Najnowsze

Najnowsze

- Podczas miesięcznicy smoleńskiej stołeczna policja wylegitymowała 36 osób i wystawiła trzy mandaty karne - poinformował rzecznik komendy stołecznej. Zapowiada też kilkanaście wniosków do sądu, między innymi za zakłócanie legalnego zgromadzanie. Niewykluczone są też zarzuty o naruszenie nietykalności policjanta.

Cierpliwość i konsekwencja zwycięża - podkreślił w niedzielę przed Pałacem Prezydenckim prezes PiS Jarosław Kaczyński, zwracając uwagę podczas obchodów 89. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, że Marsz Pamięci przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy w spokoju.

Wojewoda mazowiecki wypowiedział umowę urzędnikom marszałka Adama Struzika na zajmowanie pomieszczeń przy placu Bankowym. Wśród stołecznych radnych pojawiła się więc obawa, że to samo spotka warszawski ratusz. - Nie ma takiej możliwości, bo mamy udziały w tej nieruchomości - mówi Agnieszka Kłąb z biura prasowego urzędu miasta. A co na to sam wojewoda?

Mieszkańcy i radni apelują o utworzenie nowego posterunku we wschodniej części Białołęki. - Niebezpiecznych zdarzeń, włamań i kradzieży przybywa z roku na rok - przekonują. Policja rozkłada ręce i oświadcza, że na nową placówkę na razie nie ma funduszy.