Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

ochrona przyrody

ochrona przyrody

Warszawskie drzewa zarabiają 170 milionów złotych rocznie. Jak to możliwe? Drzewa w stolicy zajmują 1/3 powierzchni miasta. Jest ich 9 milionów i są bardzo cenne - dosłownie i w przenośni. Patryk Rabiega.

Podlaskie rozlewiska Narwi są chętnie odwiedzane przez turystów. Wciąż jednak nie można korzystać z całości drewnianej kładki, która rozciąga się nad tym malowniczym terenem. Wejdziemy na nią od strony Śliwna, ale niestety nie dotrzemy do Waniewa.

Potężny hałas w morskich głębinach. Powód? Działalność człowieka. Naukowcy ostrzegają: morza i oceany są dziś zanieczyszczone sztucznym dźwiękiem. Huk statków porównywany jest z hukiem silnika odrzutowego. Wpływ podwodnego hałasu na ekosystem zbadali naukowcy z 11 światowych uniwersytetów. Wnioski są wyjątkowo pesymistyczne: zanieczyszczenie dźwiękiem prowadzi do śmierci morskich zwierząt. Patryka Rabiegi.

Działania na rzecz ochrony oraz odtwarzania różnorodności biologicznej wymagają ścisłej współpracy na poziomie globalnym i w każdym z naszych krajów - powiedział prezydent Andrzej Duda na szczycie ONZ. - Działania, które podejmujemy dziś, będą miały fundamentalne znaczenie dla tego, co będzie jutro, a ich efekty ocenią przyszłe pokolenia - mówił.

W Zakopanem zakwitły już pierwsze krokusy. Kiedy tatrzańskie polany pokryją się fioletowymi kwiatami, przyciągną spragnionych wiosny turystów. Dlatego wzorem lat poprzednich Tatrzański Park Narodowy poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby patrolować szlaki i chronić przyrodę przed niewłaściwym zachowaniem człowieka.

Bociany kochają Polskę jak żaden inny kraj na świecie. Co roku przylatuje do nas jedna czwarta wszystkich żyjących przedstawicieli tego gatunku. Zdjęcie bocianiej rodziny na tle ciemnego, burzowego nieba, zrobił Reporter 24, Arkadiusz Dziarmaga.