Wielka obława na gang ożarowski. Piotr S. i jego żona z zarzutami

[object Object]
W akcji brało udział ponad 330 funkcjonariuszyCBŚP
wideo 2/4

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. W akcji zatrzymania i przeszukaniach brało udział ponad 330 policjantów. Gangiem, według prokuratury, miał kierować Piotr S. oraz jego żona Justyna. Zarzuty postawiono też 43 innym osobom.

Śledztwo w tej sprawie trwało półtora roku. Z ustaleń policjantów wynika, że w maju 2015 roku doszło do odrodzenia tzw. grupy ożarowskiej. O kierowanie nią podejrzani są 46-letni Piotr S. i jego żona Justyna S.

S. to jeden z najbardziej znanych warszawskich przestępców. Był wielokrotnie zatrzymywany przez policję.

26 zatrzymanych

Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym działała na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. W poniedziałek doszło do akcji zatrzymania podejrzanych i przeszukania ich mieszkań. Brało w niej udział ponad 330 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Stołecznej Policji, Żandarmerii Wojskowej. Towarzyszyli im antyterroryści z Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji z komend wojewódzkich z całego kraju, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

- Punktualnie o godzinie 6 funkcjonariusze weszli do 26 mieszkań w Warszawie i okolicznych miejscowościach, zatrzymując 26 podejrzanych. Dynamiczne działania policjantów zaskoczyły podejrzanych, nie pozwalając im na jakikolwiek manewr czy stawianie oporu - opisuje Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Narkotyki, broń i pieniądze

Podczas przeszukania policjanci znaleźli laptop skradziony w 2016 roku, cztery jednostki broni palnej, amunicję i narkotyki: marihuanę, amfetaminę, haszysz, tabletki MDMA, metaamfetaminę i heroinę.

- W Sochaczewie policjanci zabezpieczyli także koparko-ładowarkę, którą użytkował jeden z zatrzymanych, z przerobionym numerem VIN. Na poczet grożących zatrzymanym kar grzywny zabezpieczono ponad 385 tysięcy złotych, ponad 19 tysięcy euro oraz inną walutę, na łączną kwotę ponad 470 tysięcy złotych - wylicza Jurkiewicz. Poza pieniędzmi do policyjnego depozytu trafiły też dwa zegarki warte po kilkadziesiąt tysięcy złotych i samochód.

270 kilogramów narkotyków

Oprócz zatrzymanych osób, status podejrzanych zyskało 19 osób doprowadzonych do prokuratury z zakładów karnych i aresztów śledczych. Pośród nich był 46-letni Piotr S. podejrzany o kierowanie "grupą ożarowską". Jak podaje policja, niektórzy z nich odbywają wyroki za wcześniejszy udział w grupach przestępczych, handel narkotykami i napady rabunkowe.

W toku śledztwa policjanci ustalili, że członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu prawie 270 kilogramów narkotyków. Ich wartość szacowana jest na blisko 13 milionów złotych.

W policyjnym komunikacie czytamy, że chodzi o 61 kg heroiny, ponad 53 kg kokainy, 58 kg amfetaminy, 80 kg marihuany, 2 kg haszyszu, 30 tysięcy tabletek ecstasy, a także 14 kg mefedronu.

Zarzuty dla 45 osób

- Po doprowadzeniu zatrzymanych do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej ogłoszono im zarzuty. Dotyczą one między innymi wprowadzania do obrotu i udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Część osób podejrzana jest także o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym - wyjaśnia rzeczniczka CBŚP.

Piotr S. i jego żona usłyszeli też zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Część podejrzanych odpowie również za nielegalne posiadanie broni palnej.

CBŚP zapowiada, że możliwe są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Kryptonim "Bacha"

Piotr S. to niesławna legenda przestępczego półświatka. Jego zatrzymanie ponad 20 lat temu na zawsze zapisało się w historii walki ze zorganizowaną przestępczością. Do aresztowania doszło podczas pierwszej operacji kontrolowanego zakupu narkotyków. Akcję o kryptonimie "Bacha" policja przeprowadziła w lutym 1998 roku w warszawskim hotelu Victoria.

Dwaj policjanci, udający Polaków mieszkających na stałe w Niemczech, zamówili trzy kilogramy amfetaminy. Właścicielem narkotyku był właśnie S. Zatrzymano też pięć innych osób.

kk/pm

Pozostałe wiadomości

Dzięki sąsiadce skończył się domowy koszmar 35-latki i jej dziecka. Przyjęła ją pod swój dach i wezwała policję. Mąż kobiety został zatrzymany, usłyszał zarzuty i objęto go dozorem policyjnym. Musi też opuścić mieszkanie.

Z dzieckiem schroniła się u sąsiadki, ta wezwała pomoc

Z dzieckiem schroniła się u sąsiadki, ta wezwała pomoc

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek w Alejach Jerozolimskich w korku utknęła karetka pogotowia. Zator powstał w wyniku blokady jezdni przez aktywistów z Ostatniego Pokolenia. Stołeczna policja opublikowała nagranie z tego zdarzenia i zapowiada, że zostanie przekazane do oceny prawno-karnej przez prokuraturę.

Aktywiści usiedli na jezdni, w korku stała karetka. Policja publikuje nagranie

Aktywiści usiedli na jezdni, w korku stała karetka. Policja publikuje nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę po południu na Trasie Łazienkowskiej zderzyły się samochód osobowy i miejski autobus. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

Samochód uderzył w bok autobusu, są poszkodowani

Samochód uderzył w bok autobusu, są poszkodowani

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kuria Warszawsko-Praska zawiesiła w wykonywaniu obowiązków proboszcza parafii św. Faustyny na warszawskim Bródnie. Duchowny jest podejrzany o oszustwa podatkowe i przywłaszczenie datków od wiernych. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Proboszcz zatrzymany przez CBA, jest reakcja kurii

Proboszcz zatrzymany przez CBA, jest reakcja kurii

Źródło:
PAP

W sobotę rozpoczęła się budowa chodnika przy przejeździe kolejowym w rejonie skrzyżowania Radzymińskiej i Naczelnikowskiej. O bezpieczną przeprawę przez torowisko w tym miejscu mieszkańcy walczyli do lat.

Po latach pisania petycji i protestów wreszcie doczekają się bezpiecznego przejścia przez tory

Po latach pisania petycji i protestów wreszcie doczekają się bezpiecznego przejścia przez tory

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prace na rondzie Tybetu rozpoczną się w nocy z wtorku na środę, a zakończą w niedzielę, 5 maja, nad ranem. W tym czasie będą objazdy i zmiany w ruchu.

Prace na rondzie Tybetu. Zmiany i utrudnienia

Prace na rondzie Tybetu. Zmiany i utrudnienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

32 pieszych zostało ukranych mandatami, bo "swoim zachowaniem stwarzali ogromne niebezpieczeństwo nie tylko dla samych siebie, ale też kierujących, przed maską których nagle się pojawiali". O karach dla 14 zdecyduje sąd. To efekt dwudniowej akcji policji w Piasecznie.

Użyli drona, posypały się kary dla pieszych

Użyli drona, posypały się kary dla pieszych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zakończyło się śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na Ursynowie. Kierująca, która śmiertelnie potrąciła pieszego na zebrze, chce dobrowolnie poddać się karze. Jej wniosek jest już w sądzie.

Śmiertelnie potrąciła pieszego, chce się dobrowolnie poddać karze

Śmiertelnie potrąciła pieszego, chce się dobrowolnie poddać karze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkają tuż obok największej oczyszczalni ścieków, ale sami muszą korzystać z przydomowych szamb i nie wiadomo, kiedy doczekają się podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Skarżą się na dziurawe drogi, na które wylewają się ścieki z wozów asenizacyjnych i fetor z oczyszczalni, którą nazywają "pogodynką", bo uciążliwości są największe, gdy zanosi się na deszcz.

Mieszkają obok największej oczyszczalni ścieków, sami muszą korzystać z szamb

Mieszkają obok największej oczyszczalni ścieków, sami muszą korzystać z szamb

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Targówku kierowca auta osobowego wjechał w rząd zaparkowanych pojazdów. Uszkodzonych zostało kilka samochodów.

Wjechał w kilka zaparkowanych aut

Wjechał w kilka zaparkowanych aut

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Żyrardowa (Mazowsze) eskortowali samochód z czteroletnią dziewczynką, która jechała do Warszawy na przeszczep nerki. Pomogli, bo jej mama utknęła w korku.

Czterolatka jechała na przeszczep nerki, jej mama utknęła w korku. Pomogli policjanci

Czterolatka jechała na przeszczep nerki, jej mama utknęła w korku. Pomogli policjanci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku ze zbliżającą się majówką, a potem sezonem urlopowym, pojawiają się próby "oszustw na kwaterę". O co chodzi? O wpłacenie zaliczki i "zarezerwowanie" lokali, które w rzeczywistości nie istnieje. Policjanci przestrzegają oraz podpowiadają na co zwrócić uwagę, by nie dać się oszukać i nie stracić pieniędzy.

Idealna kwatera może być oszustwem. Co zrobić, by nie stracić pieniędzy

Idealna kwatera może być oszustwem. Co zrobić, by nie stracić pieniędzy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Część chodnika wzdłuż ulicy Mokotowskiej do niedawna zajmowały samochody. Teraz piesi odzyskali całość tej przestrzeni, a kierowcy mają do dyspozycji miejsca parkingowe na jezdni. Mimo zmian ulica wciąż pozostaje dwukierunkowa.

Piesi odzyskali chodnik, samochody wróciły na ulicę

Piesi odzyskali chodnik, samochody wróciły na ulicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uczelniana Komisja Wyborcza Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ogłosiła, że wybory rektora odbędą się 6 maja, a jedyną kandydatką jest prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska. Urzędujący rektor prof. Zbigniew Gaciong wyraził niepokój w związku z tą decyzją.

Wybory na WUM mają się odbyć z jedną kandydatką. Obecny rektor "zaniepokojony"

Wybory na WUM mają się odbyć z jedną kandydatką. Obecny rektor "zaniepokojony"

Źródło:
PAP

Zatrzymali do kontroli kierowcę tira, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. To był początek jego kłopotów. Jak się okazało, złamał zakaz prowadzenia, a ponadto nie posiadał karty zalogowanej w tachografie cyfrowym i - jak oświadczył - nigdy takiej nie miał.

Po kontroli stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach

Po kontroli stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach

Źródło:
tvnwarszawa.pl