Najnowsze

Najnowsze

"Zwykły dzień w urzędzie urozmaiciła niespodziewana wizyta tych oto dwóch futrzanych ślicznotek" - informują urzędnicy z Białołęki. Klara i Lara zostały znalezione w jednej z toalet. Obecnie przebywają w klinice weterynaryjnej i czekają na nowy dom.

Przejście przez Puławską, w rejonie Pileckiego i Poleczki zajmuje pieszym około sześciu minut, choć mogłoby o połowę mniej - przekonują aktywiści z Ursynowa i proponują wytyczenie nowych pasów po północnej stronie skrzyżowania.

Pomnik Wojciecha Młynarskiego znalazł się między pomnikami Stefana Jaracza i Dobiesława Damięckiego. - Tata w sposób szczególny traktował cmentarz na Powązkach - mówiła w piątek, podczas odsłonięcia pomnika, córka Wojciecha Młynarskiego Agata.

Warszawa rozpoczyna prace nad "Strategią adaptacji do zmian klimatu do roku 2030 z perspektywą do roku 2050", która będzie zawierała działania zapobiegające i łagodzące skutki podtopień, suszy, upałów, powodzi czy silnego wiatru - zapowiadają urzędnicy.

Grad zaskoczył mieszkańców Warszawy w piątek około 16. - Opady są intensywne, ale kule gradu nie są duże - przekazywał Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Gdy ustały, na niebie pojawiła się podwójna tęcza.

Walka z kradzieżami, dewastacją, kontrola handlu, przestrzegania zmian w organizacji ruchu – to zadania strażników miejskich na najbliższe dni. Akcje "Znicz" i "Hiena" będą prowadzone w okresie Wszystkich Świętych.