Najnowsze

Najnowsze

Oto codzienność strażaków: przesuwają auto zamiast gasić ogień

Rozległy pożar warsztatu samochodowego na Służewiu. Straż z podnośnikiem próbuje dostać się na miejsce, ale przejazd utrudniają zaparkowane wzdłuż wąskiej ulicy auta. Zamiast gasić ogień, strażacy musieli je poprzesuwać. Reporter tvnwarszawa.pl nagrał ten moment.

Zatrzymania podczas marszów w dniu Żołnierzy Wyklętych

Incydent podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W rejonie Rakowieckiej spotkały się dwa zgromadzenia - współorganizowane przez narodowców z jednej i antyfaszystów z drugiej strony. Jak poinformowała policja, podjęto interwencję wobec osób "blokujących zgromadzenie ONR". Wylegitymowano 78 osób, dwie zostały zatrzymane.

Pożar, potem eksplozja. "Części samochodów wyleciały w powietrze"

Do późnych godzin nocnych strażacy dogaszali pożar budynku warsztatu samochodowego, do którego doszło w czwartek wieczorem na warszawskim Służewie. - Nie było ofiar ani osób poszkodowanych - poinformowała straż pożarna. Ogniem zajął się jednak też pobliski budynek, którego mieszkańcy stracili dorobek życia.

Lokatorzy przypomnieli policji o Brzeskiej. "Dość bezradności"

W dniu siódmej rocznicy śmierci Jolanty Brzeskiej lokatorzy zorganizowali demonstrację przed siedzibą Komendy Stołecznej Policji. Domagali się "pociągnięcia do odpowiedzialności winnych za zacieranie śladów" w śledztwie dotyczącym śmierci znanej działaczki.

Rada miasta chce zaskarżyć ulicę Lecha Kaczyńskiego

Rada Warszawy zdecydowała w czwartek o wniesieniu skargi do sądu administracyjnego na unieważnienie przez wojewodę mazowieckiego zmiany nazwy ulicy Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską. Takiej zmiany w styczniu dokonała rada miasta.

Miasto przekazało 4,6 miliona złotych na dodatkowe patrole policji

Stołeczna policja otrzymała z budżetu Warszawy 4,6 miliona złotych na służby ponadnormatywne, dzięki którym patrolowane są niebezpieczne rejony naszego miasta. - Pełnionych będzie 20 tysięcy dodatkowych ośmiogodzinnych patroli - poinformował w czwartek stołeczny ratusz.

Rocznica "Finlandii w Warszawie". Co czeka klimatyczne osiedle?

Ich historia w Warszawie rozpoczęła się w marcu 1945 roku, ale to w ostatnich latach toczył się bój o być albo nie być dla domków fińskich. Klimatyczne osiedle z Jazdowa obchodzi właśnie 73. rocznicę powstania. Co je czeka w najbliższej przyszłości? O to spytaliśmy urzędników.

Zodiak coraz bliżej otwarcia

Pawilon Zodiak stopniowo nabiera kształtów. Pod koniec ubiegłego roku zakończyła się budowa zewnętrznej konstrukcji budynku. Prace budowlane przeniosły się teraz do środka. Równolegle przygotowywany jest sąsiadujący z pawilonem plac. Do końca roku planowane jest udostępnienie obiektu mieszkańcom.

Wojewoda zdekomunizował Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata

Należał do PZPR. To wystarczyło, by wojewoda odebrał prezydentowi Warszawy w latach 1945-50 Stanisławowi Tołwińskiemu małą uliczkę na terenie żoliborskiej Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którą ten współtworzył. Jak się okazało, zdekomunizowany działacz był też Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata.

Ocaleni z Holokaustu zostali honorowymi obywatelami Warszawy

Polsko-izraelska pisarka ocalona z Holokaustu Halina Birenbaum, Krystyna Budnicka ze Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu oraz historyk i dziennikarz żydowskiego pochodzenia, więzień Auschwitz Marian Turski będą honorowymi obywatelami Warszawy - zdecydowali w czwartek stołeczni radni.

"Była kobietą akcji i działania. Mówiła krótko: musimy coś robić"

Była kobietą, z którą chciało się rozmawiać. Pełną życia, otwartą. Pomagała wszystkim i potrafiła znaleźć rozwiązanie nawet z beznadziejnej sytuacji - tak o Jolancie Brzeskiej mówią lokatorzy, którzy współpracowali i przyjaźnili się z nią przez lata. W czwartek spotykają się przed siedzibą policji, aby upamiętnić siódmą już rocznicę jej tajemniczej śmierci.