Najnowsze

Najnowsze

Jest oświadczenie dyrektora Biura Spraw Dekretowych w ratuszu, będące odpowiedzią na czwartkową konferencję Jana Śpiewaka w sprawie reprywatyzacji kamienicy przy Joteyki 13. Aktywista zarzucił urzędnikowi bierność i niedopełnienie obowiązków. Rodkiewicz nazwał to "insynuacjami".

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie willi generała Wojciecha Jaruzelskiego. Zawiadomienie złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Prokuratura bada, czy doszło m.in. do przekroczenia uprawnień przez urzędników przy wydawaniu decyzji na mocy której nieruchomość przekazano Jaruzelskim.

Komitet budowy pomników smoleńskich pokazał projekty monumentów, które maja stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. Chcemy, aby pomniki upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej były gotowe na 10 kwietnia 2018 roku - oświadczył poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowano w piątek projekt "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej. Jak zapowiadał wiceministra sprawiedliwości Patryk Jaki regulacja zakłada między innymi zadośćuczynienie w wysokości do 20 procent wartości utraconego mienia i zakaz zwrotów w naturze. Moc traci też dekret Bieruta.

Piesza Masa Krytyczna to nie klub spacerowy. Osiem organizacji, które ją współtworzy opracowało 16 tez pieszych. Zapowiadają, że będą chodzić, aż wychodzą realizację postulatów. Ich zdaniem, będzie zyskiem dla każdego mieszkańca miasta.

Wątpliwości wobec reprywatyzacji kamienicy przy Joteyki 13 na Ochocie. Budynek przekazano w prywatne ręce, mimo że jeden ze spadkobierców miałby w dniu zwrotu 118 lat. W rzeczywistości nie żył, co ustalili lokatorzy. - Jego kuratorem była córka byłego ministra sprawiedliwości - ujawnił Jan Śpiewak. Zapowiedział też zawiadomienie do prokuratury przeciwko stołecznym urzędnikom.