosnące koszty działalności mogą doprowadzić do nowego kryzysu w branży budowlanej - wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Ratunkiem może być cyfryzacja i konsolidacja, czyli łączenie firm działających na rynku.

Fala upałów w Polsce. "W tym roku blackoutu nie będzie"

Polskie Sieci Elektroenergetyczne nie widzą zagrożenia dla bilansu energetycznego kraju z powodu sierpniowych upałów - poinformował w środę prezes PSE Eryk Kłossowski. Przekonanie, że "blackoutu nie będzie" wyraził minister energii Krzysztof Tchórzewski.

W tych krajach tani przewoźnicy rozwijają się najszybciej. Polska daleko

Niemieckie lotniska rozwijają się najszybciej w Europie. To właśnie tam przybyło najwięcej połączeń oferowanych przez największych tanich przewoźników. Polska znalazła się na ósmej pozycji w zestawieniu przygotowywanym przez branżowy serwis Anker Report. Najszybciej rozwijającym się portem lotniczym w Polsce jest Poznań.

Opiekunki z Polski ratują system. "Resort zdrowia ignoruje to zjawisko"

W Niemczech coraz głośniej mówi się o konieczności poprawy warunków pracy zagranicznych opiekunek, które zajmują się osobami niedołężnymi u naszych zachodnich sąsiadów. Zdaniem ekspertów, brak jednolitych przepisów utrudnia zatrudnienie odpowiedniej osoby. Gros pracujących w Niemczech opiekunek to Polki.

Pentagon zakazuje geolokalizacji. "Nie możemy dawać przeciwnikom niesprawiedliwej przewagi"

Koniec z włączoną geolokalizacją na obszarach operacyjnych. Pentagon zakazał pracownikom Departamentu Obrony używania funkcji umożliwiających geolokalizację na urządzeniach, w aplikacjach oraz w usługach na terenach, które zostają uznane za obszary operacyjne. Zakaz obejmuje między innymi smartfony, aplikacje randkowe i urządzenia, które mierzą na przykład pokonany dystans. - Nie możemy dawać przeciwnikom niesprawiedliwej przewagi. Nie możemy pokazywać dokładnego położenia naszych żołnierzy - powiedział Rob Manning, rzecznik Pentagonu. O szczegółach na antenie TVN24 BiS mówił Michał Sznajder.

"Bilans". Mieszkanie na start ruszy od nowego roku

Dopłaty do czynszu - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Ponadto o rosyjskim handlu ukraińskim węglem w Polsce mówili Karolina Baca-Pogorzelska z "Dziennika Gazety Prawnej" oraz Wojciech Jakóbik z Biznes Alert.

Związkowcy spotkali się z premierem w sprawie podwyżek. "Niech rząd się pochyli nad problemem"

Jestem przekonany, że w najbliższych paru tygodniach ustalimy minimalne wynagrodzenie - powiedział we wtorek po spotkaniu z władzami Solidarności premier Mateusz Morawiecki. Szef Solidarności Piotr Duda podkreślił, że związkowcy czekają na "pozytywną informację ze strony rządu". Związek domaga się między innymi odmrożenia płac w budżetówce oraz wzrostu płacy minimalnej.

Dopłaty do czynszów dla "około 30 tysięcy rodzin". Zobacz, kto będzie mógł je otrzymać

Nawet 690 złotych miesięcznej dopłaty do najmu będzie przysługiwało niektórym rodzinom korzystającym z nowego rozwiązania zaproponowanego przez rząd. Dofinansowanie będzie można dostawać nawet przez 15 lat, a pierwsze pieniądze mają być wypłacane od 1 stycznia przyszłego roku. O tym, kto będzie mógł skorzystać z dopłat, mówił w programie "Bilans" w TVN24 BiS Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. - Liczymy, że do programu każdego roku będzie wchodzić około 30 tysięcy rodzin - mówił wiceminister.

Rośnie eksport polskiego miodu. Prawie połowa trafia do dwóch krajów

W ubiegłym roku Polska wyeksportowała 15,2 tysiąca ton miodu, czyli o 11 procent więcej niż rok wcześniej - wynika z analiz ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas. Polski miód trafia głównie na stoły Francuzów i Niemców. Sprzedaż do tych dwóch krajów stanowi łącznie blisko połowę całego eksportu z Polski.

Największa inwestycja w ramach Mieszkania plus. Umowa podpisana

Warszawskie osiedle Nowe Jeziorki na Ursynowie to największa inwestycja w ramach Mieszkania plus - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. We wtorek podpisano umowę na opracowanie projektu osiedla. Ma tam powstać około 2,7 tysiąca mieszkań. Budowa ma ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku.