Gdyby ktoś nam na początku maja powiedział, że Rafał Trzaskowski może liczyć na dziesięć milionów głosów, to nie uwierzylibyśmy - powiedziała w "Rozmowie Piaseckiego" posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka. W TVN24 analizowała wynik wyborczy kandydata swojego ugrupowania. Mówiła także o aktywności Małgorzaty Trzaskowskiej, żony prezydenta Warszawy.

Łącznie zdobyli ponad 20 milionów głosów. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmobilizowali swoich wyborców, którzy w niedzielę tłumnie stawili się przy urnach. Reporter "Czarno na białym" Tomasz Kułakowski sprawdził, jakim zaangażowaniem wykazali się obywatele w czasie wyborów prezydenckich 12 lipca.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump pogratulował Andrzejowi Dudzie reelekcji. Napisał, że liczy na dalszą współpracę w zakresie "obronności, handlu, energii oraz bezpieczeństwa telekomunikacyjnego".

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w poniedziałek w wieczornej modlitwie Apelu Jasnogórskiego. Kustosz sanktuarium na Jasnej Górze dziękował za obecność i "świadectwo wiary" prezydenta. – Boże, błogosław panu prezydentowi najjaśniejszej Rzeczypospolitej na nowy etap jego służby narodowej – modlił się między innymi biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

Bardzo często jest tak, że mówi się o młodych bez młodych, więc ci młodzi biorą po prostu sprawy w swoje ręce - mówił w niedzielę w trakcie wieczoru wyborczego w TVN24 GO Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018. Dr Magdalena Żadkowska, socjolożka z Uniwersytetu Gdańskiego zauważyła, że w kampanii wyborczej nie było obietnic związanych z przyszłością, skierowanych do ludzi młodych.

W województwie pomorskim drugą turę wyborów wygrał Rafał Trzaskowski - wynika z danych ze wszystkich obwodów głosowania. Największe poparcie uzyskał w Trójmieście, gdzie w Sopocie, Gdańsku i Gdyni zdobył ponad 70 procent. Według danych z 99,98 procent obwodów wybory prezydenckie w Polsce wygrał Andrzej Duda uzyskując 51,1 procent poparcia.