Najnowsze

Najnowsze

Trasę tramwaju z Woli do Wilanowa pokazywaliśmy już na tvnwarszawa.pl z kamery w samochodzie. Ale tym sposobem mogliśmy pokonać tylko te fragmenty, na których tory będą szły wzdłuż jedni. Tramwaje Warszawskie mają coś ekstra - animację, na której widać między innymi tunel pod dworcem Zachodnim.

Budowa szpitala psychiatrycznego w podwarszawskich Ząbkach, w sąsiedztwie placówki istniejącej w Drewnicy, dobiega końca. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w pierwszej połowie przyszłego roku. Wartość inwestycji to 118 milionów złotych.

Późnym wieczorem rozpocznie się remont ursynowskiej ulicy Zatorze. Jak tłumaczą drogowcy, aby maksymalnie zmniejszyć utrudnienia związane z remontem, roboty będą prowadzone nocami.

"Złożymy do prokuratury wniosek ws. willi przy ul. Ikara, w której mieszkał generał Wojciech Jaruzelski" - zapowiedział poseł PiS, członek komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji Paweł Lisiecki. Dodał, że chce by prokuratura zbadała między innymi okoliczności przekazania willi na własność.

- Prochem jesteś, ale Pan cię wskrzesi w dniu ostatecznym. Tak wierzę. Szukajcie mnie, nie szukajcie ciała. Nie możemy zgubić Janusza. Szukajmy go zawsze, by nic, co nam zostawił, nie zginęło - mówił ksiądz Andrzej Luter podczas uroczystości pogrzebowych Janusza Głowackiego.

Nowa nawierzchnia z bloczków granitowych, płyty na chodnikach, latarnie w typie "pastorał warszawski" i kamienne progi zwalniające - tak ma wyglądać przebudowana Miodowa. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace, mają potrwać 10 miesięcy i kosztować 20 mln zł.