Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Najnowsze

Ratusz czeka na wyjaśnienia w sprawie kampanii promującej działania rządu PiS dotyczące zmian w sądownictwie. Prezydent Warszawy zapowiada, ze skieruje sprawę do sądu, jeżeli wymaganych informacji nie dostanie.

- W alei Wincentego Witosa doszło do kolizji sześciu samochodów osobowych - informował reporter tvnwarszawa.pl. Przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w kierunku alei Wilanowskiej.

Do końca września miał być gotowy nowoczesny plac zabaw w Parku Ujazdowskim. Jednak wykonawcy udało się tylko postawić ogrodzenie i wykopać kilku dziur w ziemi. Miasto straciło cierpliwość i wyrzuciło firmę z placu budowy. Ale Ag-Complex przekonuje, że to on zerwał umowę, gdy wykrył błędy projektowe.

Śmiercią 36-latka zakończyła się interwencja policji w środku nocy na Białołęce. Jak podaje rzecznik komendanta stołecznego policji, funkcjonariusze zostali zaatakowani przez agresywnego mężczyznę, który ugryzł jednego z nich. W trakcie interwencji upadł na ziemię i umarł - informuje policja.

Sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął, a mieszkańcy Odolan już mają poważne problemy ze smogiem. Z badań Straży Miejskiej wynika, że poziom szkodliwych pyłów przekracza dopuszczalne normy nawet stukrotnie. To wszystko w miejscu, w którym dzielnica niebawem planuje wybudować szkołę podstawową.

Policjanci z Mokotowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstwa popularną metodą "na policjanta". Wszystko dzięki czujnemu pracownikowi banku i 74-latce, która w kopercie dla oszustów zamiast pieniędzy ukryła ulotki.

Ten oryginalny budynek na Golędzinowie ma przypominać wielki głaz narzutowy. Z mozolnym wtaczaniem kamienia na górę może kojarzyć się także tempo prowadzenia tej inwestycji. Ale w ostatnich dniach udało się wykonać poważny krok w drodze do jej realizacji.

Odważna, nietuzinkowa i niepowtarzalna - tak o architekturze kolejnego odcinka bulwarów mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni i pełnomocnik prezydent do spraw Wisły. W krótkiej rozmowie z tvnwarszawa.pl przekonuje, że zwycięska praca była najlepsza pod wieloma względami. Zaś wcielenie planów w życie sprawi, że Wisła będzie żyła przez cały rok.

Na początku października Naczelny Sąd Administracyjny zajmie się wnioskiem złożonym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz co do rozstrzygnięcia sporu kompetencyjnego między komisją weryfikacyjną, a warszawskim ratuszem. Sprawa nakładanych na prezydent kar grzywny trafi przed sąd "w IV kwartale 2017 roku".

Ma zaledwie cztery lata, a jego budowa pochłonęła miliony. W ciągu ostatnich 10 miesięcy trzykrotnie był zalewany przez wodę. Ale węzeł Marynarska nie jest jedynym problemem na trasie S79 łączącej Mokotów z Południową Obwodnicą Warszawy. Dwa pozostałe węzły też nie radzą sobie z wodą.