Najnowsze

Najnowsze

Społeczna Agencja Najmu pomoże znaleźć mieszkanie

Władze Warszawy wraz z Fundacją Habitat for Humanity Poland stworzyli Społeczną Agencję Najmu. To program wynajmu niedrogich mieszkań i wsparcia osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Na start mieszkań jest 12. Do pierwszego ma wprowadzić się samotna matka z dwójką dzieci.

Ruszył Warszawski Indeks Powietrza. Sprawdzisz poziom smogu i prognozy

Warszawski Indeks Powietrza w końcu został uruchomiony. Po wielu miesiącach zapowiedzi warszawiacy mogą korzystać z narzędzia, które pokazuje im zarówno bieżący poziom jakości powietrza, jak i prognozy. Dane są podzielone na dwie grupy: dla ogółu mieszkańców i tak zwanych grup wrażliwych, czyli na przykład dzieci lub cierpiących na astmę.

Pościg za lexusem zakończony na torowisku

Pościg za czarnym lexusem zakończył się na środku torowiska i zablokował ruch tramwajowy na kilkadziesiąt minut. Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl, auto pochodziło w wypożyczalni i nie zostało zwrócone na czas. Właściciele wzięli sprawy w swoje ręce.

Zakazane czcionki w komendzie. "Chodzi o racjonalizację kosztów"

Wiceszef stołecznej policji poprosił funkcjonariuszy, by przygotowując dokumenty, używali tylko czterech wybranych czcionek. To ma oszczędzić toner. Zalecił też, by jak najwięcej wysyłać maili, a jak najmniej korzystać z drukarki. Pismo w tej sprawie policjanci dostali jednak w tradycyjnej formie.

Katolicka uczelnia stawia na medycynę. "Tworzymy nową jakość"

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego postanowił utworzyć wydział medyczny. Rektor zapewnia, że będzie to nowa jakość w oparciu o najlepszą bazę kliniczną. Władze uczelni nie odpowiedziały nam jednak, czym będzie różnić się katolickie nauczanie medycyny od tego na innych uczelniach.

Dachowanie na Bokserskiej

Zderzenie czterech samochodów na Bokserskiej. Ulica była zablokowana. Pierwsze informacje o wypadku dostaliśmy na Kontakt24.

Ranili Kutscherę z odległości metra, dobił go "Miś"

74 lata temu, 1 lutego 1944 roku, oddział Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej wykonał w Alejach Ujazdowskich wyrok na generale Franzu Kutscherze, dowódcy SS i policji w dystrykcie warszawskim. Wyrok na znienawidzonego "kata Warszawy" wydał szef Kedywu pułkownik August Emil Fieldorf "Nil".

"Takich pieniędzy mieć nie będziemy". Trwa spór kierowców z MZA

Przedstawiciele związków zakładowych w Miejskich Zakładach Autobusowych połączyli się i powołali wspólną organizację, która ma ich reprezentować przed zarządem spółki. Pierwszą decyzją nowej formacji było złożenie oficjalnego żądania podwyżek dla kierowców. Jeśli pracodawca ich nie spełni, rozpocznie się spór zbiorowy, który umożliwi przeprowadzenie strajku.

ZTM wprowadza "Agenta mobilności" i ułatwienia dla pojazdów eko

Od 1 lutego w Warszawie rusza nowy regulamin parkingów Parkuj i Jedź. Zmiany dotyczą przede wszystkim posiadaczy aut elektrycznych, dla których powstała karta Eko, umożliwiająca darmowe parkowanie i ładowanie aut na terenie parkingu. Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia także formę bonusu socjalnego dla pracowników firm - nazwanym "Agentem mobilności".

Trzy oferty przetargowe na budowę Muzeum Historii Polski

Trzech wykonawców złożyło swoje oferty na budowę Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej. W środę odbyło się publiczne otwarcie ofert złożonych w przetargu. Najniższa oferta jest jednak droższa aż o 85 milionów złotych od kwoty, którą na budowę chce przeznaczyć inwestor.

Plac Piłsudskiego przejęty przez państwo bez podpisu władz miasta

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował w środę, że przejął zarządzanie placu Piłsudskiego - protokół przekazania został podpisany jednostronnie, bo na spotkaniu nie było przedstawiciela prezydent Warszawy. Ratusz zaznacza, że sprawa nie jest zamknięta, bo nie ma podpisu reprezentanta miasta.

Budowa metra powoli rusza w stronę Bródna

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy. W środę do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej skierowano ogłoszenie o rozpoczęciu przetargu na budowę kolejnego odcinka metra na Targówku.

Wojewoda zamknął ulicę przed ambasadą Izraela. Narodowcy rezygnują

W związku z planowaną manifestacją przed ambasadą Izraela wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podjął w środę decyzję o zakazie poruszania się w obszarze wokół placówki od 31 stycznia do 5 lutego. Po ogłoszeniu tej decyzji lider Ruchu Narodowego poinformował o rezygnacji z organizacji demonstracji.